przewoz osob przed skonczeniem 18-stki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) przewoz osob przed skonczeniem 18-stki

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #273935 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Mam pytnie czy mogę przewozic osoby na kat.A1 pod warunkiem ze nie mam ukonczonych 18-stu latą???

    #273936 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Nie jestem pewnien, ale chyba tak

     
    Czytaj
    REKLAMA

    Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

    Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #273937 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Jeśli pojazd, jest zarejestrowany na 2 osoby to oczywiście,że możesz, nawet na skuterku można mając 15lat,tylko musisz mieć zarejestrowany na 2 osoby.

    #273938 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    mam zarejestrowanego na 2 osoby ale kierowca bierze opdpowiedzialnosc za pasazera a pełna odpowiedzialnosc ma osoba pelnoletnia…wiec??a jest cos takiego w kodeksie??

    #273939 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    w tym wypadku odpowiedzialność biorę Rodzice, tak samo jakby Ciż zatrzymali za prędkość to Rodzice biorę odpowiedzialność, i w tedy albo się dogadają i mandat albo masz sprawę w sądzie.

     
    Czytaj
    REKLAMA

    Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

    W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #273940 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    czyli nic mi nie zrobia jeśli bede kogos wiozl??jeśli tak to dziex

    [ Dodano: 2008-08-09, 14:44 ]
    odpowiedzialnosci za predkosc nie moga brac rodzice bo i tak mandat i punkty dostaje kierowca

    [ Dodano: 2008-08-09, 14:44 ]
    odpowiedzialnosci za predkosc nie moga brac rodzice bo i tak mandat i punkty dostaje kierowca

    #273941 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Według prawa osoba która przewozi osobę na motocyklu musi mieć ukończone 17 lat. Jednakże z drugiej strony po ukończeniu 13 lat ciąży na nas odpowiedzialność za inne osoby. Taka mała sprzeczność w prawie.

    #273942 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Odkop, ale temat na topie. Polskie prawo jest tak zrobione(a raczej nie zrobione), że jest tyle definicji przeowżenia pasażera poniżej 18’ki, ilu policjantów w drogówce 😉

    #273943 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    Kodeks drogowy o przewożeniu osób na moto mówi coś takiego:

    6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi:
    * 3 motocykla (również z przyczepą) i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat – 40 km/h.

    Art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

    2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
    *2.przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1 (czyli osoba w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu), na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku;

    Owszem jest coś takiego, że
    3. Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat, a kierować po jezdni wózkiem inwalidzkim poruszanym siłą mięśni kierującego – osoba, która ukończyła 13 lat.

    Jednak jest tu mowa o ROWERZE, a nie MOTOCYKLU bądź MOTOROWERZE

    Jak nie wierzycie to zapraszam http://www.kodeksdrogowy.com.pl/

    Poza tym w temacie przewożenia osób wypowiadałem się już kilka razy. Jeżeli jakiś policjant was zatrzyma i stwierdzi, że trzeba mieć 17lat, żeby przewozić kogoś to powiedzcie, żeby pokazał Wam na to paragraf ;]

    #273944 Odpowiedź

    Anonimowy
    • Postów: 0

    nasz forumowy prawnik zawsze ma racje :564:

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
Odpowiedz do: przewoz osob przed skonczeniem 18-stki
Informacje o Tobie: