Przerejestrowanie i OC

Witam. Około miesiąc temu kupiłem skuter. Chciałbym go teraz przerejestrowac i mam takie pytanie, jakie są całkowite koszty takiej operacji i ile kosztuje oc.

Z gory dziękuję za pomoc

Przerejestrowanie około 120-150 zł. A OC bez zniżek ja płaciłem 112 zł bodajże. Jeżeli masz jakiekolwiek zniżki bądź jakąś kat. prawa jazdy oczywiście zapłacisz taniej. Zależy chyba również od wieku, ale nie jestem pewny.

Reebok61 napisał:

Przerejestrowanie około 120-150 zł. A OC bez zniżek ja płaciłem 112 zł bodajże. Jeżeli masz jakiekolwiek zniżki bądź jakąś kat. prawa jazdy oczywiście zapłacisz taniej. Zależy chyba również od wieku, ale nie jestem pewny.

jeżeli nie wiesz to się nie odzywasz bo mącisz.

Co do pytania:
Jeżeli mieszkasz w tej samej miejscowości co był zarejestrowany pojazd wówczas płacisz tylko i wyłącznie za dowód rejestracyjny 54,00 zł + pozwolenie czasowe 13,50 zł + naklejki legalizacyjne 12,50 zł + opłata ewidencyjna 1,00 zł co wychodzi łącznie kwotą 81,00 Polskich Złotych

Jeżeli natomiast mieszkasz w innej miejscowości niż sprzedający, który rejestrował w niej pojazd wówczas płacisz za rejestracje 111,50 zł, co jest rozłożone na następujące koszta: dowód rejestracyjny 54,00 zł + pozwolenie czasowe 13,50 zł + znaki legalizacyjne 12,50 zł + tablica rejestracyjna 30,00 zł + 1,50 zł opłaty ewidencyjnej

Co do OC to wszystko zależy od tego czy masz zniżki/zwyżki, w jakiej miejscowości jesteś zameldowany, jaki pakiet ubezpieczenia kupujesz.
Przykład mojego ubezpieczenia: Brak zniżek/zwyżek za kolizje + zwyżka za wiek poniżej 26 lat + miejscowość Warszawa = 249 zł za Pakiet OC+AC+NNW 5 tys. zł w PZU S.A.

Pamietaj że masz 30 dni na przerejestrowanie i 14 dni na zapłacenie podatku PCC. Jeśli nie zapłacisz podatku w terminie to urząd skarbowy może nałożyć na ciebie kare.

skuterowe24 napisał:

Pamietaj że masz 30 dni na przerejestrowanie i 14 dni na zapłacenie podatku PCC. Jeśli nie zapłacisz podatku w terminie to urząd skarbowy może nałożyć na ciebie kare.

dodaj też do tego, że to obowiązuje tylko wtedy gdy kupimy pojazd już zarejestrowany. Jeżeli kupimy pojazd niezarejestrowany, lub prosto z salonu to możemy rejestrować nawet i po kilku miesiącach i też nic się nie stanie.

Mieszkam w innej miejscowosci niz poprzedni wlasciciel, lecz on placil za ubezpieczenie 46 zl (PZU OC+NWW) i jeszcze takie pytanko, czy te ubezpieczenie stracilo waznosc ?

musisz się dowiedzieć do kiedy jest ważne, bo jeżeli jest ważne jeszcze na np. miesiąc, dwa to możesz je przepisać na siebie dokładając parę groszy. Bo i tak kupujesz pojazd z OC, tylko teraz pytanie: Wypowiedzieć OC, i wykupić gdzieś indziej, czy przepisać na siebie dokładając parę groszy

A to pare groszy to ile ? :D