przekłamywanie licznika w zippach

Wczoraj jezdziłem z kolegami skuterami. Jeden z nich posiada zippa rally, a drugi ma zippa quantuma. Przechwalają sie że ich skuty jeżdżą po 70 km/h. Ja w swoim ferro miałem na blacie 60 km/h,a oni 70 km/h. Czy to możliwe aby liczniki aż tak zawyżały w zippach ?

To standard,przekłamania w różnych skuterach mogą dochodzić do 10km/h.

Wszystkie pojazdy i wszystkie liczniki kłamią w górę. Wynika to z konieczności zwolnienia z odpowiedzialności producenta. W przypadku spowodowania wypadku, czy wykroczenia nie można sądzić producenta o to, ze to jego wskazania się przyczyniły do nieszczęścia.

W niektórych vaporach liczniki zawyżają aż o 15km/h i stąd te bujdy o 80km/h vaporem :roll:

Leszek dobrze prawi, przekłamanie z reguły wynosi 5-10%. Jak jadę skodą 100 to na gpsie 95-97 jest :wink:

Dokładnie jak pisze Leszek, wszystkie pojazdy zawyżają w górę, od skutera po samochód, o ok. 10km/h.

W moim skuterze licznik pzekłamuje o 3km/h. Sprawdzałem gpsem.

To masz dobrze wyskalowany, a może masz elektroniczny? W moim keewayu elektroniczny zawyżał o 2km/h :-)

przekłamanie 3km/h do rzadkość, ciekawy jestem z przy jakiej prędkości jest to przekłamanie? :p

elektroniczne też kłamią

U mnie średnie przekłamanie z gps to 7km/h oczywiście w górę.

nie mam elektronicznego prędkościomierza,
sprawdzałem przy 50 km/h

to masz dobrze zgrane przełożenie ślimaka do wielkości kół, nawet wysokość opon ma tu znaczenie ;)

jutro sprawdze przy v-max ile zawyża, pewnie o jakieś 7-8 km/h

a jaki masz skuter?

ferro 102-4

Almot!, dobra firma ;)