Przytarcie silnika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Przytarcie silnika

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 7 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Mam problem z moim 2T. NA zimno zapala dobrze ale rozgrzany już nie bardzo. Często trzeba pochechłac go trochę. W zeszłym roku nie było żadnych problemów tego typu.

Poza tym spadła prędkosć maksymalna. Moze to po części wina paska, a raczej jego zużycia (dwa zimowania ma za sobą), a może głównie silnika. W zeszłym roku 70 km/h bez proszenia, a z górki 75. Teraz 60 – 65 km/h, a z górki 68… Słyszę, że nie kreci się już tak wysoko jak przed zimą. Spalanie zostało w normie.

Gdy odstawiałem go na zimowanie leciałem po trasie 65 – 70 na oleju JASO FB ale nie czułem żeby się męczył czy coś.

Gaźnika nie regulowałem, bo przed zimą było wszystko ok więc nie ruszałem.

Może wiecie co się dzieje?

Kisiu1981
    Użytkownik

Odświeżam.

Dodam, że wymiana świecy nie przyniosła zmian.

Może jest trochę zamulony po zimie? Dopiero go odebrałem. Dodałem troszkę środka czyszczącego shell’owskiego do benzyny i po przejechaniu kilkudziesięciu km v-max ustabilizował się na poziomie 65 km/h.

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe Maniek_smolarek
    Maniek_smolarek
    Użytkownik

Musisz go rozjeździć 🙂 Gaźnik, Filtr powietrza jest delikatnie przypchany 🙂 Rozjeździj go na spokojnie 🙂 Zalej świeży olej 🙂 Świeżej benzyny dolej 🙂

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
    Kymco NewDink 200i
    Kisiu1981
    Użytkownik

Świeżej benzyny dolewałem już dwa razy. Co do gaźnika i filtra powietrza to możesz rzeczywiście mieć rację. Tata go przepalał kilka czy kilkanaście razy na wiosnę ale nie sądzę żeby za którymkolwiek razem nagrzał się do temperatury roboczej. Ma 400 km zrobione ale faktycznie, może musi jeszcze trochę pojeździć. Dzięki.

Kisiu1981
    Użytkownik

Dziś jechałem nowym mostem i w ogóle tak sobie i po jakimś czasie skuter strasnie osłabł. Ledwo dobijał do licznikowych 55 km/h. Rozpędził się potem trochę ale z takim bólem, że normalnie… Traci wolne obroty tak, że stojąc na światłach musiałem go lekko pregazowywać.

Po dojechaniu do domu odkręciłem świecę i zobaczyłem, że nagaru z oleju jest trochę ale na tej części świecy, która nie wchodzi do głowicy jest osad z nie przepalonego oleju mieszankowego. Tak samo było ze świecą, którą wykręciłem w sobotę. Nie wiem czy to uszczelka świecy nie dociska czy głowica jest walnięta? Obstawiam to pierwsze. Może za słabo dokręcałem…

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

tak jest zawsze nie tylko u Ciebie, olej zbiera się na uszczelce świecy.

Router WS 50 2013
    Kisiu1981
    Użytkownik

Na uszczelce ok ale u mnie aż na kołnierzu – tym sześciokątnym co klucz łapie i pod nim.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

aha to na kołnierzu nie powinno tego być, chyba, że jakieś zabrudzenia, które mogły się dostać przez fajkę.

Router WS 50 2013
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie, to wiem, że idzie z silnika. Fajka czysta. Nic nie było zalane z zewnątrz. Poza tym olej jest jakby trochę wypalony, brudny. Może za słabo dokręcam świece? Ale z drugiej strony nie chcę przesadzić i rozwalić głowicy.

Kisiu1981
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie