Przyczepienie magnesu do aluminium

Witam zmieniam licznik w skuterze na licznik motocyklowy sigma. Felgi w skuterze są aluminiowe i nie wiem jak przyczepic do nich magnes. Do tarczy hamulcowej mi nie pasuje ale wpadł mi pomysł żeby przyczepić to na klej do gwintów. Będzie się trzymać czy może przerabiał ktoś już ten temat i ma lepszy pomysł?

ja bym przyklejał na klej do szyb samochodowych - zachowuje pewną elastyczność i jest bardzo mocny.

Klej do gwintów jak sama nazwa mówi jest do gwintów i ma za zadanie powstrzymać połączenia gwintowane przed samoodkręceniem. Jeżeli zdrowie Twoje i innych użytkowników drogi Ci miłe odpuść sobie takie pomysły… Nie montowałbym tego na żadne kleje itp… Pomyśl co może się stać gdy magnes odkręci się w trakcie jazdy i jakie prędkości obrotowe tam są… Jak już musisz montować to tylko na trwałe połączenie. Amen

tez uważam że włożenie tego magnesu w jakiś patent typu opaska (stalowa) na felge jest lepszym pomysłem.
Ale klej do szyb też daje rade - oczywiście po oczyszczeniu powierzchni…itd. Wiele osób przyklejało tym klejem tylne lotki do samochodów lub nakładki aerodynamiczne (ospojlerowanie) na samochody - progi…itd i to się trzyma.
Boeniga sie klei, promy kosmiczne sie klei włącznie z zabezpieczeniem termicznym i to działa dobrze. Kwestia doboru odpowiedniego kleju.

Tak, ale zauważ, że klejąc np lotke czy dokladke masz o wiele większą powierzchnię styku to raz, powierzchnia styku jest gladka to dwa, tam nie działa sila odsrodkowa to trzy. Tylko połączenie trwałe

ale na pakiety aerodynamiczne działa siła. mój ziomek sobie lotke przykleił do tylnej szyby i jak przekroczył 110km/h to szyba strzeliła - tam jednak działają bardzo duże siły aerodynamiczne. tak samo jak na progi.
Tutaj siła odśrodkowa w przypadku lekkiego magnesu nie musi być aż tak duża a nowoczesne kleje mają nawet do 100kg na cm2 spoiny.

Ale czy taki klej nie przekroczy wartosci chińskiego licznika? :smiley: ja mimo wszystko bym nie ryzykowal

klej z 10zł kosztuje…

Na tarczę hamulcową nie przyczepię bo nie ma tam miejsca a magnes mam neodymowy okrągły i płaski, kupię klej do szyb i mam nadzieję że będzie trzymać. Mam jeszcze pytanie gdzie mógłbym kupić taki klej?

w sklepie z klejami? w internecie?
w internetowym sklepie z klejami?