Pytanie o prędkość Romet Z50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Pytanie o prędkość Romet Z50

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Franek Moto Franek Moto 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Franek Moto
    Franek Moto
    Użytkownik

Witam forumowiczów!
    Od niedawna mam motorower Romet Z50 rocznik 14′ i mam odnośnie jego pytanie. Jaką prędkość powinien rozwijać taki motorower po przerobieniu przez poprzedniego właściciela na 80ccm. Mój osiąga 70km/h, maksymalnie jechałem 72. Wydaje mi się że powinien jechać nieco szybciej, bo jeżeli jest przerobiony na większą pojemność to ma na pewno zdjęte blokady. Może któryś z kolegów ma taki pojazd i wie jak można mu poprawić osiągi. No chyba, że nie trzeba pomocy bo tyle powinien jechać…

We włosach wiatr, w oczach łzy na liczniku 43
    Zdjęcie profilowe Fragi
    Fragi
    Użytkownik

Silnik 4T? W 2T to powinno jechać szybciej ale jeśli 4t to niekoniecznie. Warto brac pow uwagę również obciązenie (wagę kierowcy)

Franek Moto
    Użytkownik

Czterosuw, ja ważne niecałe 70 kg, bo jeszcze młody jestem 😉 Mimo wszystko myślałem że pociągnie szybciej…

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
    Zdjęcie profilowe Tatamayaya
    Tatamayaya
    Użytkownik

Możesz jeszcze powymieniać zębatki , w standardzie masz zdawczą 13z – zmień na 14-15z , z tyłu pewnie masz 53z – zmień na mniejszą np. 47 – 43z – troszeczkę przyśpieszy – pod warunkiem że nie mieszkasz w górach 😉

74nitro
    Franek Moto
    Użytkownik

A wtedy spadek przyspieszenia bedzie mocno odczuwalny?

Zdjęcie profilowe Thomson
    Thomson
    Użytkownik

70 jest normą przy chińskim sprzęcie na chińskich częściach. Markowy skuter/motorower 4t z markowym osprzętem pod 70ccm pojechałby te 10-20km/h więcej zależy jak bardzo się wyżyłowane byłyby parametry tłoka i osprzętu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

4T nawet markowe bez grubego tuningu nie pojedzie 80-90km/h

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Thomson
    Thomson
    Użytkownik

Wombat wyraźnie napisałem że wszystko zależy od gratów jakie się wsadzi i jak się mierzy prędkość. Tylko tego zapomniałem dodać 🙂

Franek Moto
    Użytkownik

A i jest jeszcze jedna rzecz: żeby rozpędzić się do tych 70 km/h trzeba go bardzo piłować (słychać okropny dźwięk z silnika, są wibracje). Czy to jest po prostu za wysoki zakres obrotów dla tego silnika? Czy można coś z tym zrobić?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może ci sie sprzęgło ślizga

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie