Przyczepienie magnesu do aluminium

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Przyczepienie magnesu do aluminium

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MotoMen
    MotoMen
    Użytkownik

Witam zmieniam licznik w skuterze na licznik motocyklowy sigma. Felgi w skuterze są aluminiowe i nie wiem jak przyczepic do nich magnes. Do tarczy hamulcowej mi nie pasuje ale wpadł mi pomysł żeby przyczepić to na klej do gwintów. Będzie się trzymać czy może przerabiał ktoś już ten temat i ma lepszy pomysł?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja bym przyklejał na klej do szyb samochodowych – zachowuje pewną elastyczność i jest bardzo mocny.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe luki
    luki
    Użytkownik

Klej do gwintów jak sama nazwa mówi jest do gwintów i ma za zadanie powstrzymać połączenia gwintowane przed samoodkręceniem. Jeżeli zdrowie Twoje i innych użytkowników drogi Ci miłe odpuść sobie takie pomysły.. Nie montowałbym tego na żadne kleje itp.. Pomyśl co może się stać gdy magnes odkręci się w trakcie jazdy i jakie prędkości obrotowe tam są… Jak już musisz montować to tylko na trwałe połączenie. Amen

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe luki luki.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 9 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe luki luki.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tez uważam że włożenie tego magnesu w jakiś patent typu opaska (stalowa) na felge jest lepszym pomysłem.
    Ale klej do szyb też daje rade – oczywiście po oczyszczeniu powierzchni…itd. Wiele osób przyklejało tym klejem tylne lotki do samochodów lub nakładki aerodynamiczne (ospojlerowanie) na samochody – progi..itd i to się trzyma.
    Boeniga sie klei, promy kosmiczne sie klei włącznie z zabezpieczeniem termicznym i to działa dobrze. Kwestia doboru odpowiedniego kleju.

Zdjęcie profilowe luki
    luki
    Użytkownik

Tak, ale zauważ, że klejąc np lotke czy dokladke masz o wiele większą powierzchnię styku to raz, powierzchnia styku jest gladka to dwa, tam nie działa sila odsrodkowa to trzy. Tylko połączenie trwałe

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale na pakiety aerodynamiczne działa siła. mój ziomek sobie lotke przykleił do tylnej szyby i jak przekroczył 110km/h to szyba strzeliła – tam jednak działają bardzo duże siły aerodynamiczne. tak samo jak na progi.
    Tutaj siła odśrodkowa w przypadku lekkiego magnesu nie musi być aż tak duża a nowoczesne kleje mają nawet do 100kg na cm2 spoiny.

Zdjęcie profilowe luki
    luki
    Użytkownik

Ale czy taki klej nie przekroczy wartosci chińskiego licznika? 😀 ja mimo wszystko bym nie ryzykowal

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

klej z 10zł kosztuje..

Zdjęcie profilowe MotoMen
    MotoMen
    Użytkownik

Na tarczę hamulcową nie przyczepię bo nie ma tam miejsca a magnes mam neodymowy okrągły i płaski, kupię klej do szyb i mam nadzieję że będzie trzymać. Mam jeszcze pytanie gdzie mógłbym kupić taki klej?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w sklepie z klejami? w internecie?
    w internetowym sklepie z klejami?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie