Przerejestrowanie, podatek, OC - jak to wygląda?

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam fakturę vat za skuter (tak, fakturę, nie umowę, bo skuter był kupiony od firmy), na fakturze mam 100zł, czy w urzędzie skarbowym przejdzie to 100zl? Jest jeszcze taki problem, ze faktura jest na 7 maja, a ja nie zapłaciłem jeszcze w skarbówce podadtku, jak wysoka będzie kara?
- Prosiłbym o przybliżenie całkowitego kosztu jaki mogę zapłacić w skarbówce
- Prosiłbym jeszcze o przybliżenie kosztów jakie będę musiał zapłacić przy przerejestrowaniu skutera(termin 30dni minął, ale to chyba nie problem?)Dodam, że skończyła mi się polisa, więc ile wyjdzie za samo przerejestrowanie(nowe blachy będą), oraz ile wyjdzie pieniążków za nowe OC?

Proszę spojrzeć na ten temat, w tym temacie jest napisane, ze jezeli skuter kosztowal ponizej 1000zl, to nie placimy podatku w urzedzie skarbowym, czy to prawda? http://www.skutery.net/forumBB/viewtopic.php?f=35&t=9989

adamos247 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam fakturę vat za skuter (tak, fakturę, nie umowę, bo skuter był kupiony od firmy), na fakturze mam 100zł, czy w urzędzie skarbowym przejdzie to 100zl? Jest jeszcze taki problem, ze faktura jest na 7 maja, a ja nie zapłaciłem jeszcze w skarbówce podadtku, jak wysoka będzie kara?
- Prosiłbym o przybliżenie całkowitego kosztu jaki mogę zapłacić w skarbówce
- Prosiłbym jeszcze o przybliżenie kosztów jakie będę musiał zapłacić przy przerejestrowaniu skutera(termin 30dni minął, ale to chyba nie problem?)Dodam, że skończyła mi się polisa, więc ile wyjdzie za samo przerejestrowanie(nowe blachy będą), oraz ile wyjdzie pieniążków za nowe OC?
Proszę spojrzeć na ten temat, w tym temacie jest napisane, ze jezeli skuter kosztowal ponizej 1000zl, to nie placimy podatku w urzedzie skarbowym, czy to prawda? http://www.skutery.net/forumBB/viewtopic.php?f=35&t=9989

Po pierwsze - jak masz fakturę nie idziesz do skarbowego bo nie płacisz podatku od czynności cywilnoprawnych.
Koszty rejestracji sobie sprawdź na stronie wydziału komunikacji, cenę będziesz miał różną w zależności od tego czy wymieniasz tablice czy zostają stare (ten sam powiat / miasto).
Z polisą to miej nadzieję że Fundusz Gwarancyjny nie przyłoży Ci kary, śmigaj szybko do agenta ubezpieczyciela jaki był na obecnej polisie i to załatw, może się dogadasz.
http://ipolisa.pl/3-000-zl-kary-za-brak-OC-w-2012-roku,artykul,599

PS. W wydziale komunikacji nie masz się co pokazywać bez polisy OC :)

Słuchaj, polisę miałem do 15 lipca, ale ona jest na innego właściciela, to nie moge sobie jej opłacić poźniej? Np. kiedy chce? skoro nie jest ona na mnie?

adamos247 napisał:

Słuchaj, polisę miałem do 15 lipca, ale ona jest na innego właściciela, to nie moge sobie jej opłacić poźniej? Np. kiedy chce? skoro nie jest ona na mnie?

Miałeś obowiązek po zakupie pójść do ubezpieczyciela, zrobić aneks polisy na siebie i ją opłacić (lub jeśli byłaby opłacona na jakiś dalszy okres to ewentualnie tylko zostałaby przepisana na Ciebie).

Po pierwsze jak termin 30 dni mija trzeba przerejestrowac... tylko teoretycznie. Bo nie zaplacisz za to zadnej kary. Ja musze sie przyznac, ze jezdze niezarejestrowanym i nieubezpieczonym przez jakis czas :0...
Probowalem, ale w wydziale komunikacji zawsze robili jakies problemy i na jakis czas dalem sobie spokoj...