Przepis

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #123520 Reply
    Agaxxx
    Użytkownik
    • 12

Nurtuje mnie pytanie poniewaz zakupilam skuter uzywany, ubezpieczenie mam wazne do 2014 r i czy musze przepisac je na siebie po miesiacu zeby dalej jezdzic na nim? Dzwonilam do ubezpieczalni i gosciu powiedzial ze musze przepisac bo teraz jest tak jakby nieaktualme;/

#123529 Reply
    Criters
    Użytkownik
    • 0

OC nie musisz. Dziwnie ci koleś powiedział. To jest na pojazd, a nie na osobę.

#123531 Reply
    Agaxxx
    Użytkownik
    • 12

No widzisz kazdy mi inaczej gada;/ raz mowia ze trzeba raz ze nie.

#123540 Reply
    dzokej
    Użytkownik
    • 7

Powiem ci tak jeśli na umowie masz kupna/sprzedaży masz że umowa OC przechodzi na ciebie to możesz nim spokojnie śmigać ale jeśli nie ma tej wzmianki to musisz go przepisać bo wcześniejszy właściciel może iść do ubezpieczyciela i wycofać umowę ze względu na fakt iż sprzedał skuter.

#123541 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

30 dni masz na wypowiedzenie umowy, jeśli tego nie zrobisz to przechodzi na Ciebie. Plus to co napisał dzokej.

#123543 Reply
    dzokej
    Użytkownik
    • 7

Lucek ale poprzedni właściciel też może go usunąć i nie będziesz wiedział o tym

#123544 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Masz racje, ale przy skuterach raczej nikt po kilka złotych się nie fatyguje. W samochodach jak najbardziej takie rzeczy się zdarzają.

#123546 Reply
    dzokej
    Użytkownik
    • 7

Teoretycznie ale się zdarzają takie przypadki wyobraź sobie kupiłem od ciebie skuter i śmigam na twoim OC pech chciał i skasowałem przodek nowej BMW-icy z czego wezmą za szkodę ? z twojego OC

#123547 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Dlatego spisujesz godzinę sprzedaży w umowie i bezzwłocznie zgłaszasz sprzedaż pojazdu do OC. Zastanawia mnie jednak fakt, że ktoś nieświadomie może sobie bez OC śmigać, bo skoro sprzedający wycofa kasę, a Ty sobie z tym świstkiem śmigasz nie mając pojęcia, że nic Cię nie chroni… ciekawe zagadnienie.

#123550 Reply
    Criters
    Użytkownik
    • 0

To co mówicie tyczy się AC. O ile mnie wiadomo sprzedający nie ma możliwości „wycofać” czy „odzyskać” pieniędzy z OC, za to kupujący jak najbardziej może z danej polisy zrezygnować. Bo np. dadzą mu lepsze zniżki. W innym wypadku polisa przechodzi na niego.

Zresztą masz papier świadczący o ważności OC (do któregoś tam dnia). To byłoby pozbawione sensu gdybyś z dnia na dzień stracił OC, nie wiedząc o tym, mając papier potwierdzający jego ważność.

@”Teoretycznie ale się zdarzają takie przypadki wyobraź sobie kupiłem od ciebie skuter i śmigam na twoim OC pech chciał i skasowałem przodek nowej BMW-icy z czego wezmą za szkodę ? z twojego OC”

No już nie mojego bo twojego :).

#123552 Reply
    SGhost
    Użytkownik
    • 3

Tak jak mowi Criters. Ty mozesz wycofac, jako kupujaca OC i zawrzec nowa umowe (jesli chcesz juz sobie robic %, choc przy ubezpieczeniu skutera to roznica 10zl na rok w PZU przynajmniej). W innym wypadku OC obowiazuje na tyle na ile jest na kwitku.

#123566 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Właśnie to mi nie pasowało. Macie racje to dotyczy AC. Z OC kasę da się odzyskać tylko i wyłącznie jeśli nabywca wypowie umowę w terminie do 30 dni, u ubezpieczyciela trzeba wtedy przedstawić umowę k-s i jakiś dowód na wypowiedzenie umowy przez nabywcę.

#123576 Reply
    Agaxxx
    Użytkownik
    • 12

Dziekuje, pomoglyscie mi duzo:) w pt jade przepisac umowe bo 30dni mi minelo wczoraj od daty zakupu. Mimo iz sprzedajacy powiedzial ze nie wypowie to jak uderzyla bym w cos to raczej on by placil. A jak przepusuje to odrazu daja mi nowe ubezpieczenie i place tyle samo co ten koles??

#123585 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27

Trochę Ci namieszaliśmy, masz 30 dni na rezygnacje z umowy poprzedniego właściciela, jeśli tego nie zrobiłaś przeszło na Ciebie już do końca jego trwania. Jeżeli pójdziesz przepisać to tyle co zmienią dane, ewentualnie dopłacisz jakieś grosze i dadzą Ci nowy świstek. Plusem jest to, że zaczynasz zbierać zniżki na siebie.

#123588 Reply
    dzokej
    Użytkownik
    • 7

Nie zgodzę się z wami bo w tamtym roku sprzedałem skuter i w tym samym dniu poszedłem wycofać ubezpieczenie OC w PZU. I normalnie mi wycofali ubezpieczenie ale zwrotu pieniędzy nie ma.

#123597 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 0

dzokej – nie wycofałeś OC. Tego się nie da zrobić, Ty im wypowiedziałeć umowę. I przy okazji poinformowałeś PZU o sprzedaży skutera i nowym nabywcy. Warto to zrobić, bo mogą być problemy w przypadku kolizji spowodowanej przez osobę która kupiła od was skuter (poleci na wasze konto i trzeba będzie odkręcać). I dodatkowo ubezpieczyciel może was ścigać za kolejne raty składki OC albo nawet żdać opłacenia umowy na kolejny rok.
    Nabywca też powinien ze swojej strony też poinformować ubezpieczyciela o zmianie właściciela pojazdu. Da niego jest to dodatkowa korzyść, bo zazwyczaj nie musi nic dopłacać. Ubezpieczenie skutera to niewielka kwota i jest opłacane przeważnie w całości na rok, dlatego nabywca ma jak gdyby ubezpieczenie przez jakiś okres za friko.
    Szansa na odzyskanie pieniędzy z OC przez sprzedającego jest wtedy, kiedy nowy właściciel skutera w ciągu 30 dni od zakupu wypowie umowę OC i wybierze inną firmę ubezpieczeniową. Ale to chyba się nie zdarza w przypadku skuterów.

#123599 Reply
    dzokej
    Użytkownik
    • 7

Yoggi opisał wszystko dokładnie. Źle opisałem ale dzięki że poprawiłeś.

#123759 Reply
    Agaxxx
    Użytkownik
    • 12

Wole przepisac bo u mnie sa juz znizki i w dodatku jest auto ubezpieczone u tego samego co bede przepisywac skuter:)

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Przepis
Twoje informacje:

Back to top button