Pytanko o sprzęgło

Witam pragnę się was zapytać :D czy gdy zmienię sprężynę centralną lub małe sprężynki sprzęgła zyskam coś na przyśpieszeniu albo v-max ?

Jeśli tak to proszę podać link do konkretnej aukcji (najlepiej u sprawdzonego sprzedawcy) z określonym kolorem które najlepiej będą się sprawować :)

PS. jeśli napisałem bez ładu i składu to przepraszam ale jestem troszkę śpiący.

Sprężynę centralną tak.

Tzn. jak wymienię sprężynę centralną to coś mi da ? <-- tak zrozumiałem :P to małe sprężynki mam sobie odpuścić ?

I jaką tą sprężynę nie stać mnie teraz za bardzo na taką ze stajni polini. Chciał bym dostać taką do góra 40 zł z przesyłką.

Jeszcze raz proszę o link do aukcji na allegro.pl.

http://allegro.pl/sprezyna-centralna-sprzegla-tuning-4t-2szt-i1283000966.html

Ale nie wiem przez ile utrzyma swoje właściwości.
Pamiętaj jednak, że sprężyna ta zmienia charakterystykę osiągów:
Pojazd lepiej bedzie przyśpieszać, ale straci v-max.

A można kupić taką sprężynę żeby dała to i to?

Nie można.

Właściwie w seryjnym skuterze zmiana sprężyny nie wiele da, ponieważ sprężynę zmienia się w tuningowanych jednostkach - wtedy to ma jakiś sens, bo powiększoną moc skutera można sobie odpowiednio rozłożyć - na v/max, lub na przyśpieszenie - właśnie za sprawą regulacji napędu, czyli sprężyny centralnej , sprężynek sprzęgła i rolek wariatora.

Nie zmieniajcie sprężyny w seryjnym skuterze bo to i tak nic nie da.

A co mogę wymienić w cenie +/- sprężyny centralnej np. rolki wariatora.

Jak na razie zbieram na sportowy wydech (używany) i nowy wariator multivar

Jakie posiadasz sprzęt adrian?

Baccari Mizuri http://baccari.eu/mizuri.html

Wiem,że już nie aktualne ale dla osób ,które to ciekawi - nie wiem o co chodziło w powyższych wypowiedziach bo sprężyna centralna nie ma nic do v- max! :-) Sprężyna centalna (jeżeli jest twardsza od oryginału) pozwala wystartować od wyższych obrotów niż normalnie a więc przy większej mocy. Nie ma to żadnego przekładu na v-max, zapewniam :D

Oj ma-przy tuningu może dać-widziałem na własne oczy w Keewayu.