Przerejestrowanie skutera (pojazdu) bez dowodu rejestracyjnego. POMOCY!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Przerejestrowanie skutera (pojazdu) bez dowodu rejestracyjnego. POMOCY!

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #159135 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ada
  Ada
  Użytkownik
  • Postów: 10

  Przybliżę problem.
  W 2010 roku kupiłam skuter. Na skutek mojej nie wystarczającej wiedzy, zakupiłam, go na miękkim dowodzie rejestracyjnym.Nie wiedziałam, że takie pojazdy też muszą przechodzić przeglądy techniczne, więc uznałam, że ten miękki dowód jest wystarczający. Sprzedający nie poinformował mnie o tym szczególe. Wiadomo zawsze brakuje kasy, więc tak śmigałam na starym dokumencie, aż zatrzymała mnie policja w roku 2012, dowód zabrali, przegląd nakazali, tak zrobiłam, mam do 2015 ważny. Niestety w wydziale komunikacji mam problem, żeby teraz przerejestrować skuter. Dowiedziałam się, że umorzono postępowanie rejestracji w związku ze zbyciem pojazdu na pozwoleniu czasowym. Czy mam szansę na zarejestrowanie? Skuter sprawuje się wzorowo, szkoda mi do na złom i szkoda też kasy którą na niego wydałam. Pomóżcie. Jestem z Lubonia k. Poznania. Nasz Wydział jest min. na Jackowskiego. A facet miał na Gronowej. Posyłają nas raz tu, raz tu. Co chwilę okazuje się, że co innego potrzebne. Nie mam już sił. POMOCY!

  #159139 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kristop
  Kristop
  Użytkownik
  • Postów: 1 162

  Hmmm, tak sie chyba nie da bez twardego dowodu:/

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #159141 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe guliwer55
  guliwer55
  Użytkownik
  • Postów: 746

  Moim zdaniem powinieneś razem z tym facetem zgłosić się w jego wydziale żeby on odebrał dowód na stałe bo to jest na jego nazwisko

  #159142 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Kristop
  Kristop
  Użytkownik
  • Postów: 1 162

  Po takim czasie to chyba dowód spalili;)
  Ale zawsze można spróbować.

  #159151 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ada
  Ada
  Użytkownik
  • Postów: 10

  No, poradzono mi w starostwie na Jackowskiego, żeby zgłosić o wydanie poprzedniego sztywnego dowodu osoby od której zakupił poprzedni właściciel i dowodu kupna-sprzedaży tej poprzedniej, ale znowu problem, bo musi być oryginał, a oni tam kopią tylko dysponują 🙁 Myślicie, że gościu który sprzedał mi, trzyma do dzisiaj oryginał poprzedniej umowy? Ha, ha, ha. Coś wspominał, że kupił w salonie. Pierwsza rejestracja w 2007, to 3 lata na tymczasowym jeździł? Nie wiem, śmierdzi tu coś. Czuje się bezsilna. Liczyłam, na wsparcie i otuchę z Waszej strony. Teraz się zmartwiłam…..

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #159152 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Jak to mówią – nieznajomość prawa szkodzi – koleś wcisnął Ci lewiznę.
  Sam pewnie miał to samo, miał miękki dowód, przegapił terminy, zorientował się, że nic w temacie nie załatwi i postanowił poszukać jelenia, który to od niego kupi. I znalazł 🙂
  Obawiam się, że nic nie zrobisz bo sprzedający na pewno już żadnych umów nie ma.
  Pozostaje sprzedaż jako pojazd bez prawa do rejestracji albo złomowanie.
  A tak serio to musisz się kierować tym co mówią w urzędzie i zrobić tyle ile się da z tego co Ci powiedzą.

  #159156 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 135

  zabrać z policji papier że nikt go nie szuka, wystąpić o nadanie nowych cech identyfikacyjnych i zarejestrować.

  Wydział komunikacji powinien ci udzielić wyczerpujących informacji.

  Ty przecież swoją umowę masz, są tam chyba dane sprzedającego?

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #159247 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Ada
  Ada
  Użytkownik
  • Postów: 10

  Umowę mam, ale tą którą zawarłam ja ze sprzedającym na dowodzie tymczasowym. A w WK na Jackowskiego (to mój rejon) mówili o umowie tej poprzedniej na podstawie której wystawiono dow.tymczasowy. Oryginału to ja raczej już nie dostanę. Będę próbować. Może ta Pana podpowiedź rozwiąże problem? Bardzo dziękuję. 🙂

  #159254 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 135

  tylko nie Pana. pliz. W necie sie Tykamy.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #159261 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe sq3llh
  sq3llh
  Użytkownik
  • Postów: 283

  Jeśli poprzedni właściciel kupił skuter jako nowy z sklepu to MUSI mieć fakturę, i na jej podstawie dokonał rejestracji. WK powinno,a nawet musi mieć jej kopie. A jeśli poprzedni właściciel kupił od jeszcze kogoś innego to też musi mieć umowę kupna/sprzedaży,bez umowy cywilno prawnej,lub faktury ze sklepu nie ma nawet szans na tymczasowe zarejestrowanie. Ciśnij gościa o każdy papierek związany z skuterem. Ona jako sprzedający musi ci przekazać te dokumenty.
  Jeśli gość nie ma umowy czy faktury ,to musi iść z tobą do jego WK,i na podstawie jego dowodu osobistego wszystko tam ustalą. To wszytko da sie zrobić tylko lenistwo ludzi jest powalające.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
Odpowiedz do: Przerejestrowanie skutera (pojazdu) bez dowodu rejestracyjnego. POMOCY!
Informacje o Tobie: