pytanie o płyny [Aprilia SR 50 LC z 96 roku]

Witam

Posiadam Aprilie SR 50 LC z 96 roku która stała nieużywana kilka lat.
Skuter odpala i jeździ, natomiast nie radzę sobie z znalezieniem kilku informacji techniczno-obsługowych.

Pierwsza sprawa (mało ważna) to gdzie szukać części do tak starego modelu – trochę rzeczy znalazłem, ale nie potrafię np. znaleźć czujnika poziomu paliwa.

Druga i bardzo ważna sprawa – obsługa techniczna.
Chciałem wymienić wszystkie płyny, bo

1. stał bardzo długo
2. jak sam wymienię to będę wiedział co jest zrobione i będę mógł sobie tego przypilnować, ale niestety nie wiem co i jak. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy skuter.

1. Silnik – jest to Minarelli Horizontal - Jaki olej? Ile oleju? Gdzie się spuszcza? – to mogę znaleźć, ale z racji tego ze jest to dosyć obudowany skuter wolę zapytać. Gdzie się nalewa? Czy jest jakiś filtr jak w aucie? Co ile go należy wymieniać?

2. Gaźnik - PHBN 12 ze ssaniem recznym

3. Wariator - Jest z tyłu korek (przypuszczam ze wlewowy)? Ale jaki olej? Ile oleju? Gdzie się go spuszcza? Co ile go należy wymieniać bądź kontrolować?

4. Płyn hamulcowy - Pojemnik jest pod plastikiem na kierownicy, ale jaki warto wlać, kiedy wymienić, czy wymiana tak jak w aucie?

5. Płyn chłodniczy - Gdzie jest korek spustowy? Gdzie się odpowietrza układ? Co ile należy go wymieniać? Czy bardzo szkodzi skuterowi jeśli było go za dużo?

6. Filtr powietrza - Zlokalizowany i zamówiony nowy

7. Świeca - Wymieniona, ale sprzedawca nie umiał odpowiedzieć co ile należy ją wymieniać

8. Akumulator - Wymieniony, w tym zakresie nie potrzebuje pomocy ;)

Czy są jeszcze jakieś płyny albo filtry o których powinienem wiedzieć (możecie pominąć paliwo i zbiornik na olej do paliwa ;) )
Jakie inne czynności serwisowe prócz wymiany płynów należy wykonywać i co jaki okres?
Tak jak pisałem, jest to pierwszy skuter i nie miałem do tej pory nigdy do czynienia z wariatorem, należy coś tam sprawdzić? Wymienić?

Bardzo proszę o pomoc, bo niestety nie potrafię znaleźć nawet instrukcji obsługi do tak starego modelu, a naprawdę chcę zadbać o ten sprzęt, a nie go zniszczyć.

P.s. Ja wiem, że pewnie nie za bardzo się komuś będzie chciało skrobać odpowiedź ale jeśli były ktoś tak miły to jest mam pytanie – jak hamuje tył? Przód jest ekstra a tył bardzo słaby – zakładam, że jest tam bęben, ale czy to wygląda jak w Romecie czy coś lepiej?

Tu znalazłem schematy do swojego modelu:
http://www.easyparts.nl/showdrawing/1435/31151/grey/0-4019-1-m412-m167-m459-m11853-m1435-s1442-d31151/Frame.html