Quad 110 pluje paliwem z filtra powietrza w gaźniku i coś szczela w silniku

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Quad 110 pluje paliwem z filtra powietrza w gaźniku i coś szczela w silniku

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LuK444Sz LuK444Sz 1 miesięcy temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #683917 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe KonradMajster
    KonradMajster
    Użytkownik

Witam wiem,że to forum jest o motorach ale pisze tutaj ponieważ pewnie jest ktoś obeznany w tych silnikach 139 fmb.
    Mam problem z quadem gdy próbuje go zapalić coś strzela w silniku podczas kręcenia rozrusznikiem gdy już zapali quad chodzi głośno [tak jakby nie miał filtra powietrza] mam stożkowy,jak ściągnę filtr jest to samo,nie reaguje na regulację obrotów chodzi cały czas na wysokich obrotach.
    Wymieniłem
    -gaźnik
    -cewkę zapłonową
    -świecę
    -kolanko
    -moduł cdi
    -uszczelki kolanka
    Quad pluje przez filtr powietrza paliwem,zawory sprawdzone są dobrze ustawione,rozrząd również jest dobrze ustawiony.
    Quad miał robiony remont:
    Wymieniony tłok i jeździłem nim po remoncie,chodził długo,pojechałem kiedyś się przejechać i zaczął się dusić bez ssania gdy dodałem mu gazu na ssaniu chodził a bez nie.
    Quad ma dobrą kompresję.
    Miał ktoś może taki problem,czy da się to jakoś naprawić czy trzeba rozbierać silnik na nowo.

KonradMajster
    #683938 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe LuK444Sz
    LuK444Sz
    Użytkownik

Objawy wskazują na problem z gaźnikiem. Sprawdź, czy do cylindra nie idzie lewe powietrze powodując utrzymywanie wysokich obrotów. Co do plucia paliwem – ja zdecydowałbym się na mycie gaźnika i regulację, bo może być problem z zaworkiem iglicowym. Sprawdź, czy z misy olejowej nie jest wyczuwalny zapach benzyny.

Kiedy wstawiany był nowy cylinder? Głowica też była nowa? Jakiej firmy jedno i drugie? Kto to robił?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #683953 Odpowiedź
    KonradMajster
    Użytkownik

Quad raczej nie łapie lewego powietrza bo ma nowe kolanko i nowe uszczelki do kolanka,ale gdy przestawiłem rozrząd o 1 ząbek żeby iskra była wcześniej ,chodzi na mniejszych obrotach niż jak rozrząd jest ustawiony prawidłowo tak jak powinien,ale dalej strzela z gaźnika.Co do oleju wydaje mi się ,że podniósł się poziom oleju,i chyba paliwo przedostaje się do misy olejowej ,bo czuć tak jakby paliwo było w oleju.Gdy był robiony remont była wymieniona głowica i tłok.Remont robiłem razem z moim tatą,nie ma możliwości ,że coś jest źle złożone bo quad po remoncie jeździł długo.Firmy głowicy i tłoka nie pamiętam.Czy przyczyną ,że quad nie chodzi mogą być uszczelniacze zaworowe?

KonradMajster
    #683963 Odpowiedź
    LuK444Sz
    Użytkownik

Zużycie uszczelniaczy zaworowych powodowałoby spalanie oleju silnikowego, więc myślę, że można to wykluczyć. Myślę, że problem leży w gaźniku, a konkretnie pływak, zaworek iglicowy.

#684117 Odpowiedź
    KonradMajster
    Użytkownik

Po przestawieniu zaworka iglicowego quad chodzi jak jest zimny.Gdy silnik się zagrzeje quad traci moc dusi się i gaśnie.Co może to powodować.Śrubka od powietrza jest wykręcona 1,5 obrotu.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe KonradMajster KonradMajster.
    KonradMajster
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy temu przez Zdjęcie profilowe KonradMajster KonradMajster.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #684122 Odpowiedź
    LuK444Sz
    Użytkownik

Ale nie chodzi o przestawianie iglicy, a porządne umycie gaźnika, żeby wykluczyć zawieszanie się zaworka iglicowego, który zabezpiecza gaźnik przed przelewaniem się paliwa z komory paliwowej.

Śruba, o której mówisz odpowiada wyłącznie za skład mieszanki paliwowo-powietrznej w czasie pracy na wolnych obrotach. Nie zmieniasz nią dawki paliwa.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: Quad 110 pluje paliwem z filtra powietrza w gaźniku i coś szczela w silniku
Informacje o Tobie: