Przeróbki i ulepszenia.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Przeróbki i ulepszenia.

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Dopesc Dopesc 10 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #18821 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Witam! Mam pomysła i plana! Myślę żeby w przyszłym roku założyć do skutera termometr – taki, który pokazuje temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną. Jeden czujnik umieszczę pod którymś plastikiem z dala od silnika, a drugi będzie dotykał przekładni i zakleję go silikonem. Dzięki temu będę widział jaka jest dokładnie temperatura bloku napędowego i czy się nie przegrzewa. Może ktoś z Was wie jaka powinna być maksymalna dopuszczalna temperatura osłony? 90 stopni jak w samochodzie?
    Drugą myślą jest zastąpienie żarówek (wszystkich oprócz mijania i drogowych) diodami LED. Planuję pościągać klosze, ponawiercać w nich otworki i powkładać tam diody kupione w sklepie elektronicznym. Powiedzcie mi – czy jest to prawnie dopuszczalne? Jakiś pies się nie przyczepi?

#18827 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe IncaStreet
    IncaStreet
    Użytkownik

Do diod raczej nie bo widziałem jak klijent miał w Yamaha Aerox diodowe raczej można. Dobry pomysł ja zakładam neony na następny sezon na allegro wypatrzyłem pod skuta.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=121795<&lt; Zarabiasz nic nie robiąc Gorąco Polecam

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
    #18844 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Neony czyli?? Takie światło pod podwozie?

Ja myślę o diodach, bo są trwalsze i biorą mniej prądu, a w dodatku jestem bardziej widoczny na drodze. A znalazłem do stopu gotową – z gwintem, tylko do kierunków ciężko znaleźć. A jak sobie nawiercę i powsadzam to nawet będzie estetyczniej – myślę.

#19082 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik
    #19101 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Diody mają mniejszą moc niż zwykłe żarówki. Inaczej bym nie zamieniał. Zresztą tam jest napisane, że to ODPOWIEDNIK żarówki 10W więc nie ma się co martwić.

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

#19104 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe arcio1
    arcio1
    Użytkownik

Do LEDów raczej nikt się nie przyczepi. Ja mam w skuterze seryjne diody LED z tyłu.

#19105 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

Też mi się wydaje, że. Zresztą będę bardziej widoczny. Żeby tylko ktoś wymyślił coś zamiast długich/krótkich o mniejszej mocy i lepszym strumieniu świetlnym…

#19109 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Planuję pościągać klosze, ponawiercać w nich otworki i powkładać tam diody kupione w sklepie elektronicznym.
    To jakiś żart? W żadnym razie tak nie rób! Jak Ci ktoś w „dupę” wjedzie to z miejsca jest Twoja wina. Do homologowanych lamp musisz mieć homologowane oświetlenie do nich przewidziane. Nawet żarówki LEDowe nic Ci nie dadzą, bo światła nie są do nich przystosowane. Żarówki świecą na około, odbłyśnik odbija ich światło. A co dadzą Ci diódki świecące tylko do tyłu? Gdzie one się odbiją? Jak ktoś ma LEDy seryjne jak w Benelli to są to już homologowane lampy, zrobione tak aby były odpowiednio widoczne w dzień w słońcu i w nocy. Tuningowe lampy do Roxów itd też raczej mają homologację, przynajmniej te za więcej niż 50zł. Poza tym np. kierunki diodowe potrzebują specjalnego przerywacza, ze zwykłym nie będą dobrze działały.

PS. Powodzenia z przeglądem technicznym z takimi światłami…

PS2. Jak masz wątpliwości co do powyższego czytaj na forach motoryzacyjnych. Lampa ma homologację pod odpowiednie komponenty w tym żarówki. Seryjne lampy z LED są pod nie zbudowane i homologowane. A co do aukcji i sklepów – nigdy nie wierz temu co pisze sprzedawca!

Nawet CHIŃSKIE żarówki mają homologację!

#19110 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Dopesc
    Dopesc
    Użytkownik

Kisiu nie lepiej kupic tasme ledowa i poprostu okleic ranty kloszy od srodka. Swiatlo bedzie dzialalo ci normalnie a dodatkowo bedziesz mial ledowy pasek

cos ala z lambrosa

http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/testy_skuterow/Inca_Lambros_SE_Hi-Fi_superstar_superhit/przednia_lampa_lambros_inca_test_a_mg_0056.jpg.html

#19114 Odpowiedź
    Kisiu1981
    Użytkownik

No to też już rzeczywiście. Ch*j bombki strzelił i choinki nie będzie. Myślałem o mniejszym poborze prądu. No ale w takim wypadku to już sam nie wiem czy warto.

Wino jest dobre i mój ojciec robi. We czwartek znów zdegustuję.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
Odpowiedz do: Przeróbki i ulepszenia.
Informacje o Tobie: