Pytanie ile będzie palił

WItam mój skuter pali 4l/79km przebieg 750km o ile może po dotarciu spaść mi spalanie ?? tak około ile ?? SKuter to 2t

Jak na 2T to w normie :-)
Spalanie 5L/100 km.... a podobno piździki mają zastąpić samochody bo są oszczędne :-)

To raczej opinia o piździkach w 4T ;)

No tak. Sam miałem 4T i spalał mi tyko 2L/100 km :-)
Ale zamożna dzisiejsza młodzież woli jednak super osiągi, dlatego wybierają 2T, latają nimi po 150km/h i spalają im tylko 6-7L/100km :-)

ja na 727 z pojemnością 80 spalam ok. 4,5l, a kolega mówi że swój ma ok. 2l/100

Drogi Benku! Wyobraź sobie skuter ważący 120 kg z jeźdźcem o masie 90 kg i z dodatkowym ładunkiem 30 - 40 kg. Do pokonania ma trzy wiadukty i ogólnie jest eksploatowany w cyklu miejskim. Dosiadający nie posiada uprawnień na kategorię A. Jaki rodzaj silnika wybierzesz? 3-konny 4T czy 5-konny 2T?

Marcin, a ja wybiorę taki nieco zmodyfikowany... 5-cio konny 4T (pudełkowy zestaw 72 cm3 z takim np. logo MCN, bo jest dość tani, relatywnie dobry i całkiem efektywny) i nawet nie zeżre tych 3 litrów na tę setkę.
Miśki i tak mają totalną zlewę na takie kombinacje, chyba, że im na taki rejestrator wideo wskoczysz z rozpędu i braku uwagi własnej. :P

Ze sprzętów 2T to preferuję jednak kosiarki do trawy, kosy spalinowe i pilarki do cięcia drzewa. ;P

Spokojnej nocki wszystkim. :D

P.S. Przy przebudowie na takie już 72 cm3, koszt całkowity można zamknąć nawet przy 100 zeta (cylinder + ewentualnie większa dysza), głowicę seryjną dłubniesz nieco dłutem ślusarskim na większą średnicę tłoka i kanały ruszysz tam nieco papierem ściernym (gaźnik seria, wario seria, sprzęgło seria) i też to działa całkiem nieźle. :D

Hm, no niby tak, Chinolu ale zobacz - kit kosztuje pewnie co najmniej 100 zł. Trzeba kupić nowy gaźnik. Chiński też coś koło tego. Musimy zwiększyć dopływ powietrza i bawić się w regulację zamiast normalnie jeździć. Poza tym te wszystkie sprzęgła, paski, wariatory, przekładnie itd. itp. nie są przystosowane do tych 5 koni mechanicznych i mogą strzelić w każdej chwili. Mój kolega od baotiana wie już coś o tym. Ja jednak wybieram 2T, które mi spali litr więcej ale ma wszystko seryjne i wiem, że nie muszę tego wymieniać ani zastanawiać się ile krócej pochodzi ani kiedy palnie.

Moja vivacity pali około 3,3l/100km tylko że jazdy poł na poł cześć w ruchu miejsikm a 2 na drodze ekspresowej oraz wojewodzkiej .W ruchu miejskim skuter 2T jest o wiele lepszy łatwiej wjechać na rondo i tak dalej . Jeździłem jakiś czas 4T jednak wole 2T mimo większego spalania po prostu łatwej wystartować z świateł . I jak mówi Kisiu nie trzeba się bawić w żadne modyfikacje bo do jazdy miejskiej 2T całkowiecie wystarcza . w przeciwieństwie do zamulającego 4T