Przyczepka do skutera zipp quantum r

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Przyczepka do skutera zipp quantum r

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #304986
  Zdjęcie profilowe pawellisso
  pawellisso
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam!
  Na wstępie chciałem podziękować za wszelki odzew.To mój pierwszy raz na tym forum więc sorry za błędy.

  Moje pytania są takie:Czy do skutera (50ccm) można podłączyć przyczepę ? Jeśli tak to co na niej musi się znajdować (jakie światła/odblaski), czy może zostać wykonana własnoręcznie czy musi być „kupna”, czy wymaga osobnej rejestracji i czy z taką konstrukcją mogę poruszać się po innych krajach UE? (Jeżeli ktoś jest w stanie przytoczyć konkretne paragrafy kodeksu drogowego to byłbym wdzięczny)

  #304991
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 18 544

  internety pomagają – nie prościej tak?
  http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=1083
  więcej
  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=motorower%20z%20przyczep%C4%85
  .
  Art 62, ust1, pkt3: „Rzeczywista masa przyczepy ciągniętej przez motocykl lub motorower – nie może przekraczać masy własnej (czyli masy pojazdu gotowego do jazdy bez kierowcy i pasażera) motocykla lub motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg”
  .
  Art 62 ust 4a, pkt2: „Długość zespołu 2 pojazdów nie może przekraczać 18,75 m, a 3 pojazdów – 22m, z wyjątkiem zespołu pojazdów złożonego z: (…) motocykla i przyczepy, motoroweru i roweru i przyczepy, którego długość nie może przekraczać 4 m
  .
  Przyczepa taka nie podlega również żadnej rejestracji, przeglądom i ubezpieczeniu (nie chce mi się już szukać artykułów). Resztę trzeba podciągnąć pod przepisy ogólne, czyli: światła przyczepy muszą być takie same jak w motorowerze (kierunki itd), światła muszą być po dwóch stronach jeśli szerokość pojazdu przekracza 80 cm, z tyłu muszą być 2 odblaski trójkątne, po bokach pomarańczowe, a z przodu białe, chyba, że szerokość pojazdu przekracza 1,6 m, to wtedy z przodu muszą być również światła pozycyjne barwy białej. I przyczepa, która nie jest wyposażona w hamulec najazdowy powinna mieć dodatkowe zabezpieczenie, przed wyczepieniem się z pojazdu (np. łańcuszek).

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

  Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie