Pytanie odnośnie LwG

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Pytanie odnośnie LwG

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 14 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mario1 Mario1 4 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe motocykliska_lwg
    motocykliska_lwg
    Użytkownik

Witam,mam pytanie bardzo mnie nurtujące aczkolwiek wydaje mi się że istotne dla użytkowników jednośladów o pojemności 50cm(m.in.skuterów). Sama jeżdżę takowym skuterem i jak wszyscy doskonale wiedzą, że motocykliści pozdrawiają się przysłowiowym podniesieniem lewej ręki. Motocykliści którzy posiadają mocniejsze motocykle w pewien sposób lekceważą kierowców ‚pięćdziesiątek” nie odpowiadając na „LwG”,co może wydawać się dziwne lecz prawdziwe. Przecież motocykle to pasja zaszczepiona w każdym z nas w odpowiedni sposób a większość osób zaczynała właśnie od motoroweru. Chciałabym aby posiadacze motocykli wypowiedzieli się na ten temat na tym forum i po części wytłumaczyli czym to jest spowodowane.

Pozdrawiam, początkująca motocyklistka.

motocyklistka_lwg
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

temat stary jak świat. jedni się olewają inni nie. Działa lub nie w obie strony i zależy od wielu zmiennych.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe shnosnas
    shnosnas
    Użytkownik

Tych motocykli i skuterów jest za dużo. Sens ma pozdrawianie się, gdy jeździmy czymś rzadkim – np. Fordem Mustangiem. A tak, to musiałbym 20 razy podnieść rękę w górę jadąc przez wieś.

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A ja od tego sezonu zacząłem regularnie podnosić LwG. Mało kto odpowiada w mieście takim jak Warszawa – głównie na Wsiach, lub w trasie. Często na światłach kiwniemy do siebie głową, lecz tak ogólnie w Warszawie ludzie mają na to tzw. „wyjeb**e”.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Motocykliści zawsze odpowiadają na pozdrowienia. Niestety w przypadku skuterzystów już tak nie jest. Jak im macham, to widzę na ich twarzach irytację i zdziwienie. Skuterzyści zapewne wychodzą z założenia, że ta forma pozdrowienia jest zarezerwowana dla motocykli. Skuterzyści nawet między sobą nie pozdrawiają się. Czy to jest wynikiem kompleksu małego silnika? Sam nie wiem.
    Musicie moi drodzy odważniej podchodzić do tej kwestii.
    Zauważyłem, że motocykliści już Was nie pozdrawiają, bo potrafią przewidzieć reakcję drugiej strony. A takie machanie jedynie z jednej strony jest z czasem denerwujące.
    Moja rada – to Wy zacznijcie pierwsi pozdrawiać się na wzajem i motocyklistów – gwarantuję Wam, że KAŻDY motocyklista Wam odwzajemni Wasze pozdrowienie.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Też stosuje ten znak ręką LG motocykliści czasami odpowiedzą ale u posiadaczy skuterów widzę głupią minę która oznacza k…. czego ty chcesz

benekpe
    Użytkownik

Guliwer – właśnie o to mi chodzi – Ty użyłeś odpowiednich słów na określenie problemu 🙂

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Ja tam nie stosuje, bo jedyne motocykle na wsi to moi kumple na motorowerach;)
    A żeby tu motocykliste spotkać to ciężko jest, więc nie mam na nich tego wypróbować;)

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

e tam. Robita z igły widły. Motocykliści motocyklistom też nie zawsze odmachują. To nie ma tak że ZAWSZE.
    Nie zawsze się lewej akurat nie używa, nie zawsze sie patrzy na przeciwległą jezdnie i czeka na machnięcie bo trzeba pilnować asfaltu i pacanów przed sobą- zwłaszcza jak jadą jak osły. I nie ma wtedy znaczenia czy to skuter za 1500 na 10calowych kołkach czy Harley za 100 tyś.
    A że małolaty kompletnie nie wiedzą o co chodzi – a skąd mają wiedzieć? Jeżeli po prostu jeżdżą a nie *udzielają sie* to nikt im nigdy nie wyjaśnił o co chodzi. Stąd mina: o co k…chodzi?

Druga strona medalu jest też taka że w ruchu ulicznym niedużego gościa, na małym i ciemnym skuterku, cichym 4T z bżdzącą na żółto lampą i przytulonego do prawej strony tylnego zderzaka samochodu przed nim PO PROSTU NIE WIDAĆ. Może machać do upojenia.

Poza tym sam gest miły i fajny, dający poczucie przynależności do jakiejś grupy… no właśnie – LEPSZEJ GRUPY, wyróżniającej się.
    To na pewno miło należeć do wyjątkowej grupy.
    Samo jednak to że dla znakomitej części dużych motomyszy odmachiwanie skuterom to marnowanie cennej energii lewej ręki świadczy o podziale wewnątrz samych Wyróżnionych (zasadniczo tak nie powinno być). To na 100% jest lekko snobistyczne.
    Kiedyś tak się pozdrawiali posiadacze BMW (zwłaszcza nowszych). Przyszły wtedy nowe czasy, mercedesy jeździły na złotówach od lat a BMki były rzadsze – to się pozdrawiali migając. Też należeli do tej rzadkiej grupy posiadaczy sportowych BMW. To dokładnie ten sam mechanizm.
    Teraz beemek tyle że nie ma to sensu. Z jednośladami zrobi sie podobnie- już sie robi w sumie i stąd takie tematy. Nie wyobrażam sobie takiego odmachiwania w indiach czy chinach – to chyba po to ta ich bogini ma tyle rąk- do odmachiwania.

Ja jak widze i MOGĘ to podnoszę ręke lub dłoń na manetce ale jak mi nie odmachują to w to wbijam. Sam też nie zawsze zdążę.
    Z drugiej strony czarny motor, czarne rękawiczki, obudowany hand shieldami, troszke ciemniej i jak zamacham nad głową to nie widać.

ziuuummmm….
    benekpe
    Użytkownik

No to ja Ci powiem, że teoretyzujesz.
    Życie i zachowanie kierowników jednośladów diametralnie różni się od tego co nam tutaj przedstawiłeś. Mi tak naprawdę zdarzyło się kilka zaledwie razy, by motocyklista nie odpowiedział na pozdrowienie. Na palcach jednej ręki można to policzyć.
    No ale jak widać i tym razem zapewne masz rację…przynajmniej czysto teoretyczną 😛

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie