Pytania co do umowy kupna-sprzedaży i rejestracji,PILNE!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #122851 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

Powielam temat już z konkretnymi pytaniami:
    1. Czy jeżeli ważność OC skutera który kupuje wygasła ok 2 lata temu ,nie będę miała problemu z wykupieniem OC na siebie?
    2. Czy do wykupienia OC muszę mieć 18 lat? Nie mam jak pójść z rodzicami tego załatwić. Ew. z pełnoletnią znajomą.
    3. Czy jeżeli poprzednia tablica rej. się zgubiła (i zostało to zgłoszone policji) ale jest dowód rej. to nie będę miała problemu z przerejestrowaniem?
    4. Czy jeżeli dowód rej. jest na przedostatniego właściciela a nie tego od którego odkupuje skuter to sprawi to w czymś problem? Dodam ,że posiadam umowę pomiędzy pierwszym właścicielem a tym od którego kupuje skuter.
    5. Jeśli skuter jest mało warty to cena ubezpieczenia maleje czy rośnie?
    6. Czy trzeba mieć 18 lat zeby przerejestrować skuter?
    7. Czy do wypełnienia dokumentu PCC-3 jest potrzebny podpis sprzedającego?

Bardzo proszę o odpowiedź,jutro jestem umówiona na kupienie go!

#122860 Reply
    DamianRysiekSr
    Użytkownik
    • 10

1) Tak, jeśli nie jesteś pełnoletnia, to muszą to zrobić rodzice.
    2) Znajoma nie wykupi Twojego ubezpieczenia na Ciebie (przecież to bez sensu)
    3) Zgubiona tablica nie ma nic do gadania, ważny jest dowód rejestracyjny (przynajmniej moim zdaniem)
    4) Mogą być problemy, dodam, że umowę kupna-sprzedaży łatwo podrobić, drukujesz z internetu, więc gościu mógł sobie sam uzupełnić taką umowę
    5) Cena ubezpieczenia maleje, ale to i tak spore sumy, jeśli pierwszy raz ubezpieczasz pojazd
    6) Tak

7) Nie wiem

Moim zdaniem ten sprzedający coś kręci, rzekomo „zgubiona” tablica może być celowo wywalona, dokumenty ukradzione (np. zostały w schowku w momencie kradzieży)
    Skuter musi wyrejestrować prawowity właściciel pojazdu lub jego pełnomocnik.

Ja bym sobie odpuścił kupowanie skutera z tak niepewnego zródła…

Zresztą niech się wypowiedzą może bardziej doświadczeni w tej kwestii
    skuterzyści

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#122862 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

cholera… ale przecież skuter jest nawet od 14 lat to co to za logika ze musze mieć te 18 lat…
    Czemu bez sensu? a czemu rodzić miałby wykupywać na mnie?
    Cholera,ale właściwie ine mam jak się wycofać z tego.
    Ale przecież zobacze na tej umowie kupna sprzedazy pierwszej podpis i porównam z tym na dowodzie rejestracyjnym to nie bedzie mowy o podróbie?

#122867 Reply
    pEuGeOcIK
    Użytkownik
    • 3

xuncorrectx napisał:

cholera… ale przecież skuter jest nawet od 14 lat to co to za logika ze musze mieć te 18 lat…
    Czemu bez sensu? a czemu rodzić miałby wykupywać na mnie?
    Cholera,ale właściwie ine mam jak się wycofać z tego.
    Ale przecież zobacze na tej umowie kupna sprzedazy pierwszej podpis i porównam z tym na dowodzie rejestracyjnym to nie bedzie mowy o podróbie?

wez se daj spokoj z tym kombinowanym skuterem i poszukaj czegos innego tego jest pelno

#122870 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

jakby było tak łatwo to bym sobie dała spokój. ale wymieniam sie z tym typem skuter za netbook,już wszystko zalatwione i raczej cięzko byłoby mi to odkręcić.

#122877 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

Damian – duże koszty Oc czyli ile? czytałam ze w PZU bez zniżek 100 zł?

#122925 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

1. Nie powinnaś płacić jeśli w ciągu 30 dni wypowiesz starą umowę i zawrzesz nową w innej firmie (tu musiałbym się znajomego agenta dopytać)
    2. Skoro możesz zarejestrować skuter na siebie, to możesz też go na siebie ubezpieczyć, może być wymagana pisemna zgoda rodziców lub ich obecność – najlepiej dowiedzieć się w WK.
    3. Do wydziału komunikacji musisz zanieść tablicę, jak jej nie ma to jakiś świstek z policji, skoro była zgłoszona kradzież.
    4. W wydziale komunikacji będziesz musiała przedstawić umowę między człowiekiem wpisanym w dowód rejestracyjny, a obecnym właścicielem oraz drugą między nim, a Tobą.
    5. Cena to jedna ze składowych końcowej ceny ubezpieczenia, ale dużo na tym nie oszczędzisz.
    6. Zarejestrować na siebie możesz lecz potrzebna jest zgoda rodziców lub ich obecność w wydziale komunikacji – najlepiej się dowiedzieć w WK
    7. Nie jest potrzebny

#122955 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

lucek wielkie dzięki ! Dziś pójde do tego wydziału komunikacji i jeszcze sie upewnie wszystkiego.

#123102 Reply
    kuki06
    Użytkownik
    • 2

Ja też mam ten problem. Koleś chce mi sprzedać skuter opłacony oc,przegląd bezterminowy ale w dowodzie on nie jest tylko niby jego ciotka ale ma z nią spisaną umowę. Więc mogę brać bezproblemu był sprowadzony z Włoch papiery są wszystkie. Co myślicie?

#123111 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

W wydziale komunikacji musisz przedstawić ciągłość umów od osoby w dowodzie do Ciebie, czy to będzie jedna, dwie czy trzy umowy nie ma znaczenia.

Nie ma już czegoś takie jak przegląd bezterminowy, przed rejestracją na siebie będziesz musiał zrobić przegląd.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Pytania co do umowy kupna-sprzedaży i rejestracji,PILNE!
Twoje informacje:

Back to top button