Przepisy i wszystko nt.prawa.

Oglądasz 133 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #281133 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

W tym temacie proszę wpisywać swoje pytania dot.przepisów. Unikniemy w ten sposób wielu nieporozumień 😉 Typhoon13

• #281134 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jaki mandat dostanę za brak karty motorowerowej ? Pozdro !

• #281135 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No właśnie to tak z tym prawem jest że lipa;/. Czytałem gdzieś ze kierowanie pojazdem bez uprawnień? to kara 500zł. W moim mieście i okolicy policja spuszcza powietrze, karze zaprowadzić do domu a w najgorszym przypadku płacić 50zł.

• #281136 Odpowiedz
      Anonim
      Gość
    • #281137 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A ja mam takie pytanie czy policja może wlepić mandat nieletniemu? Bo ja już tego nie czają, niby jestem kierowcą/kierującym ale jestem nieletni i na zeznaniach na policji przy rodzicach, a mandacik..?

• #281138 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

PodLy napisał:

A ja mam takie pytanie czy policja może wlepić mandat nieletniemu? Bo ja już tego nie czają, niby jestem kierowcą/kierującym ale jestem nieletni i na zeznaniach na policji przy rodzicach, a mandacik..?

Jakbyś się zaczał kłócić to nie mogę.Ale po co utrudniał sobie życie i tak wystawić przecież 😉 tylko ,że na komisariacie.

• #281139 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

a to takie buty 😛 Ale wydają mi się że to takie trochę nieogarnięte i jak na tak ważne sprawy to polskie prawo jest takie „mało męskie”. Większości zależy od humoru policjanta a nie od tego jak to wygląda prawnie..

• #281140 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

PodLy napisał:

a to takie buty 😛 Ale wydają mi się że to takie trochę nieogarnięte i jak na tak ważne sprawy to polskie prawo jest takie „mało męskie”. Większości zależy od humoru policjanta a nie od tego jak to wygląda prawnie..

Zauważ,że skuterzystów nie traktuje się poważnie dlatego jest jak jest.

• #281141 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Mandat można otrzymac od 17 roku życia. Wcześniej to twoi rodzice odpowiadają za ciebie ;).

• #281142 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

De Facto starzy i tak będą kazali mu zapłacić więc to różnicy nie robi 😉

• #281143 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Niestety robi ;). Ty jesteś notowany a rodzice płacą :P.

• #281144 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Nikikin napisał:

Niestety robi ;). Ty jesteś notowany a rodzice płacą :P.

Chodziło mi o kwestie finansowe.I tak jak starzy zapłacą zarządają zwrotu. Jeśli chodzi o notowanie to jest to tylko wykroczenie i życia Ci papierami nie zniszczy. A teraz ja mam pytanie właśnie w sprawie wykroczeń tego typu. Obiło mi się o uszy ,że zostają one kasowane po pewnym czasie tak jak w przypadku punktów karnych. Wiecie coś na ten temat?

• #281145 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A jak jest z punktami karnymi ?Kierujący motorowerem może dostać punkty karne?

• #281146 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Lotos napisał:

Kierujący motorowerem może dostać punkty karne?

Nie. Choć tu jest dziwna sprawa, podobno jak jeszcze nie możesz dostać mandatu to punkty leca na konto rodziców… Nie jestem pewny czy to faktcznie prawda (tak mi się obiło o uszy).

• #281147 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Co do tej karty motorowerowej to dużo zależy od tego jaki policjant ma humor itp. Jak trafisz na mendę to Ci narobi kłopotów jak na jakiegoś ogarniętego to puści. Kiedyś na wsiach spuszczali powietrze z opon albo paliwo z baku i to wszytko. Teraz na wsiach to chyba już motorynek i skuterów nie łapią ( no może czasem) tylko te większe motory. Nawet jak zatrzymają Cię na wsi to wystarczy, że pokażesz im kartę rowerową i Cię puszczą. W mieście nie radzę jeździć bez karty, ale jak już musisz to jedź tak, żeby Cię nie złapali.

• #281148 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Elo. Na początku tygodnia bede miał kiere BMX. Narazie nie mam floty na zegary i mam pytanie – czy zegary są OBOWIĄZKOWYM wysposażeniem motoroweru? Mogę mieć przypał przy kontroli?

• #281149 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Nie są obowiązkowe ,jednakże dobrze był w posiadaniu takowych 😉

• #281150 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

a no to dobrze, bo na razie się nie zapowiada żebym miał.. tzn za jakiś miesiąc. a nie chce mieć przypału tzn żeby mi dowodu nie zabrali..

• #281151 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Co jeśli kupić skuter, bez rejestracji np., będą miał OC dowodzik i kartą, ale tej nieszczęsnej blaszki nie. To co mogę im powiedzieć. Coś się będą czepiać? Bo okres na przerejestrowanie na siebie jest 30 dni od zakupu? Skoro tak to mogę jeździć tego miecha bez obaw?

• #281152 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jeśli nie będziesz miał blachy to nie możesz jeździć. Chcesz jeździć? Albo musisz mieć starą blachę albo rejestrował skuter. Są przypadki że można zastąpić tą starą blachę, jakimś zamiennikiem wydrukowanym ale to tylko widziałem a nie wiem jaka droga prawna jest do tego.

• #281153 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Nikikin napisał:

Lotos napisał:

Kierujący motorowerem może dostać punkty karne?

Nie. Choć tu jest dziwna sprawa, podobno jak jeszcze nie możesz dostać mandatu to punkty leca na konto rordziców… Nie jestem pewny czy to faktcznie prawda (tak mi się obiżo o uszy).

A ja właśnie dostałem 6 punktąw na karte motorowerow?! Czyli policja mnie wrobiła I czy one mają jakieś znaczenie?? Ile można mieć pkt na karcie?

• #281154 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Hehe i co po 21pkt. zabiorę ci karte :mrgreen: ? Karta motorowerowa ma bardzo mało wspólnego z prawkiem… Jednie to to, że uprawnia do jazdy na czymś. Z tego co słyszałem każde prawko jest wprowadzane do komputera gdzieś w policji i do niego dopisuje się wszystkie wykroczenia, punkty itp. Karte wydaje dyrek szkoły więc (chyba) nie jest to nigdzie rejestrowane! Jedynie co mogę zrobić to wystawić mandat (na rodzica) lub zabrać skuter na parking policyjny 😛 Jednak teraz najczęstrzymi sposobami policji jest spuszczanie powietrza z kół… Tyle co ja wiem (ew. obiło mi się o uszy =p)

• #281155 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A z tego co ja słyszałem to Policjant nie ma żadnego prawa do przeróbek technicznych w naszym skuterze i takie postępowanie policjanta może być podane do sądu. No chyba, że śmigasz 80ccm/50ccm i to widać, że spokojnie przekracza 45km/h to najczęściej tak robić a ty mandatu nie dostajesz.

• #281156 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

pytanie bo ostatnio zgubiłem dowód rejstracyjny i karte co mogę zrobić w związku z tym ?? Żeby dostać drugie dokumenty. Poprawiłem. Pamiętaj zdanie rozpoczynamy WIELKĄ literą oraz pamiętaj o tym ,że jesteśmy w Polsce i używamy polskich znaków. Ludzie tak trudno przepuścić przez WORDA?

• #281157 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Co do dowodu to musisz iść do Urzędu Komunikacji Miejskiej czyli tam gdzie dostałem dowód i to zgłosić.Powinieneś otrzymać nowy po max 2 tygodniach.Pamiętaj ,żeby zabrać ze sobą wszystkie dokumenty stwierdzające ,że to Twój pojazd oraz dokument potwierdzający Twoją tożsamość -bez tego ani rusz. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to chodzi Ci o karte motorowerową? Gdy była wyrabiana w szkole to kierujesz się do sekretariatu i załatwiasz ;gdy w WORD’zie załatwiasz tam. Mam nadzieje ,że wszystko wyjaśniłem.

• #281158 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

nie wiedziałem gdzie to mogę napisać wieś walnąłem tu czy jest możliwośc napisania jakiejś petycji czy czegos takiego do odpowiednich władz, z próbę o modyfikacje prawa? tzn. mam na myśli czy polsce dalo by się wprowadzić takie prawo jak w belgi. Skuter do 35km/h jeździ bez żadnych dokumentów a jak ma się prawko i zarejestrowanego skuta ,to tyle ile fabryka pozwoli

• #281159 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

możliwość jest ale trzeba zebrać odpowiedniż ilość podpisów

• #281160 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

muszę byc odręczne??

• #281161 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

jest gdzieś taka stronka z petycjami, tam można składać petycje ale jak jest z tymi podpisami to nie wiem.. Już była składana w tamtym roku bodajże ale nic z tego nie wyszło.. z tego co wiem.

• #281162 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

http://www.petycje.pl/ Jak chcesz to próbuj ale trzeba zebrać naprawdę wielką liczbą podpisów.

• #281163 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

BryanNitro – zawsze jezdzij tak, zeby cie nie zlapali 😛 A co do tego prawa, to wedlug mnie ograniczanie sprzetu do 45km/h jest bzdura… przecież nawet w miescie zadne samochody nie jezdza przepisowych 50km/h z reguly jest to kolo 60 i więcej, a wtedy skuter jest „zawalidroga, ktorego trzeba szybko wyprzedzic, aby się nie wlec”, taka nasza polska mentalnosc… i wtedy dopiero zaczyna się niebezpieczenstwo… wyprzedzanie na trzeciego i nie zachowywanie odstepu :/ a tak można jechac spokojnie za innymi autami i nikomu nie „przeszkadzac” :]

• #281164 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ProtasS9, dokładnie. Niech sobie spróbują skuterem z blokadami przejechać przez miasto… U mnie na drodze przelotowej przez miasto nie dałoby się ujechać jak tam wszyscy pinad 70km/h jeźdża, a jechać tamtędy to praktycznie zawsze trzeba :/ Moim zdaniem skutery powinny być bez blokad, ale użytkownicy powinni przestrzegać tych wszystkich ograniczeń chociaż trochę 😛 🙄 to dużo bardziej zwiększyło by bezpieczeństwo niż te blokady. A egzaminy na kartę motorowerową powinni bardziej rygorystycznie przeprowadzać. Kiedy ja zdawałem 2 lata temu testy były dużo trudniejsze i nie wszyscy zdali. w teście pisemnym na 30 pytań można było mieć tylko 2 błędy i tylko jedna poprawka wchodziła w grę, a jak widziałem jak zdawali w tym roku to normalnie :573: poprawki pisali po 10 rozy 😯 a na końcu kartę i tak dostali chociaż nie zdali teorii… :-/

• #281165 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

to cale nasz polskie prawo to jest jeden wielki idiotyzm :/ tak samo jak juz wczesniej wspominano o jezdzie na dowod po ukonczeniu osiemnastki :/ wszystko jest ok, gdy taka mało kompetentna osobka porusza się po prostych drogach i podstawowych skrzyzowaniach z pierwszenstwem badz z zasada prawy ma pierwszenstwo :] a gdy juz natrafi na jakieś bardziej skomplikowane skrzyzowanie to albo się zacina i probuje robic to co inni… albo leci na oslep przez sam srodek z mysla „chuj, moze mnie trafi moze nie” :/ tym bardziej ze teraz coraz więcej się pojawia biedronek(czajnol z owego sklepu za 3000pln)jak nie tylko, moda na jednoslady zawitala do naszego wspanialego kraju, wiec trzeba uwazac na mało rozgarnietych i nie znajacych przepisow uczestnikow ruchu drogowego:/ a pomyslec ze jeszcze pare lat temu bylo tak spokojnie 😀 jak się spotykalo jakiegos skuta to piaggio, yamahe, kymco czy cos innego z wyzszej polki… a teraz, wyprzedzajac jakas biedronke modlisz się zeby jej kolo nie odpadlo i cie nie zabilo :/ co tu duzo gadac, takie czasy 😀

• #281166 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ProtasS9 napisał:

to cale nasz polskie prawo to jest jeden wielki idiotyzm :/ tak samo jak juz wczesniej wspominano o jezdzie na dowod po ukonczeniu osiemnastki :/ wszystko jest ok, gdy taka mało kompetentna osobka porusza się po prostych drogach i podstawowych skrzyzowaniach z pierwszenstwem badz z zasada prawy ma pierwszenstwo :] a gdy juz natrafi na jakieś bardziej skomplikowane skrzyzowanie to albo się zacina i probuje robic to co inni… albo leci na oslep przez sam srodek z mysla „chuj, moze mnie trafi moze nie” :/ tym bardziej ze teraz coraz więcej się pojawia biedronek(czajnol z owego sklepu za 3000pln)jak nie tylko, moda na jednoslady zawitala do naszego wspanialego kraju, wiec trzeba uwazac na mało rozgarnietych i nie znajacych przepisow uczestnikow ruchu drogowego:/ a pomyslec ze jeszcze pare lat temu bylo tak spokojnie 😀 jak się spotykalo jakiegos skuta to piaggio, yamahe, kymco czy cos innego z wyzszej polki… a teraz, wyprzedzajac jakas biedronke modlisz się zeby jej kolo nie odpadlo i cie nie zabilo :/ co tu duzo gadac, takie czasy 😀

Popieram xD A tak w ogóle to są plany zmiany przepisów. Każdy, kto będzie chciał się poruszaż jednośladem, będzie musiał posiadać jakiśdokument, tzn. karte motorowerową lub którą? z kategorii prawa jazdy. Dodatkowo, w momencie w którym będzie się posiadać którą? z kategorii prawo jazdy, będzie się można poruszaż także jednośladem o poj. max 125 ccm. Takie są plany, lecz kiedy te przepisy zostanć wprowadzone i czy w ogóle tak będzie, to zależy od szanownych naszych polityk?w <lol2> Ale znając ich nie staniesię to zbyt szybko 😀 A tak w ogóle to dzięki tym przepisom nie będzie się trzeba tąuc skuterami małymi o poj. 50 ccm, i uniknie się tego, o czym kolega wspominaż, tzn. jazdy bez znajomo?ci przepisów…

• #281167 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Moim zdaniem karta motorowerowa powinna dalej funkcjonować to,że od 18 można na dowód jeździć to jest jakaś kompletna bzdura. Np.:Kupuje sobie jakiś stary dziadek skuter bo musi sobie na piwko do sklepu czasem podjechać,ale nie zna przepisów kompletnie bo nigdy samochodem nie jeździć ani niczym. I to jest dopiero strach takiego typa na drodze spotkać……. Nie wiadomo co takiemu do łba strzeli. A nic mu nie można zrobić bo 18 skończyć TOTALNA GŁUPOTA!!!!!!

• #281168 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

seba940721 napisał:

Moim zdaniem karta motorowerowa powinna dalej funkcjonowałać to,że od 18 można na dowód jeździć to jest jakaś kompletna bzdura. Np.:Kupuje sobie jakiś stary dziadek skuter bo musi sobie na piwko do sklepu czasem podjechać,ale nie zna przepisów kompletnie bo nigdy samochodem nie jeździć ani niczym. I to jest dopiero strach takiego typa na drodze spotkaż……. Nie wiadomo co takiemu do ?ba strzeli. A nic mu nie można zrobić bo 18 skończyć TOTALNA GŁUPOTA!!!!!!

Seba, dlatego mają zmieniał prawo, tak jak wyżej opisałem….

• #281169 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Teraz ja mam pytanie…temat stary, ale odświeżę go 😀

Jak to jest z wożeniem drugiej osoby na skuterze?
      Znalazłem bardzo wiele odpowiedzi…

-Można od 13 lat mając kartę motorowerową (warunek : kaski + trzeźwość)
      -Mając kartę motorowerową można dopiero od 17 lat
      -Mając kartę motorowerową można dopiero od 18 lat
      -Można dopiero mając dowód osobisty
      -Można dopiero mając prawo jazdy A1

I tak dalej…
      Naprawdę, wersji jest PEŁNO.

Ktoś napisze jak to w końcu jest ?
      Najlepiej, aby miał dobre argumenty…bardzo przydałby się oficjalny urywek z prawa czy coś takiego…coś, przez co policja nic nie będzie mogła nam zrobić przez takie coś.

• #281170 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Omg takie gadanie. Policja mało kiedy zwraca uwage na skutery, mi ost. nawet pokazywał policjant palcami przez okno żebym sobie powyprzedzał w korku^^
      Mój kumpel jeździ bez karty i jest ok. Kija zrobią taka prawda.
      Nie ma się czym przejmować tylko brać skuter i jechać – zawsze możesz ściemnić że karte w domu masz i przepraszasz:P
      Co do jazdy we 2ch to omg najważniejsze żebyś wiedział że jako tako potrafisz jeździć aby kumpla czy kogoś tam nie zabić,a reszta nvm.;)

Moim zdaniem nie ma sensu jakiś petycji pisać i tak oleją to. Cieszmy się że nie ma ograniczenia 25km/h(coś koło tego) na skutery tak jak w Niemczech. A zresztą – WHO CARESą! 😉

• #281171 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Gadanie, nie gadanie, ale na policjanta w „nie najlepszym humorze” trudno trafić nie jest.
      Bynajmniej w mojej okolicy.
      Chce tylko wiedzieć czy mając 16 lat, oczywiście posiadając kartę motorowerową, nie wspominając już o trzeźwości i kaskach, mogę wozić kogoś z tyłu 😛

Wiadomo, zazwyczaj kończy się na upomnieniu itd., ale tym się nie przejmuje ^^
      Ciekawi mnie po prostu jaki jest przepis na ten temat w Polsce.

• #281172 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Z tego co ja wiem to chyba można normalnie wozić drugą osobę mając kartę motorowerową.
      Ale dokładnego przepisu na ten temat nie znam,musisz poszukać:)

• #281173 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Art. 426. Małoletni, który nie ukończył lat trzynastu, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę.

to mam nadzieje rozumiesz 🙂

Motorwerem możesz woźic jeśli
      -masz ukończone 13 lat i posiadasz ważną kartę motorowerową (lub posiadasz każdy inny dokument zezwalający na kierowanie motorowerami),
      – kierowany skuter spełnia techniczne warunki do przewozu pasażera (patrz dowód rejestracyjny, pole „liczba miejsc”),
      – zarówno kierowca jak i pasażer posiadają założone kaski bezpieczeństwa (lub skuter wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa),
      – kierowca jak i pasażer nie znajdują się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po spożyciu alkoholu.
      Pasażer w trakcie jazdy powinien zajmować siedzenie dla niego przeznaczone (a więc miejsce za kierowcą). W przypadku najmłodszych pasażerów panuje pogląd, że należałoby ich sadzać przed kierującym skuterem. Taki pogląd – oprócz walorów bezpieczeństwa – również nie znajduje żadnego oparcia w obowiązujących przepisach.

takie jest moje zdanie 🙂

• #281174 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

kalin309 napisał:

– zarówno kierowca jak i pasażer posiadają założone kaski bezpieczeństwa (lub skuter wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa),

😆 nie ma to jak przypiąć się do bloku betonu i wskoczyć do morza 😆

• #281175 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

W kodeksię drogowym NIE MA nigdzie wspomniane o tym, że nie wolno przewozić pasażera jak się nie ma ukończonych np 17 lat itd. Jest zapis dotyczący roweru, a my rozmawiamy o MOTOROWERZE…. ;]

• #281176 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jesli bym wodził jakieś małe dziecko przed sobą to policja by na pewno się doczepiła i by było darcie.

• #281177 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Czy jeżeli uciąłem od kasku to „coś” od zapinania, czy przewożenie jakiejś osoby jest legalne?

• #281178 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Mam pytanie. Jak nie mam tablicy a mam dowod i cala reszte tylko tablice zgubilem to oc mi moga w najlepszym i najgorszym przypadku zrobić 🙂 ??

• #281179 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Idź do UK i ci zrobią nową blachę, a tak mogą Ci dowód zabrać i odholować moto!

• #281180 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ile trzeba na nowa czekac i jaki kosztą?

• #281181 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Z 50zł

• #281182 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

3-4 dni.
      51.50zł 😀

• #281183 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Danke schon 😉

• #281184 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

To ja mam kolejne pytanie… 😀

Kierujacy motorowerem powinien się trzymac jak najblizej prawej krawedzi jezdni (nie pasa ruchu)

W takim razie czy motorowery nie moga korzystac z wewnetrznego pasa ruchu gdy sa dważ? W koncu wyprzedzać mogą nawet na jednopasmowej, wiec bylo by bzdura zeby nie można bylo korzystac z wewnetrznego pasa ruchu

wiem ze na autostrade i droge ekspresowa skuterem nie wolno wjezdzac ale czasem np. w miescie sa dwa pasy w jednym kierunku

to uwazam prawie za oczywiste ze można ale w takim razie po której stronie??

-blisko prawej krawedzi wewnetrznego pasa ruchu (prawie na srodku drogi w jednym kierunku) ??
      -blisko lewej krawędzi pasa ruchu (rowniez jezdni)??
      -czy posrodku pasaż?

Ja juz nie wiem :/ pogubilem się w tym 🙁

pomoże ktosą? ktora opcja z tych trzech myslnikow??

• #281185 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Nie można ;p Ogólnie jest tak, że jeżeli masz 2 pasy w jedną stronę to musisz poruszać się prawym. Ten lewy jest niejako do wyprzedzania i w sumie kazdy powinien grzecznie nim jeździć 🙂

Na ekspresowa chyba można wjechac z tego co pamietam

• #281186 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

nigdy nie można jechać lewym pasem jezdni w jednym kierunku. Wyjątkiem jest wyprzedzanie i omijanie. Po wyprzedzaniu powinno się grzecznie zjechać do prawej krawędzi jezdni. Zawsze tak jest. Jeździ się możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni o ile na to pozwala stan nawierzchni umiejętności kierowcy i panujące warunki. I tak właściwie to skuterem się nie da wyprzedzać ponieważ najniższa prędkość regulowana przepisami (nie znakami, nie mówię tu o strefie zamieszkania gdzie dozwolona prędkość to 20km/h) to 50km/h a jak wiadomo to motorower może jechać max 45km/h a więc mało prawdopodobne (ale są wyjątki) żeby skuter 50ccm był w stanie wyprzedzić 🙂

Ale to wszystko tylko teoria i tak każdy jeździ jak chce :/ 😛

• #281187 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Na ekspresową nie można wjechać. Reszta to tak jak przedmówca.

• #281188 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

To teraz ja mam pytanie. Moge mieć rieju rr ’96 rok tyle ze koles juz trochę nim jezdzil i go nie rejstrowal… (jest sprowadzony) czy jak ja z nim podpisze umowe i bd chcial go zarejstrowac to da rade?? bo teraz potrzebny jest dowod rejstracyny z zza granicy a jeśli on go nie posiada bo wczesniej go sprowadzil? czy jeśli przed wprowadzeniem tego zostal sprowadzony to nie trzebaż? Czytalem wszystko w tym temacie o sprowadzonym moto ale tam nie ma info dla mnie wiec proszę o odp tu 😛

• #281189 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

sprowadził go z niemiec przed 2005 rokiem? lub z innego kraju, gdzie takie sprzęty były jako rowery i nie były rejestrowane?
      Jeśli tak, to masz z górki, idziesz na przegląd, piszesz oświadczenie że sprowadziłeś go sam z Niemiec (czy innego kraju) i że motorower nie był rejestrowany. Oczywiście pisze to ktoś pełnoletni na kogo będzie zarejestrowane moto. Do tego wydrukuj to pismo które kiedyś wrzuciłem na forum, o tym że pojazdy z niemiec do 2005 nie posiadające dowodu ani żadnych innych dokumentów można zarejestrować. I bez problemu;)

• #281190 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Siemka a jak moja tylna lampa nie ma homologacij a normalnie świeci ma swiatło normalne i stop czy policja moze się przyczepic a jak tak no to co mi zrobią?

• #281191 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

maklo napisał:

Siemka a jak moja tylna lampa nie ma homologacij a normalnie świeci ma swiatło normalne i stop czy policja moze się przyczepic a jak tak no to co mi zrobią?

Jak nie wyróżniasz się z „tłumu”, to nic ci nie zrobią. Jakby się jednak przyczepili to mogą nawet dowód zabrać 😉

• #281192 Odpowiedz
      Anonim
      Gość
    • #281193 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A2 – 35kW uff 🙂
      Bo jak już mówiłem na SB – czytałem gdzieś tam, że mają zmniejszyć limit do dwudziestu-paru :[

• #281194 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

i huj teraz jak zrobie c+e to bede mial terminowe ;/ kurwa

• #281195 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Huje tylko ciągną kasę , mają w dupie nasze bezpieczeństwo , powiem więcej z tego że mi się rozpierdalamy na słupach to mają zysk , jedyne co mi się podoba to kategoria AM od 14 roku życia dzieci neo na wilgach wypierdalać !!!

• #281196 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No to AM to jedyne dobre co wprowadzili … bez przesady z tym 24lat na A >_<
      Przecież jak ktoś ma nasrane we łbie, żeby popierdzielać 200km/h przez miasto to parę lat tego nie zmieni …

• #281197 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

tak AM jest dobre. stare sięroty i gowniarze wreszcie nie beda jezdzic 😀

• #281198 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ej u mnie jak robili to chory byłem nonsens / a w tym roku to gościu mówił ze po feriach testy dopiero na kartę :p

i tak i tak będę jeździć …

• #281199 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A miałem w październiku zdawać na A…. xD shit! 😀 jak bd kasa to chyba zrobię to A1 i se R125 kupie i bd jeździł do tych 24 lat bo nic innego nie pozostaje xD

• #281200 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

jak masz a1 to po dwóch lata możesz robić na duże moto

• #281201 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

wrona napisał:

szczerze nie czytałem tego co weszło ale miało być chyba że jak się ma A2 to 2 lata wcześniej można zdawać A.

• #281202 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No to se zrobie A2 😀

• #281203 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

nie 😛 jest tak jak wrona mowi 😛

jak masz A1 od 16 roku zycia to A mozesz robic od 18.
      jak masz A2 od 18 roku zycia to A mozesz robic jak będziesz mial 20 🙂

chyba dobrze pisze 😛 shakin mnie poprawi jak jest źle 😀

• #281204 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Mi się wydaje, że jest źle ale już nie mam czasu poprawiać 😛

• #281205 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

na A najwcześniej będzie można od 21 roku życia ale jeszcze tego nie wprowadzili ale trąbią o tym bezsensownym nowym prawie ciągle w wydarzeniach..

• #281206 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Ehhh…..

KruczeK napisał:

stare sięroty[…] wreszcie nie beda jezdzic

Będą…

Art. 117.
      2. Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo
      o ruchu drogowym, zachowuje ważnosc do czasu ukonczenia przez jej posiadacza 18 roku życia.
      Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii
      AM, o ile osoba ma ukonczone 14 lat.
      3. Osobe, która przed dniem wejscia w życie ustawy ukonczyła 18 lat, uznaje się za uprawniona do
      kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie stosuje się
      obowiazku uzyskania dokumentu potwierdzajacego to uprawnienie.

BALU napisał:

a w tym roku to gościu mówił ze po feriach testy dopiero na kartę

Zdążysz zrobić karte jeszcze

wrona napisał:

Przeskoku z A1 na A2 w żadnym projekcie nikt nie zakładał…

W projekcie, który dzisiaj przyjął sejm ten pkt wygląda tak:

Art. 8. 1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:
      3) 18 lat – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E;
      4) 20 lat – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba od co najmniej 2
      lat posiada prawo jazdy kategorii A2;
      6) 24 lata – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii:
      a) A – jeżeli osoba nie posiadała przez co najmniej 2 lata prawa jazdy kategorii A2

Adverion napisał:

na A najwcześniej będzie można od 21 roku życia

Najwcześniej od 20, jeżeli wcześniej przez 2 lata jesteś posiadaczem kat. A2

Adverion napisał:

ale jeszcze tego nie wprowadzili

Sejm uchwalił, przez Senat pewnie przejdzie, a kaczor i tak podpisze…

Wg. mnie do pół roku to wprowadzą 😛

• #281207 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

czyli z C+E muszę się pospieszyc i to mocno ? a bede mial bezterminowe ? 😀

• #281208 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Chyba… xD

Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:
      2) C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D lub D+E wydaje się na okres 5 lat, nie dłuzej jednak niz
      na okres wynikajacy z orzeczenia lekarskiego i psychologicznego, o których mowa w art. 11 ust.
      1 pkt 2, z zastrzeżeniem art. 15.

To w ogóle podrożeje O.O

Art. 63. 1. Minister własciwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem własciwym do spraw
      wewnetrznych oraz Ministrem Obrony Narodowej okresli, w drodze rozporzadzenia:
      6) wysokosc:
      a) opłaty za przeprowadzenie egzaminu panstwowego, przy czym wysokosc opłaty za
      przeprowadzenie części teoretycznej egzaminu w zakresię uprawnien kazdej kategorii
      prawa jazdy nie moze przekroczyc 50 zł, a za przeprowadzenie części praktycznej:
      – 200 zł w zakresię uprawnien prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1
      lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem,
      37
      – 250 zł w zakresię uprawnien prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E
      lub D1+E,

Zresztą… Obczajajcie sobie sami 😛

KLIK

• #281209 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

dzieki nasz prawniku forumowy 😀

• #281210 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Dokładnie … Ty shakin prawo studiujesz czy coś ? 😛

• #281211 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Po co mam prawo studiować skoro ten projekt normalnie jest dostepny w necie? 😀 Wystarczy trochę poczytać 😛 To wszystko 😛

Poza tym mam dopiero 18lat, przede mną kariera Technika Informatyka 😀

PS. Możecie mi dać range Forumowy Prawnik i jakiś zajebiaszczy kolorek xD Nie obraże się 🙂 😛

• #281212 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Shakin napisał:

PS. Możecie mi dać range Forumowy Prawnik i jakiś super-ekstra kolorek xD Nie obraże się 🙂 😛

Na to jeszcze musisz sobie trochę zasłużyć 😛

A wiadomo, że wystarczy poczytać, ale jest sporo tego do czytania 😛

• #281213 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Cieszę się, że mam A+B i mam wyjebane na te przepisy 😀

• #281214 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jasiu226 napisał:

Cieszę się, że mam A+B i mam myble byble na te przepisy

Ja wohl herr general! Ja też 😀 😛

• #281215 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jasiu226 napisał:

Cieszę się, że mam A+B i mam myble byble na te przepisy 😀

a ja już nie będę miał 😥

bezsensu ze zrobili prawko A od 24 … kurde pewnie to wymyślił jakiś kretyn siędzący w biurze na fotelu z statystyką ze najwięcej wypadków jest w przedziale 18-24 lat a nie wie ze moto to tez źródło transportu np. jakiegoś tam kolesia co mieszka na wiosce i na polu samochodem nie wjedzie :-/

takie moje zdanie 😐

a robić a1 to dla mnie walniecie w kupę pieniędzy :573: a i tak nie zrobisz A i B od razu bo A dopiero po 20 😡

• #281216 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

krzysiek508 napisał:

kurde pewnie to wymyślił jakiś kretyn siędzący w biurze na fotelu

Z pretensjami do Unii, ew. do ludzi, którzy byli za…

krzysiek508 napisał:

jakiegoś tam kolesia co mieszka na wiosce i na polu samochodem nie wjedzie :-/

Jeżeli ktoś mieszka na wiosce to wierz mi – prędzej będzie śmigał jakimś Żukiem albo innym starszym czymś niż motocyklem.

krzysiek508 napisał:

a robić a1 to dla mnie walniecie w kupę pieniędzy

Zależy, jak leży.. Ja dzięki A1 prześmigałem TDRką ponad 3k legalnie.. Mialem gdzieś czy mam jechać 45.. Jechalem „zgodnie z przepisami” 😛 Mogłem bez obaw wjechać na moto do Czech/Niemiec (nie wiem jakby patrzyli na naszą karte motorowerową to nie ryzykowałem).

krzysiek508 napisał:

a i tak nie zrobisz A i B od razu bo A dopiero po 20

Więc robisz A2 + B i zbierasz doświadczenie

• #281217 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Shakin napisał:

Mogłem bez obaw wjechać na moto do Czech/Niemiec

Małe OT – Byłeś na TDRce w Czechach i Niemcach ? ;o

• #281218 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Byłeś ;]

W Niemczech objechałem tylko jedną miejscowość, nie przekraczałem 40, bałem się jak cholera, żeby dostać mandat w tym policyjnym państwie 😀 Więcej tam już raczej nie wrócę ;]

A do Czech to loozik 🙂 To po wódke się wyskoczyło bo nikt nie woła dowodu ode mnie, to do cioci, to do innego miasteczka w PL, ale przez CZ lepsza droga :):D

• #281219 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

O lol 😛
      I ile na to paliwo wydałeś ? 😀

• #281220 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Mam po ok. 20km do granicy z Czechami, 25km do granicy z Niemcami 😛

Szczęśliwi kasy na paliwo nie liczą ;] TDRą zrobiłem średnio z 170-200km na baku także akurat dawało rade się tak przejechac ;]

• #281221 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jeszcze jedno małe OT. To Ty Shakin masz/miałeś stronę internetową? Bo wiem, że kiedyś oglądałem jakąś stronę z wyprawami jednego, bądź dwóch agentów 😛 To TY!?!? 😛

• #281222 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Moze…. xD A coś Łach. żal i wgl coś xD

• #281223 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Shakin napisał:

Łach. żal i wgl coś xD

Eee, dobra była 😉 Tylko szkoda, ze świeżego materiału nie było 😛

• #281224 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No to przyznam się, ze moja :p Z kumplem sobie tak śmigamy, ale to ruszylo w sięrpniu, nie chcialo mi się pisac na swiezo, terz juz kilka rzeczy nie pamietam… ale staram się cos tam dopisac raz na jakis czas 😉

• #281225 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Siema ;p
      Jeśli będę miał w prawku napisane, że muszę jeździć w okularach, a jak mnie będą kontrolować to nie będę ich miał toooo ? Co wtedy ? :}

• #281226 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ogólnie gadałem z dziadkiem bo on jeździ w cynglach i on mówił że czegoś takiego nie ma , może w tych nowych prawkach jest , ale znając życie skończy się na upomnieniu albo mandacie do 50 zł

• #281227 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

wczoraj byłem na wykładach i tam koleś gadał o tym właśnie i podsłuchałem to mu babka powiedziała że w takim wypadku może poeiwdzieć że ma soczewki i nie mają prawa tego sprawdźić.

• #281228 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Ale wtedy musisz mieć odpowiednia adnotacje w polu 12 w prawku

01.01 – musisz jeździć w okularach
      01.02 – musiz jeździć w soczwkach
      01.06 – musisz jeździsz w okularach lub soczewkach

• #281229 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Ale kurde … co jak nie będę miał pingli, a na prawku będzie, że muszę mieć !!! 😀

• #281230 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

to powiesz że masz soczewki. raczej nie każą zdejmować a jak tak to powiesz że warunki nie pozwalają na to masz brudne palce itd. xd

• #281231 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Spamerze głupi .. nie o to pytałem !

• #281232 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

to powiesz że masz soczewki.

ale jeżeli ma ograniczenie, że musi jeździć w okularach? To co z tego ze masz soczewkiż Oklary i już ;P

Moze wezmą to jako jakaś nie wiem… nie zdolnosc do kierowania pojazdów albo co i kazą zadzwonic po kogos zeby zabrał auto/moto albo lawetaż

Moze na jakims forum o prawku ci odpowiedza dokladniej

• #281233 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A nie możesz jeździć w okularach? Wstydzisz się? Nie boisz się o swoje bezpieczeństwo? Nie wiem jaką masz wadę, ale np. moja siostra ma tak dużą że czasem nie widzi człowieka którego ja widzę bardzo dokładnie, także pomyśl nad tym że to dla bezpieczeństwa masz nosić te okulary.

• #281234 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Kowal napisał:

A nie możesz jeździć w okularach?

Eaah jeszcze nie jeździłem

Kowal napisał:

Wstydzisz się?

Może tak pici pici ale to mnie akurat wali …

Kowal napisał:

Nie boisz się o swoje bezpieczeństwo?

No nie jest aż tak źle … widzę gorzej no ale wiem co się dzieje i w ogóle ;p

• #281235 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Dobrze wiedzieć ^^
      Jak się spotkamy, to będę uważał xP

• #281236 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Spoko… ja mam okulary i jeżdżę w… wolę dokładniej widzieć … zawsze bezpieczniej 😉

• #281237 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

kdekarz123 napisał:

Dobrze wiedzieć ^^
      Jak się spotkamy, to będę uważał xP

Taa wpakuje Ci w tył 😛

Adverion napisał:

Spoko… ja mam okulary i jeżdżę w… wolę dokładniej widzieć … zawsze bezpieczniej 😉

No było na zdjęciu w twoim temacie 😛

No nic … sprawdźę jak mi się jeździć będzie w okularach … ale kurde … Google i okulary ? XD

• #281238 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

uu a no tak xD tak to ja jeszcze nie próbowałem xD
      No ale jak wejdą gogle i nie będzie cię nic boleć/uciskać to dziduj 😀

• #281239 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No albo po prostu będę mówił, że „teraz jade tylko traskę krótką do kumpla to mam taki kask na krótkie trasy i w ogóle, a jak dłuższe to biore kask taki normalny i okulary bo tu mam google to nie wchodzą okulary wiiiieeesz ziomek ?!” :p

• #281240 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Jak ty Rudy nigdzie dalej nie jeździsz 😛

• #281241 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

No bo bez prawka bencwale 😛
      A w ogóle to już byłem w Bielsku-Białej więc nie pyskuj 😀

• #281242 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Widzę RudY, że nie zrozumiałeś… właśnie o twój brak prawka mi chodziło 😛

• #281243 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Mam sprawę.
      Chce sprzedać skuter który zarejestrowany jest na mnie. Słyszałem ze jeśli nie mam ukończonych 18 lat to nie mogę, A 18 mam dopiero w grudniu 😐 . Jak to z tym jest czy to w ogóle prawda i czy da się to jakoś załatwić?

• #281244 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

zdaje mi się że było juz o tym ale powiem ci krótko zwięźle i na temat , i nie słuchaj żadnego pierdzielenia 🙂

zależny od miasta bo znajomy sprzedawał skuter nie miećjac 18 i był zarejestrowany na niego i nie było ŻADNYCH problemów , drugi potrzebował na umowie podpisu , rodzica bądź prawnego opiekuna ,a 3 potrzebował obecności starej bądź starego i jakos tam w urzędzie to trzeba było zrobić , idz zapytaj do urzędu i dokłądnie ci powiedzą

• #281245 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Pójdę pójdę ale po tej akcji mam kolejny przykład ze polskie prawo jest nie dopracowane bo skoro mogę kupić i zarejestrować skuter nie mając 18 lat to czemu nie mógłbym go sprzedać :mrgreen:

• #281246 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

nie mozesz kupić tez 😛
      mozesz na siebie zarejestrowac ale zeby kupić i sprzedac to trzeba mieć zgode opiekuna prawnego bo nie majac 18 lat nie wolno ci zawierac umow cywilno prawnych 😉 czyli np umow o pracy czy umow kupna sprzedazy 😉

• #281247 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

a dzięki bo mnie straszyli ze dopiero mogę sprzedać po ukończeniu 18 lat. :mrgreen: A wie ktoś może co powinno się znaleźć na takiej umowie (chodzi o opiekuna).

• #281248 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

taki mniej więcej dopisek:

Wyrażam zgodę, jako przedstawiciel ustawowy, na sprzedaż ww. pojazdu.

i podpis mamy lub taty 😉

chyba tak ale dokladnie to bys musial spytac wujka google.

• #281249 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Witajcie przyjaciele. Mam pewien dylemat który myślę ze pomożecie mi rozwiązać. Mianowicie mam okazje tanio kupić skuter który jest zarejestrowany w PL i opłacony tylko koleś od którego mam to kupić nie przerejestrował skutera na siebie i zgubił umowę :-/. Pytanie brzmi czy bez umowy mogę to zarejestrować? Jeśli nie to w jaki sposób skontaktować się z właścicielem na którego zarejestrowane jest moto na podstawie danych w dowodzie? Czy wydział komunikacji dysponuje takimi wiadomościami jak telefon konkretnego kolesiaż Jeśli tak to czy są skłonni udzielić mi taką informację? W najblizszym czasie będe dzwonił do wydziału zeby wiedzieć co i jak ale chciałem się najpierw was spytać.

• #281250 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

A więc tak, musisz zmusić gościa, aby on zdobył kopię umowy lub na własną rękę dotrzeć do gościa z dowodu rejestracyjnego i poprosić o przesłanie kopii umowy 😉

• #281251 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

a jakbym nie przerejestrował na siebie? Niebiescy mogą sapać?

• #281252 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

W ciągu 14 dni od kupna musisz przerejestrować na siebie, bo inaczej łamiećsz prawo 😉 Tak samo OC musi być na ciebie, ale w ciągu 30 dni 😉

• #281253 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Dywer, rejestracja też 30 dni.

• #281254 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ale myśląc logicznie można by jeździć na przypał. Policja często nie zatrzymuje skuterzystów, a jak zatrzyma to co, nie można się kumpla skuterem przejechac?? 😛

• #281255 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

gozej jak juz cie 2 raz złapią. Mam juz nr tel do babki dziś moze zadzwonie. I jakbym zdobył kopie umowy to muszę ja z tym kolesiem co kupił skuter od niej spisać umoweź A jeszcze jedno. Jak ona by nie znalazła kopii bo wyrejestrowała i gdzieś się zapodziała umowa to mogła by ze mną spisać nową umowę?

• #281256 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Miałem już kilka godzin teorii na prawko i dowiedziałem się kilku rzeczy które myślę, że mogą się komuś przydać 🙂 Mianowicie nowe kategorie tj. Am, A2 i w ogóle te rewolucje mają być wprowadzone w 2013r – jednocześnie w całej unii. Karty motorowerowy będą honorowane.
      Można przewozić pasażera motorowerem dopiero po ukończeniu 17 roku życia, co mnie zaskoczyło 😆

• #281257 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

maciekkolo napisał:

nowe kategorie tj. Am, A2 i w ogóle te rewolucje mają być wprowadzone w 2013r

czyli mam wnioskować z tego, że jak zdaję w tym roku prawko to na starych zasadach jeszcze? 😀

• #281258 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Kurde, czyli może zdążę A zrobić.

A może ktoś powiedzieć czy będę miał jakieś korzyści robiąc A, jeśli będę miał A1? Tańszy kursą Bez teoriiż
      Proszę o wypowiedź tylko tych którzy byli w takiej sytuacji, albo dokładnie wiedzą, bo np. brat robił, albo instruktor mówił.

• #281259 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

czyli mam wnioskować z tego, że jak zdaję w tym roku prawko to na starych zasadach jeszcze? 😀

spokojnie;] ja zdaje w tej chwili a+b i żadnej wzmianki typu „ostatni dzwonek na zdanie A w tym wieku”. Tak jak mówię-media niepotrzebnie nagłośniły tą sprawe. Polska miała wprowadzić te przepisy, ale unia postanowiła, że wprowadzą wszedzie jednocześnie i wprowadzanie tej ustawy zostało wstrzymane do 2013

A może ktoś powiedzieć czy będę miał jakieś korzyści robiąc A, jeśli będę miał A1? Tańszy kursą Bez teoriiż

jak nikt ci nie odpowie sensownie to ja mogę we wtorek wiedzieć

• #281260 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

a ja mogę w poniedziałek się dowiedzieć 😀

ale tego … jeśli to prawda to – nie zdążą tego wprowadzić ]:->
      Ale kurna to git !!! Jeśli w 2013r. to Ci loda zrobie !

Żartowałem !

• #281261 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

jak w 2013 to i ja może zdążę A zrobić;D bo 18 mam w styczniu w 2013 :D. to się zapiszę w jesień i bd miód 😀

• #281262 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

RudY napisał:

Jeśli w 2013r. to Ci loda zrobie !

hahaha, nie wiem czy jestem godzien 😆

• #281263 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

kurde to i ja pewnie se zrobie A xD

• #281264 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

ja się pytałem w ośrodku kolesia takiego, koleś młody wykłady ma w ośrodku, jeździ na wsk 250 i ogólnie koleś taki lajtowy itd jak mu powiedziałem że to A od 24lat mają wprowadzać to powiedział że oni to już tak wprowadzają i wprowadzają i nic z tego nie ma i nie wiadomo kiedy wprowadzą ale też mówił że ze 2 lata im zejdzie i że na A według niego też się załapię ;P

Kowal napisał:

masz na poprzedniej stronie…

• #281265 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

pokaż bo ja niewidzę. Shakin napisał, ale już po moim pytaniu i w innym temacie.

• #281266 Odpowiedz
      Anonim
      Gość

Kowal napisał:

pokaż bo ja niewidzę. Shakin napisał, ale już po moim pytaniu i w innym temacie.

aaa fakt ;/ pomieszały mi się tematy ;/ sorki.

Oglądasz 133 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Przepisy i wszystko nt.prawa.
Twoje dane:

Back to top button