pytanie dotyczace oleju dozownika i mieszanki 2t

mam problem z dozownikiem bierze za duzo oleju.powinno byc 100ml/na 5l a jest 200na5 ,wiem ze nie ma tam regulacji wgl mam juz w dupie ten dozownik.wiec pytam czy moge tradycyjnie do baku nalac 5 l a potem 100 ml oleju??? i czy musze wywalic dozownik czy moze byc ale nie używany.??

A ja mam pytanko bo tez mam dozownik i też w 2T.
Zalewam olej pod korek ( do gwintu ) i zawsze po przejażdżce kilkakrotnej po mieści gdzie spalam niecały litr, nawet połowę litra.
To schodzi mi jakoś około 50ML oleju, zawsze. Dolewam znowu pod korek i znowu tak jest. Czy to nie dziwne? A może po prostu on gdzieś ten olej przechowuje jeszcze? Nie rozumiem :P

czy ktos wgl jest aktywny i mi udzieli pomocy??

hiorimaru napisał:

wiec pytam czy moge tradycyjnie do baku nalac 5 l a potem 100 ml oleju??? i czy musze wywalic dozownik czy moze byc ale nie używany.??

Dozownik odłącz a przewody olejowe zaślep. I nie mozna dolewać oleju do beznyny, najpierw należy go dokładnie z benzyną zmieszać a dopeiro potem wlać do baku.

rkos napisał:

ACzy to nie dziwne? A może po prostu on gdzieś ten olej przechowuje jeszcze? Nie rozumiem :P

A może dozownik tyle oleju ciągnie? Masz w skuterze regulację dawki oleju? Obejrzyj dozownik, czy olej nie przecieka.

hirimaru:a jak jeździsz?od 45 do 80km/h?szybciej wolniej?

jeżdżę średnio 60 km/h a musze ten dozownik odłączyć czy moge poprostu zrobic mieszankę w baku?

agentmb napisał:

rkos napisał:
ACzy to nie dziwne? A może po prostu on gdzieś ten olej przechowuje jeszcze? Nie rozumiem :P

A może dozownik tyle oleju ciągnie? Masz w skuterze regulację dawki oleju? Obejrzyj dozownik, czy olej nie przecieka.

Nie wiem czy jakaś jest:<

hiorimaru napisał:

jeżdżę średnio 60 km/h a musze ten dozownik odłączyć czy moge poprostu zrobic mieszankę w baku?

1. Jeżeli pozostawisz olej w dozowniku to będzie podawał cały czas swoją dawkę plus to co sam zmieszasz z benzyną, to wyjdzie zdecydowanie za duży procent oleju w mieszance
2. Jeżeli pozostawisz pusty dozownik to będzie Ci się kontrolka świecić od poziomu oleju.

ok ale nie liczac denerwujacej kontrolki to nic pozatym.moge poprostu nie nalewac oleju do dozownika tylko robic mieszanke?? (dozownik nadal bedzie podlączony )

Podobno po odłączeniu dozownika zaraz siadają łożyska. Ale zaznaczam - tylko tak słyszałem.

Musisz zdemontować kółko plastikowe żeby dozownik nie podawał oleju. Ono jest pod takim kołem metalowym na wale z prawej strony patrząc od tyłu pojazdu. Musisz zdjąć plastikową osłonę najpierw. I zapamiętaj jak była ułożona wypustka na tym metalowym kole - ona podaje impuls do czujnika położenia wału. Potem zamontuj tak samo jak było.

Jeśli zużyjesz olej z dozownika i nie odłączysz go to pompa się zatrze i może narobić szkód.

a nie moge poprostu miec w dupie ten doyownik nie uzywac go ,niech se bedzie podlaczony nie uzywany, a zamiast tego robic mieszanke do benzyny??

Nie, bo po pompa będzie pracować i się zatrze tak jak powiedział Kisiu.

fuck:D ok trudno