Pytanie dot. chińskich skuterów

Mam w planach kupno nowego skutera do 3000 zł. Wiem że te wymagania spełniają tylko chińczyki i mam pytanie, jak to jest z tymi chinolami, czy często się psują, jak osiągi i ogólnie o nich. Który z chińczyków jest najlepszy ? I jakie modele proponujecie do 3000 zł ?

witaj a skąd jesteś dokładniej? może byłbym w stanie pomóc

widziałem w opisie ze wilkowyje, czyżby dzielnica Tychów?

Słuchaj - z nimi jest tak jak w przysłowiu, "Jak dbasz tak masz" - ja kupiłem Zippa Salmo, przejechałem nim 10244km i nigdy mnie nie zawiódł w trasie. Jeżdżę dużo w każdych warunkach i sam go serwisuję.
Najważniejsze to robić wszystko według instrukcji - pilnować przeglądów (lepiej wszystko samemu robić według wskazań licznika) wymieniać olej, regulować i kontrolować elementy silnika i napędu. Najważniejsze to kupić pojazd w dobrym serwisie gdzie przejdzie przegląd zerowy, i w trakcie docierania eksploatować delikatnie a na pewno odwdzięczy się długą bezawaryjną jazdą. Ja polecam Ci motorowery z silnikiem 139FMB i manualną skrzynią biegów - są ciche niezawodne a silnik jest wdzięcznym elementem do udoskonaleń i tuningu.

KrzysiekP napisał:

widziałem w opisie ze wilkowyje, czyżby dzielnica Tychów?

Szczerze to nie wiem dlaczego się tam wzięło "Wilkowyje", jestem z okolic Katowic.

@Michalk001
A co sądzisz o skuterach z automatyczną skrzynią ?

panowie, czy to normalne ze po wymianie oleju skuter na początku nie chcę odpalić ?

dodge masz 4t? jeśli tak to czasem może się tak zdarzyć ale to rzadkie przypadki

tak, odpalił przejechałem 5km i tu następne pytanie, co jest ?
Skuter zgarnia się jak nigdy do 45 na nowym oleju ale dalej prawie a iść nie chce, a na starym nie zgarniał się tak, ale leciał na tej drodze co ja teraz jechałem, bez problemu 60

O co może chodzić ?

Musisz wiedzieć co chcesz od skutera ekonomi?? silnik 4T a jeśli mocy i zrywności?? to 2T , no i popatrz sobie co Ci się podoba i po prostu kup.Wychodzę z założenia ( Jak Dbasz Tak Masz ) ,jeśli dba się o terminowe wymiany oleju i regulacji ( serwis) to na pewno skuterek pochodzi bez problemu długi czas. Owszem są wyjątki i zdarzają się błędy podczas produkcji ale na to wpływu nie mamy..
Ja 1 lutego tego roku kupiłem i jak narazie jestem Bardzo Zadowolony!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Masz już coś wybranego???

siwy podtwierdzam tezę ze jak dbasz tak masz. moja inca street 50 2t ma obecnie ponad 21 300km przebiegu i ma się w doskonalej formie

Krzysiu całkiem pokaźny przebieg:) Jaką miałeś najpoważniejszą usterkę? Często coś się psuło?

To co możecie zaproponować do 3k 50cc ?

Ładny przebieg Krzysiek...

Ja w 3 tygodnie 550 km zrobiłem dopiero ,a jeszcze pogoda płata figle

Wejdź na allegro i popatrz sobie porównaj parametry techniczne
Ale radze kupować w zwykłym sklepie najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania mój przykład romet 717 2T chłodzony cieczą

http://moto.allegro.pl/skutery-romet-99329?/-51ccm,nowy/&a_enum[26]=6&a_enum[11323]=1&a_text_i[1][0]=&a_text_i[1][1]=&a_text_i[4][0]=&a_text_i[4][1]=&a_text_i[203][0]=&a_text_i[203][1]=&change_view=Poka%C5%BC%C2%A0%3E&listing_interval=7&listing_sel=2

S O R R Y nie 717 a 707

na allegro ceny to 3999 ale wczoraj byłem w takiej małej mieścinie na przeglądzie i mają tam więcej sklepów i lepszy wybór jeśli chodzi o skutery niż w Bydgoszczy i widziałem go za 3500

Nie Myślałeś o jakimś markowym używanym? ;)

Ja akurat wolę motorower z manualną skrzynią - przemawia za nim kilka czynników:
1- Możesz sobie dobierać przełożenia, kupujesz odpowiednią zębatkę napędową i zdawczą i dzięki temu możesz dopasować charakterystykę motorka do własnych upodobań. Jedni wolą mieć dobre przyśpieszenie a inni większą prędkość maksymalną. W skuterze z automatyczną skrzynią silnik zawsze będzie na wysokich obrotach niezależnie od prędkości przez co bardziej hałasuje i spala dużo więcej paliwa - nie wspominając o trwałości.
2- Stosując zębatki na prędkość spowodujesz to że będziesz jechał na umiarkowanych obrotach silnika - dam tylko przykład swojego: praktycznie go nie słychać i spala w trasie poniżej 1.30l/100km - silnik mniej się grzeje nie będąc na wysokich obrotach.
3- Możesz się "pobawić" biegami - wrzucać spokojnie przy średnich obrotach czy "przeciągać" na biegach przy większym przyśpieszaniu. Jazda jest ciekawsza i bardziej zajmująca, w automacie odkręcasz tylko gaz przez co jazda na dłuższych dystansach może być nieco nudna.
Jedyną niedogodnością manuala w stosunku do automatu jest konieczność doglądania napędu. Ale od czasu do czasu naciągnąć łańcuch i go nasmarować to jest pracy na 10 minut a zalety w pełni rekompensują tę niedogodność.

Jakie możecie jeszcze polecić modele ? Chodzi o 2t

Lolo09 napisał:

To co możecie zaproponować do 3k 50cc ?

kumpel jeździ 727 2t www.motors.romet.pl/pl/oferta/skutery/2010/art854.html zrywny i w sumie przez ok 10k przebiegu wymieniał tylko eksploatacyjne rzeczy, bo stara się dbać ;) i nie katuje go, aha i z tego co wiem, to nie tuningował nic.