RATUNKU!! migają światła zamiast kierunku

Witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy jakby był jakiś problem i wgl. Proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

A więc mam mały problem z kierunkowskazami!!!
Problem dotyczy skutera “Aprilia Leonardo 1997’”
Gdy wrzucam prawy to wszystko jest ok kontrolka miga i oba kierunki (przód, tył)
Natomiast gdy odpalę lewy kierunek kontrolka nie daje znaku życia oraz żaden z kierunków czy to przód czy tył zero reakcji .
Ale za to mrugają Światła czy to “krótkie” czy “długie” postojówka oraz światło tylne również oraz podświetlenie zegarów jak i kontrolka od ciśnienia oleju!
Krótko mówiąc miga każda żarówka i kontrolka tylko brak znaków życia wrednego lewego kierunku i jego kontrolki:(

Co powoduje taka usterkę ? Bezpieczniki, zwarcie w instalacji, żarówki?
Nie spotkałem się z takim przypadkiem i nie wiem jak się zabrać do tego …
Szukałem podobnego problemu poprzez gOOgle ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
Z góry dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie sprawa dodam że sprawa pilna bo potrzebuje moja maszynę by dotrzeć do pracy

Sprawdź masę czy gdzieś się nie urwał przewód. Sprawdź czy przewody od przerywacza kierunkowskazów do czegoś nie zwierają.

a czy kiedy chodzi silnik i włączysz ten kierunek to zapłony nie mają tendencji do wypadania?
bo to by oznaczało że twoja nie działająca strona kierunków robi zwarcie

Zazwyczaj takie kwiatki dzieją się przy przerwanej pętli masy, miałem kiedyś coś podobnego ale mi migał stop i okazało się że jeden z przewodów sparciał i oderwał się od punktu przy ramie