Przełożenia wtórne 4t

Witam posiadam Rometa 747 4t tuning jaki mam to: Airsal 80, Wariator top racing, sprzęgło stage6, gaźnik 19mm. Nadszedł czas na przełożenia wtórne. Wszyscy znajomi mają Naraku +10% ale znalazłem też takie http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-przelozenia-wtorne-racing-1749-china-kymco-p-16620-1.html?sessID=d4135e7018aba854de6e8480a3e2de0a mają one +18%. Czy ma ktoś takie u siebie i czy przyspieszenie dużo spadło i jak zmieniła się prędkość maksymalna?

Naraku +10% jest do kitu, bo ma 12 obr sprzęgłem na obr koła , przełożenia +18% zwiększą ci v max, co najmniej o 10km/h, czy przyspieszenie się zmieni?- nie wiem, troche powinno się osłabić,ale to będzie prawie nie odczuwalne.

Co do przyspieszenia to na pewno sie troszke pogorszy, ale to zależy od mocy silnika , wiadomo że silnik z mocniejszym kitem prawie nie zauważy różnicy, a ze słabszym kitem bedzie stękał. A nie taniej ci wyjdzie kupic przełożenia ze standardowego silnika, miałem seryjnie 13/1 i za 30 zł kupiłem przełozenia 11/1(używane) z jakiegoś skuterka na 10 calowych kołach, a jest w domu drugi skuter na 12 calowych kołach i on ma fabrycznie przełożenie 11/1

Kumple co mają Naraku to chwalą sobie. Nie wiem czy te 18% to nie osłabi zbytnio przyspieszenia. Wogóle to przydałyby mi się przełożenia nawet te 10% bo v max to tylko 72 km/h przy moim secie (można by jeszcze dłuzszy pasek kupic bo na wariatorze pół centymetra nie wykorzystuje i dysze 90 kupić aktualnie jest 85 i iglice ustawić na większe spalanie)

to już lepiej kup używane przełożenia 11/1,albo jak chcesz to nowe (100 zł na allegro) bo są tanie i zwiększą ci v max ,naraku odradzam, przyspieszenie będzie bardzo dobre bo masz mocny cylinder.

Możecie dac link z allegro do 11/1 bo nie potrafie znalesc

Czy jesteś pewny, że przełożenia Naraku przy kołach 12 cali będą miały 12 obrotów dzwonu na 1 obrót koła? Bo kolega mówi, że na kołach 12 cali ma 9 obrotów z przełożeniami Naraku.

bercik ten twój kolega to musi być gieniusz :) Jasny hu.... to już nie na moją głowę taka technologia, mówisz że 12 calowe koło u kolegi zrobi mniej obrotów przy przekładni naraku 12/1 ?. Ja tam nie wiem ja mam zwykły skuter i u mnie jeden obrót koła to jeden obrót bez znaczenia jaką średnicę ma koło, u mnie w skuterze koło jest nałożone na wałek z wieloklinem, i gdy wałek zrobi jeden obrót to koło tez robi jeden obrót, ale żeby wałek na który jest nałożone koło zrobił jeden obrót a koło nałożone na niego nie zrobiło jednego obrotu to ja nie wiem. Mam tylko nadzieję że ten kolega nie naprawia skuterów :)

Heh kolega właśnie naprawia skutery, motocykle. Zapewne coś mu się pomyliło. Trzeba po prostu wykręcić u niego przekładnie i sprawdzić. Jak będzie 11 obrotów to znaczy, że Naraku nie opłaca się tylko jakieś z allegro. Czy możesz dać link do jakiś 11/1 bo niestety nie mogę znaleść ;(

Patrzyłem ale nie bardzo piszą jakie przekładnie sprzedają. Ale taka przekładnia to dobra rzecz, w życiu bym się nie przesiadł z powrotem na przekładnię 13/1

jeżeli wałek sprzęgłowy ma 16 zębów, zębatka pośrednia 52 i 15 , a wtórna 51 to przełożenie jest równe 11 obrotów, a liczy się to tak : 52/16 * 51/15 = 3,25 * 3,4 = 11,05 myślę,że teraz jest wszystko jasne :)

Czy jesteście w stanie znaleźć na allegro przełożenia 11/1, które będą pasować do chińskiego skutera i podesłać mi linka na priv? Bardzo byłbym wdzięczny. Najlepiej jak najtańsze te przełożenia.