przegrzany?

wczoraj chcialem przetestowa jak sie sprawuje moj hurricanr pod gora.

wyjechalem z domu i na samym poczatku gory dalem mu full gas a on zamiast przyspieszac to zwalnial.. od razu silnik wylaczylem.

dodam ze iglice mialem najnizej gdyz dostawal za duzo paliwa lekko go zalewalo oraz motor mam na dotarciu 60ccm i przejechAlne 300 km w miare spokojnej predkosci.

i pytanie czy sie przegrzal? bedzie slabszy i td?

przy full gazu go muli

na full gazy slaby a np na pol to kolk kreci, wtf

Popracuj nad regulacją gaźnika. Pamiętam że za dużo powietrza w mieszance spowoduje że będzie Ci się grzać. Wątpię aby Ci się przegrzał po dodaniu na moment gazu pod górkę. Inna sprawa jak w upał byś leciał cały czas na full 40km ;]

wiem wiem to nie przegrzanie tylko wlasnie nie wiem co na 1/3 gazu git jedzie a jak dam ful to rusza normalnie a pozniej .. jak by nie wiem dlawil sie wgl jechac nie chce

To może masz złą mieszankę? Wcześniej też tak było? Wydaje mi się, że może dostawać za mało powietrza i jak mu dasz po gazie to go trochę zalewa (może na odwrót)

Na moje oko potrzebna jest regulacja gaźnika.

ale co mam wyregulowac?

moze mu paliwa brakuje?

refresh

Poprostu wyreguluj gaźnik śrubką do regulacji składu mieszanki. Zazwyczaj znajduje się ona na lewym boku gaźnika ( patrząc od tyłu skutera ).

DooOminO napisał:

wiem wiem to nie przegrzanie tylko wlasnie nie wiem co na 1/3 gazu git jedzie a jak dam ful to rusza normalnie a pozniej .. jak by nie wiem dlawil sie wgl jechac nie chce

Ja w starym skuterze atala z cylindrem 65cc też mam taki problem lecz jak chwile pojeździ się bez dawania gazu dalej niż 1/3 a potem stopniowo do 2/3 to już normalnie wkręca się na obroty :) a jak dam od razu full na zimnym to się dzieje to samo co mówisz :) Pewnie też gaźnik lecz ja jeżdżę ją tylko poszaleć co 3 - 4 dni więc nawet nei chce mi się jej regulować:) mam drugi skuter do jazdy.

to gdzie znAjduje sie sklad mieszanki to wiem-.- i to na pewno nie przez to tak jest z tym gazem, mam tak jak mowi Pan lop16 jak stopniowo dam gazu to bedzie jechal