Przerejestrowanie motocykla.

Wiem że przerejestrowanie motorowera na motocykl jest nie opłacalne i praktycznie nie możliwe, ale nie o tym dzisiejszy post. Powiedzmy że miałbym moto 125 w 2t zarejestrowane na 11KW i kat A1. Po jakimś czasie zdobyłbym a2, i teraz pytanie, czy opłacałoby się np zmienić cylinder na 180 i w pełni odblokować, czy nie było jakiś problemów z przerejestrowaniem? Czy byłby problem nawet gdyby się tylko odblokowało i chciało przerejestrować a cylinder zostawiło 125? Bo z tego co widziałem to np na A2 z zwykłego A to normalnie blokują i na odwrót i problemów nie ma, a chyba taniej wychodzi wsadzić 4k w Moto i wiedzieć co się ma niż sprzedać 125 i kupić jakieś używane moto na A2 za te 4k i pieniądze ze starego moto.

o z tego co widziałem to np na A2 z zwykłego A to normalnie blokują i na odwrót i problemów nie ma,

to nie jest tak do końca że tak se blokują i odblokują i najwyżej w dowodzie literki gumeczka ścierają. wczytaj sie bardziej. To fabryka musi wupuścić model zablokowany na A2 a ty sobie najwyżej ściągasz blokady ale w dowodzie raczej nic nie zmieniasz.

To nie wiem, chyba nawet gdzieś widziałem jakiś warsztat który oferuje takie usługi razem z papierami do zmiany dowodu w urzędzie.

no to jak “chyba widziałeś” to teraz pozostaje znaleźć gdzie “na 100% widziałeś”.