Pytanie o olej

Czy mogę wlać do silnika 4t 139 QMB olej motocyklowy Motorq RX 4t 10w40 API - SL jeżeli wcześniej był wlany 10w40 API- SG?

Jest tylko jeden dobry olej do chińskich popylaczy 4T. I zwie się on... MOTUL. To nic, że jest dość drogi. ;-)
Na nim chiński silnik pracuje niczym... szwajcarski zegarek. Taki dobry jest ten olej dla każdego chińskiego silnika.
*
Mieszaj sobie te oleje do woli, chinol w 4T i na zwykły mineralny 15W40 się nie obruszy, zresztą poczytaj sobie dedykowane danemu typowi silnika manuale serwisowe (wpis w wyszukiwarce Google... 139 QMB maintenance lub 139 QMB service manual). Wówczas wszystko stanie ci się bardzo jasne. Kapewu solenizant?

A czy jak zaleję tym olejem co pisałem wyżej czyli motocyklowy półsyntetyk 10W40 API- SL to coś się stanie z silnikiem lub będą tzw. skutki uboczne jego zastosowania ponieważ czytałem na tym forum że do silnika 139QMB najlepszy jest API- SG?

Po zużyciu obecnego oleju (czyli niebawem) wracam do BEL-RAY EXP SYNTHETIC ESTER BLEND API SM / JASO MA2. Zdecydowanie lepszy dół silnika miałem na nim w swoim 139QMB. Przede wszystkim zaletą BEL-RAY jest fakt, że pośrednicy na poszczególnych rynkach nie ingerują w skład i kupujesz dokładnie to co wyszło z fabryki.