Romet 717 – pytanie od kumpla.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet 717 – pytanie od kumpla.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 11 przez 18 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bartku użytkownik Benekpe takiego zwrotu dokonał i dostał zupełnie nowy egzemplarz… sprzedali mu bubel, a że znał swoje prawa to dopiął swego, fakt trwało to 1-2 miesiące.
    .
    Gość podał za mało szczegółów, żeby wyrokować czy ma szansę czy nie, dlatego odsyłam do źródła. Z resztą droga „niezgodności towaru z umową” jest długa, kręta, wyboista i różami nie usłana. Trzeba mieć na to czas i dużo samozaparcia. Jeśli chłopak myśli, że jedna usterka daje mu prawo do natychmiastowej wymiany to jest w błędzie :).
    .
    Co do art. 8 to nie wyrywaj z kontekstu, bo całość ma inne znaczenie niż to co wkleiłeś.

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Bo nie chciałem zaśmiecać a uznałem że obaj czytaliśmy 🙂

No właśnie jeśli jemu zależy na wymianie zapewne szybkiej bo przecież nie ma innych 2 skuterów czekających na jazdę – to raczej nie ma na co liczyć i o to mi chodziło.
    Chyba lepiej po prostu oddać na gwarancji i odczekać 14 dni.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dodajmy do tego, że producent/dystrybutor będzie się bronił przed kosztami takiej wymiany i bez sądu może się nie obyć. W przypadku usterki oddaje się do serwisu na naprawę to jasne, ale jak sprzęt stoi więcej niż jeździ to nie ma co się cackać ze sprzedawcą :).
    .
    Jesteś tu od niedawna, ale jak się nie zrazisz i będziesz tu zaglądał, to sobie poczytasz jakie ludzie mają problemy z nowymi sprzętami. Ręce opadają, nie znają swoich praw i dają się dymać jak piłki na mundialu.

Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

ej a teraz coś odemnie w książece gwarancyjnej opis pojazdu mam zbiornik paliwa 5l a mi się mieści 3,8l a też kupowałem nowy i też tak pechowy jak jego tak skłądane ??? też łożysko mi z przodu siada ale nie ma takiego luzu jak jego + dotego miałęm juz gdzieś +- 12 napraw 😀 w tym remont silnika bo kolega narobił mi apetytu na rometa fly 😀 albo rr

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Wniosek – to nie są trwałe sprzęty…

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik

tak ale mamy szanse na nowy sprzęt ? A co z gwintami bo przy moim są tak zajeb… śruby odkręcam i już niechcą sie wkręcić

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

lucek71 napisał:

Jesteś tu od niedawna, ale jak się nie zrazisz i będziesz tu zaglądał, to sobie poczytasz jakie ludzie mają problemy z nowymi sprzętami.

Heh… jak pewnie zauwazyles wszystko wskazuje na to ze raczej niezbyt dlugo. Nie zwyklem pchac sie tam gdzie mnie nie chca czy nie potrafia zrozumiec. Ot – nikogo do siebie nie muszam ;]

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Najlepiej to się zgłoście do rzecznika spraw konsumentów właściwego dla swojego miejsca zamieszkania, my tutaj wam nie powiemy czy macie szanse.

http://www.uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php

Oglądasz 8 postów - 11 przez 18 (z 18 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie