Pytanie-tłumik

Witam. Mam zamiar kupić używany tłumik sportowy typu stage6 . Wszystkie używki pasują do silników minerelli a ja mam chinola. I mam pytanie czy tłumik do minerelli pasuje TYLKO do mienerelli czy też da sie spasować do 139QMB. Chodzi mi o to czy te tłumiki różną sie tylko mocowaniem czy czymś wiecej,bo jeśli tylko mocowaniem to bym dospawał. PRosze o pomoc!!!

Chłoopie! Do 139QMB tłumik to głupota :D Nic nie poprawi, nawet dźwięku jak mówisz że do Minarelli. Daj sobie spokój, ewentualnie rozwierć swój czy stożek załóż.

Filtr stożkowy? Też gówno da. Tylko będzie lepszy dzwięk. A po za tym szkoda kasy na chinola. Nie mam nic do chinoli bo sam mam quantuma z 2012r. i przejechalem nim 6.000 bezawaryjnie ale na wiosne sprzedaje i kupuje speedfight2.

Po co ci w 4t tlumik do 2t?

@Semir, jak chce tłumik do 4T to chyba tylko i wyłącznie na dźwięk, a przy stożku dźwięk staje się basowy :D

stage6 produkuje wydechy do 4t?

Nie, do 2T. On chce zamontować tłumik z 2T bo wyczytał że sportowy i myśli że 100km/h poleci i będzie się darł jak R1 D:

Nick3y napisał:

Nie, do 2T. On chce zamontować tłumik z 2T bo wyczytał że sportowy i myśli że 100km/h poleci i będzie się darł jak R1 D:

Chyba pierdział ;p

Semir napisał:

Nick3y napisał:
Nie, do 2T. On chce zamontować tłumik z 2T bo wyczytał że sportowy i myśli że 100km/h poleci i będzie się darł jak R1 D:

Chyba pierdział ;p

"myśli" :D

Ludzie ja was sie pytam a wy piepszycie stożek mam gąbkowy. Z silnika chinola nic nie zostało. 3/4 silnika zostało wymienione akie jak:sportowe sprzegło,dzwo,pasek,cylek,dysza itp. Ja mam 4t znalazłem tłumik od minerelli też 4t i sie pytam czy on sie tylko różni uchwytami od chińskiego tłumika sportowego.

bez sensu i po co wymieniać w ogóle te tłumiki? Tłumik jest chyba po to aby tłumić dźwięk. Jak chcesz mieć super dźwięk to w ogóle zdejmij tłumik i niech będzie bez.

mi głównie chodzi o wyglad mój tłumik jest w opłakanym stanie nie dość że brzydki to w dodatku zardzewiały.

ej mój tłumik jest troche pordzewiały i myślę żeby zeszlifować tą rdze i pomalować srebrzanka .? co wy na wytrzyma tą temp ta farba .?? z góry dzieki

mój kolega tak ma ale on to zimą robił więc nie jezdził nim jeszcze. Nie spamuj mi tutaj :D Odpowie mi ktos na oje pytanie?

"bez sensu i po co wymieniać w ogóle te tłumiki? Tłumik jest chyba po to aby tłumić dźwięk. Jak chcesz mieć super dźwięk to w ogóle zdejmij tłumik i niech będzie bez."

tłumik daje sporo tak dla twojej wiedzy.:p sporo os się tu wypowiada a nie mają pojęcia bo nie mieli doczynienia nigdy ze sportowym wydechem. na moje to pasować to nie wiem czy będzie ale jak przerobisz sb mocowanie wydechu do cylindra to powinno pasować.:) dać mocy też powinno ci trochę.

Robertus9586 napisał:

"bez sensu i po co wymieniać w ogóle te tłumiki? Tłumik jest chyba po to aby tłumić dźwięk. Jak chcesz mieć super dźwięk to w ogóle zdejmij tłumik i niech będzie bez."
tłumik daje sporo tak dla twojej wiedzy.:p sporo os się tu wypowiada a nie mają pojęcia bo nie mieli doczynienia nigdy ze sportowym wydechem. na moje to pasować to nie wiem czy będzie ale jak przerobisz sb mocowanie wydechu do cylindra to powinno pasować.:) dać mocy też powinno ci trochę.

kolego tu jest mowa o 4t wiec nie sugeruj sie swoim wydechem.

no wiem ze o 4t. no ale chyba jak by sb porzerabiał żeby mu pasowało do cylka to jakieś efekty by miał raczej napewno.

Zobacz jak dziala 2t a jak 4t, wtedy zrozumiesz dlaczego w 2t az tyle daje.

jej. nie mówie co ile daje. pisze tylko że jakieś efekty raczej by poczuł. : )

da 300 zl mniej w portfelu :D Chyba ze seria by byla zablokowana tzn wydech ale watpie ;)