pytanie o płyny [Aprilia SR 50 LC z 96 roku]

Wyświetla 1 wpis z $
 • Autor
  Wpisy
 • #197535 Reply
  Bart69
  Użytkownik
  • 1
  • Postów: 0
  • Postów: 1

  Witam

  Posiadam Aprilie SR 50 LC z 96 roku która stała nieużywana kilka lat.
  Skuter odpala i jeździ, natomiast nie radzę sobie z znalezieniem kilku informacji techniczno-obsługowych.

  Pierwsza sprawa (mało ważna) to gdzie szukać części do tak starego modelu – trochę rzeczy znalazłem, ale nie potrafię np. znaleźć czujnika poziomu paliwa.

  Druga i bardzo ważna sprawa – obsługa techniczna.
  Chciałem wymienić wszystkie płyny, bo

  1. stał bardzo długo
  2. jak sam wymienię to będę wiedział co jest zrobione i będę mógł sobie tego przypilnować, ale niestety nie wiem co i jak. Zaznaczam, że jest to mój pierwszy skuter.

  1. Silnik – jest to Minarelli Horizontal – Jaki olej? Ile oleju? Gdzie się spuszcza? – to mogę znaleźć, ale z racji tego ze jest to dosyć obudowany skuter wolę zapytać. Gdzie się nalewa? Czy jest jakiś filtr jak w aucie? Co ile go należy wymieniać?

  2. Gaźnik – PHBN 12 ze ssaniem recznym

  3. Wariator – Jest z tyłu korek (przypuszczam ze wlewowy)? Ale jaki olej? Ile oleju? Gdzie się go spuszcza? Co ile go należy wymieniać bądź kontrolować?

  4. Płyn hamulcowy – Pojemnik jest pod plastikiem na kierownicy, ale jaki warto wlać, kiedy wymienić, czy wymiana tak jak w aucie?

  5. Płyn chłodniczy – Gdzie jest korek spustowy? Gdzie się odpowietrza układ? Co ile należy go wymieniać? Czy bardzo szkodzi skuterowi jeśli było go za dużo?

  6. Filtr powietrza – Zlokalizowany i zamówiony nowy

  7. Świeca – Wymieniona, ale sprzedawca nie umiał odpowiedzieć co ile należy ją wymieniać

  8. Akumulator – Wymieniony, w tym zakresie nie potrzebuje pomocy 😉

  Czy są jeszcze jakieś płyny albo filtry o których powinienem wiedzieć (możecie pominąć paliwo i zbiornik na olej do paliwa 😉 )
  Jakie inne czynności serwisowe prócz wymiany płynów należy wykonywać i co jaki okres?
  Tak jak pisałem, jest to pierwszy skuter i nie miałem do tej pory nigdy do czynienia z wariatorem, należy coś tam sprawdzić? Wymienić?

  Bardzo proszę o pomoc, bo niestety nie potrafię znaleźć nawet instrukcji obsługi do tak starego modelu, a naprawdę chcę zadbać o ten sprzęt, a nie go zniszczyć.

  P.s. Ja wiem, że pewnie nie za bardzo się komuś będzie chciało skrobać odpowiedź ale jeśli były ktoś tak miły to jest mam pytanie – jak hamuje tył? Przód jest ekstra a tył bardzo słaby – zakładam, że jest tam bęben, ale czy to wygląda jak w Romecie czy coś lepiej?

  Tu znalazłem schematy do swojego modelu:
  http://www.easyparts.nl/showdrawing/1435/31151/grey/0-4019-1-m412-m167-m459-m11853-m1435-s1442-d31151/Frame.html

Wyświetla 1 wpis z $
Odpowiedz na: pytanie o płyny [Aprilia SR 50 LC z 96 roku]
Twoje informacje:
Back to top button