Romet 717 - pytanie od kumpla.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Romet 717 - pytanie od kumpla.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #172129 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe martin1996a
  martin1996a
  Użytkownik
  • Postów: 546

  Otuż to przy stelażu żerwała mu się tuleja z gwintem oraz zaczeło hałąsować mu prawdopodobnie łożysko ramy z przodu. Romet to 717 2t ciecz Skuter jest na gwarancji i otóż pytanie czy to podlega gwarancji ?

  #172130 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 256

  raczej tak, chyba że mu udowodnią nieprawidłową eksploatację

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #172132 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe martin1996a
  martin1996a
  Użytkownik
  • Postów: 546

  on ma przebieg 2 tysiące i zwykła jazda normalna po mieście a ma jeszcze gdzieś 11 miesięcy na gwarancji (717 serwisowany)

  #172157 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe martin1996a
  martin1996a
  Użytkownik
  • Postów: 546

  ktoś jeszcze wie ?

  #172212 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 927

  A niby skad mamy wiedzieć!!! A ten kolega to niech pojedzie do serwisu i się dowie czy w ramach gwarancji mu to usuną

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #172213 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe martin1996a
  martin1996a
  Użytkownik
  • Postów: 546

  ale on nie chce naprawy poprzez gwarancje tylko wymiany na nowy egzemplarz (tak mówi ) bo się nie zgadza na naprawe , bo prawa konsumenta tak działają ,

  #172218 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  a jakie ma znaczenie czy część jest na gwarancji skoro on chce wymiany skutera ze względu na niezgodność towaru z umową….?

  #172225 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe B4rtek
  B4rtek
  Użytkownik
  • Postów: 257

  Z tego co się orientuję to usterka nie jest tym samym co niezgodność towaru z umową. Zresztą zwykle stosuje się pojęcie „zgodność towaru z opisem” i dotyczy sprzedaży internetowej. Jeśli osobiście oglądasz towar i kupujesz w sklepie po zapoznaniu się z jego wyglądem/opisem to już tylko w dobrym geście sklepu jest czy pozwoli Ci go później zwrócić/wymienić na tej podstawie. Mimo że w prawie konsumenta wspominają o niezgodności towaru z umową jednak to dotyczy usterek wyraźnie wskazujących na nieprzydatność towaru do tego do czego został stworzony (masło maślane ale tak w skrócie)
  Tu by trzeba wnikliwie przeanalizować prawo konsumenta ja nie znam go na pamięć i szczegółowo 🙂
  Niezależnie od tego na wymianę bym nie liczył na miejscu kolegi. Na pewno potrzebna będzie ekspertyza u producenta czy „towar” był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem (bo to też jemu przysługuje i często z tego korzysta, głównie dla tego że połowa zgłaszających się ma problem z rozstaniem na tak długi okres więc rezygnuje z reklamacji przyjmując wadę i żyjąc dalej z problemem) i dopiero jeśli wynikiem ekspertyzy będzie wada fabryczna, wadliwy materiał czy cokolwiek oprócz złej eksploatacji to reklamacja zostanie uwzględniona i dopiero wtedy będą podejmowane decyzje odnośnie wymiany lub naprawy gwarancyjnej. Wymiana na miejscu to zwykel dobra wola sklepu bo producentowi zawsze przysługuje ekspertyza sposobu użytkowania.

  #172227 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Niezgodność towaru z umową…
  .
  http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html
  http://www.konsument.gov.pl/uploads/File/Ustawy/Ustawa%20o%20szczegolnych%20warunkach%20sprzedazy%20konsumenckiej.pdf
  .
  Przy sprzedaży na odległość istnieje również prawo „odstąpienia od umowy zawartej na odległość”, konsument ma prawo zwrócić nabytą rzecz w terminie 10 dni od zakupu, wystarczy, że oświadczy sprzedającemu swój zamiar. Sprzedający wcale nie musi wykazywać się dobrą wolą przyjmując taki zwrot, jest to jego psi obowiązek.

  #172231 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe B4rtek
  B4rtek
  Użytkownik
  • Postów: 257

  Lucek ale ja to czytałem przed napisaniem postu, teraz przeczytałem po raz kolejny i przecież to nic innego jak rozwinięcie dwóch krótkich stwierdzeń:
  1. towar musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem (obowiązek konsumenta)
  2. towar musi nadawać się do konkretnego określonego celu (obowiązek producenta)
  Czyli „nie nadaje się do celu do jakiego się go zwykle używa”

  Ale znowu zbaczamy z tematu – nie uważasz że naiwnym trzeba być by wierzyć że wymienią mu skuter na miejscu na nowy ? 🙂 Bo o tym był wątek. Ja tylko pisałem że raczej te 14 dni sobie poczeka bo producent zawsze chce sprawdzić przyczynę (choćby to daje mu szansę na wykrycie ewentualnej wady fabrycznej).

  Art.8 pkt 1 – kupujący może zarządać wymiany chyba że wymiana wymaga nadmiernych kosztów

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
Odpowiedz do: Romet 717 - pytanie od kumpla.
Informacje o Tobie: