Pytanie ws. chłodzenia.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Pytanie ws. chłodzenia.

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witam! mam w planach zalozyc dodatkowe chlodzenie do skutera. mam chlodnice , elektryczna pompke wody. chce miedzy zeberkami cylka wsadzic np.alu rurki i tkj owinac ( przez ktore mialby plynac plyn chlodniczy) oczywiscie polaczane z pompa i chlodnica. pytanie jest takie : czy to cos da? mam nadzieje ze w miare zrozumiale opisalem:) licze na szybk odp.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Owiń to sobie na radiatorze procesora w kompie – może ciut Ci schłodzi procka.
    Zmień silnik, na taki chłodzony cieczą – będziesz miał fabryczne rozwiązanie problemu, a nie jakąś partyzantkę.
    Ale przy okazji pochwal się, jaka to maszyna nie wyrabia w te letnie dni? Producent nie przewidział jazdy latem? Dziwne…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

jak latwo powiedziec zmien silnik.. hmm tylko kasa .. rodzice nie dawaja mi jak niektorym dzieciakom… ale ty gowno o tym mozesz wiedziec.. czekam na opiniee innych uzytk a ty brnekpe nie udzielaj sie juz.. prosze

Zdjęcie profilowe Im_Jurek
    Im_Jurek
    Użytkownik

nie widze tego w jasnych barwach

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

mimo waszych opinii przetestuje i dam znac:) moze akurat poprawi lekko chlodzenie…

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Jaro
    Jaro
    Użytkownik

Mysle ze nie jest to dobry pomysł zeberka sa po to aby odbierac ciepło ze srodkowej czesci cylindra ty to zasłonisz i powietrze z wentylatora nie dotrze wszedzie lepiej zamotowac chłodnice oleju.
    lepiej to przemysl zebys nie zatar silnika

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

chlodnica oleju sporo kosztuje a efekt pewnie bd taki sam. wentylator sluzy u mnie jako ozdoba. nic nie chlodzi… gdy odpale zimny skuter to po kilku s jest tak goracy ze moge sobie na nim nalesniki smazyc

Zdjęcie profilowe DamianRysiekSr
    DamianRysiekSr
    Użytkownik

Takie są uroki silników typu AC … Radzę Ci już lepiej kup cylinder z kanałami chłodniczymi, zamiast wiatraka zamontuj tam dekiel i pompę wody, połącz wszystko odpowiednio wężykami, zamontuj chłodnicę, tylko nie wiem czy taka przeróbka nie przewyższy w kosztach wartości sprzętu… Ciekawym co to za maszyna?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

po nicku poznasz:) romeciak 767 4t 🙂 wiem ze sa to uroki AC ale bez przesady… zeby po kilkunastu sek tak sie zagrzal?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

witam. jak podlaczyc taka chlodnice oleju? moze byc taki obieg? od spustu do zaworow ?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie