Pytanie o AM

Witam. Trochę czytałem tematów na tym forum i się pogubiłem. Na wiosnę zamierzam kupić skuter. Przeczytał coś takiego : "Wielu może odetchnąć z ulgą. Nowe przepisy zostają opublikowane w dzienniku ustaw w roku 2013, a zakres regulacji dotyczących prawa jazdy na motorower (AM) będą obowiązywać od 2014." Nie wiem o co chodzi bo w innych wątkach pisze "To koniec karty motorowej. Dziś w kalendarzu 19.01.2013, weszła w życie nowa ustawa o kierujących pojazdami. Wraz z nią zakończono wydawanie uprawnień w szkołach. W jej miejsce pojawia się prawo jazdy AM". I nie wiem czy będzie się opłacało jak trzeba będzie robić to AM

Bo ja zdawałem na kartę w starym roku to czyli nie muszę już robić tego AM ??

Rafinem napisał:

Bo ja zdawałem na kartę w starym roku to czyli nie muszę już robić tego AM ??

Nie musisz zdawać. Karta motorowerowa jest ważna do 18 roku życia.

Wszystko znajdziesz tutaj: http://www.skuterowo.com/prawo-jazdy-am-odpowiadamy-na-pytania/

Siwy22 napisał:

" I nie wiem czy będzie się opłacało jak trzeba będzie robić to AM

Kurs na prawo jazdy AM będzie kosztować około 500 zł. Moim zdaniem nie opłaca się robić szkolenia, Chyba że bardzo Ci zależy i stać Cię na kurs.

No właśnie,też myślę że szkoda kasy, ale gry będę jeździł bez uprawnień
to jakie najgorsze mnie spotkają konsekwencje?

Mandat 500 zł na pewno ale czy coś jeszcze ?

w razie wypadku płacisz za wszelkie szkody, w razie utraty zdrowia przez poszkodowanego w wypadku z Tobą płacisz wszelkie koszty, nawet dożywotnią rentę.

I nie ważne, czy to była Twoja wina czy nie - Twoja jazda bez uprawnień - na Ciebie spada odpowiedzialność. Jak Lucek napisał wyżej, w skrajnych przypadkach będziesz płacił dożywotnią rentę.

co za kraj....

a Ty a propos czego narzekasz? Tego, że setny raz pytają o to samo, czy że trzeba mieć uprawnienia do prowadzenia pojazdu?

w sumie o to i to :D ale bardziej denerwuje to ździerstwo przez państwo na każdym kroku... 500 zeta trzeba wydać żeby byle pierdziawką móc śmigać