Rąbnęli mi pokrowiec

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Rąbnęli mi pokrowiec

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe watermelon
    watermelon
    Użytkownik

Ot, sam pokrowiec ze skutera stojącego pod blokiem. Disclock z alarmem był, pokrowiec oxforda spięty od spodu, dodatkowo końcówka taśmy przywiązana do nóżki centralnej. Wykluczam możliwość „wiatr zerwał”, raczej nie wiało na tyle mocno, żeby supeł rozwiązało i zapięcie rozpięło. Skuterowi nic się nie stało, ktoś połakomił się na sam pokrowiec. Słyszałem podejrzenia, że jakiś jednośladowiec mógł stwierdzić, że mu się przyda, więc wziął. Skuter stał koło nie najmniejszej, oświetlonej ulicy, niedaleko przystanku i postoju taksówek.
    Tradycyjnie, po fakcie domyśliłem się co mogłem zrobić, żeby ograniczyć ryzyko kradzieży (ale kto by się w sumie spodziewał utraty materiałowej płachty za – w porównaniu do skutera – grosze? ):
    – Zapisać na pokrowcu swoją rejestrację. Teraz już wiem skąd ten pomysł się wziął.
    – Z przodu pokrowca są wycięcia które mogłem wykorzystać do przeciągnięcia przez nie kłódki/łańcucha/linki.
    Zastanawiałem się nad zgłoszeniem tego na policji, nie licząc oczywiście na odzyskanie zguby. Ot, dla samego zepsucia statystyk, ale nie wiem czy jest sens. Myślałem też o przejściu się po osiedlu i poszukaniu identycznych, ale nie miałbym i tak jak udowodnić, że ten pokrowiec jest mój (bo nie był podpisany).
    Żale wylane, ci dla których nie było to jeszcze wiedzą oczywistą może dowiedzą się, że warto zabezpieczyć też ubranie pojazdu.

Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
    Zdjęcie profilowe ziom_sony
    ziom_sony
    Użytkownik

Ile taki pokrowiec był wart ?

Zapraszam do galerii moich fotek !

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    watermelon
    Użytkownik

~60zł, dlatego stwiedziłem, że mało. Bardziej boli mnie to, że skuter mi moknie oraz to, że nie pomyślałem wcześniej o zabezpieczeniu pokrowca x:

Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

zgłaszaj na policję ni cię nie martw!

Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

a jakieś szczegóły tego pokrowca? napisy zapięcia itd.?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Trzeba będzie podpisać swój… Wiesz komuś się spodobał, a sam nie miał lub dla żartu zabrał, bądź w przypływie odwagi po pijaku. Ja swoją Vitalkę na boku przewróconą znalazłem, gdyż zostawiłem na „szlaku” ludzi wracających z koncertu i widocznie komuś przeszkadzał…

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ech, nic mnie już nie zdziwi. Koledze ukradli baterie z lampki rowerowej. Nie całą lampkę czy rower tylko właśnie same baterie.

watermelon
    Użytkownik

ziomek1 napisał:

a jakieś szczegóły tego pokrowca? napisy zapięcia itd.?

Tego typu (nie wiem jak długo link będzie działał): http://akcesoriamotocyklowe.pl/1454-3049-large/pokrowiec-oxford-aquatex-.jpg Standardowy oxford aquatex, czarne boki, szary środek, napisy oxford z przodu i na bokach. Zapięcie na zatrzask (wihajster wciskany do gniazda), taśma na której wisi wihajster była przywiązana do nóżki centralnej (czego nie widać bez nurkowania pod skuterem).

Trzeba będzie podpisać swój…

Głównie o to mi chodzi – poinformować innych, że warto to zrobić.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dobrze, że napisałeś… nie wpadłbym na to, że mogą mi pokrowiec gwizdnąć…

Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

lucek71 możesz przyjąć zaproszenie do znajomych bo chciałbym o coś podpytać na privie

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie