Pytanie o stan oleju

Witam:)
Posiadam Skuter Tgb Orion 101s dolałem oleju i nie wiem czy nie wlalem za duzo oleju nie mam az do poczatku wlewu tylko jak otweiram wzkaznik od oleju to widac ze sie tam wylewa co mam zrobic? i czy mozna jezdzic jak jest tyle oleju?

Kup strzykawkę i załóż jakiś wężyk i wyciągnij nadmiar oleju.Nie jest dobrze gdy oleju jest zbyt dużo,ma go być pomiędzy stanami minimum-maximum.

a bo ja mam go przerowbionego to w sklepie powiedzieli ze jak bd wiecej to nic sie nie stanie? prawda to?

wydmuchasz uszczelke pod glowica pierscienie zawsze puszczaja jezeli bedzie za duzo oleju to kopmprecha zacznie wypychac olej gdzie tylko sie da bedzie nierowno chodzil dymil itp
wystarczajaca opcja jest stan max

Panowie jeżeli ja mam zalany olej tak, że po dokręceniu bagnetu na miarce jest na samym końcu tej miarki kwadracikowej - nie wyżej, ale jest na samym max, to lepiej wyciągnąć trochę czy mieszczę się w tych granicach co nic się nie stanie złego?

sam napisales ze max wiec fabrycznie dopuszczalne

a jak strzykawka wyciagne to bd wszystko okej?

i bd na max to bd juz wszystko okej prosze o szybka odp porade co dalej zrobic:) dziekuje bardzo

Ja też mam po wkręceniu max tej takiej kreskowanej miarce i wszystko gra.

ale w tgb?

Stan oleju ma być pomiędzy MINIMUM a MAXIMUM na bagnecie. Jeśli będzie za dużo oleju to długo ten silniczek nie pochodzi. Odessaj oleju do max. na bagnecie. Tyle w temacie.

Tgb Orion 101s to silnik 2t i tu chodzi o olej w zbiorniczku do mieszanki, jeżeli jest więcej to nic się nie stanie, co do silnika 4t to tak jak pisze - Kapuchon.

andrzej2310 napisał:

Tgb Orion 101s to silnik 2t i tu chodzi o olej w zbiorniczku do mieszanki, jeżeli jest więcej to nic się nie stanie, co do silnika 4t to tak jak pisze - Kapuchon.

Od razu po przeczytaniu pytania wiedziałem że to 2t i czytałem wypowiedzi śmiejąc się, aż natrafiłem na kogoś myślącego ;)

Nic się nie stanie, gdy masz za dużo oleju w dozowniku.

heh, ważne że już wszystko wyjaśnione a jeśli chodzi o 4T to jak ktoś wleje za dużo oleju np. cały litr to niestety skończy się na tym że silnik będzie nieszczelny - kiedyś tak właśnie wlałem za dużo oleju i musiałem po tym mocniej śruby przykręcić żeby olej nie kapał. pomogło.

ja zrobiłem dwa baki na za dużo oleju było dużo ponad norme mogło sie coś stać ? potem spuściłem szczykawką i weżykiem do normy skuter jeżdzi pali normalnie

Witam spuściłem stary olej ze skutera 4t wlałem ok 730 ml i olej jest widoczny w rurce wlewu czy po odpaleniu się rozejdzie czy może czeba upuscic