Przerejestrowanie skutera

Witam mam taki problem ponieważ kupiłem poobijanego skutera romet 787 o d kuzyna kuzyn kupił go ale jazda na nim mu nie wychodziła 2 razy kupował plastiki raz koło i postawił w kąt ja wraz z tatą kupiliśmy i mam takie pytanie, ponieważ kuzyn nie płacił ubezpieczenia od 2009 i mam pytanie czy będę musiał zapłacić te zaległe raty ubezpieczenia czy da się to jakoś obejść.

Hoho, obejść? To już nie te czasy. Niech się kuzyn modli żeby nie dowalili mu kary. Zaległe składki też trzeba będzie zapłacić. Po takim czasie sprawa może być już u komornika i któregoś pięknego dnia przyjdzie polecony w czarno - białej kopercie...

Oczywiście lepiej żeby tak się nie stało. Trzeba pójść do ubezpieczalni i zapytać czy sprawa jest jeszcze możliwa do uregulowania i jeśli powiedzą, że tak to trzeba wszystko spłacić i wykupić nową polisę. Wtedy dopiero możesz myśleć o odkupieniu skutera.

ja bym tego skutera nie kupował. Lepiej coś innego poszukać

ja bym tego skutera nie kupował. Lepiej coś innego poszukać

nowy właściciel może spać spokojnie, zawiera umowę OC od dnia w którym jest umowa K-S i tyle. Co się działo wcześniej go nie dotyczy

Wiem, że to nie na temat ale gdzie nie wejdę to kupiłem skutera.
Ludzie co wy macie z tym "skutera" ?!
Kupiłem regał czy regała ?

barteklodz napisał:

nowy właściciel może spać spokojnie, zawiera umowę OC od dnia w którym jest umowa K-S i tyle. Co się działo wcześniej go nie dotyczy

Nie tak spokojnie może spać, musi iść z tą umową oczywiście podbitą przez WK, i wypowiedzieć umowę z ubezpieczycielem gdzie był skuter ubezpieczony, inaczej od daty kupna zadłużenie OC pójdzie na niego, a zaległości przed datą kupna będzie musiał wyrównać poprzedni właściciel.

dziex za porady będe musiał porozmawiać z kuzynem a innego nie będę szukał bo ten skuter już stoi u mnie tylko trzeba umowę spisać i załatwić te zaległe ubezpieczenie i przerejestrować