Przegląd Yamaha Aerox STUNT

Witam.Kupiłem Yamahe Aerox przygotowaną do stuntu.Stelaż,crashpady,brak lusterek,migaczy,licznika. Co mam założyć aby przeszedł przegląd?Jakie są wymagania aby skuter przeszedł przegląd? Proszę o szybką opinie!

Wpisz to pytane w google to Ci powie

żeby przeszedł przegląd musisz mieć światła, sygnał,hamulce

i przynajmniej jedno lusterko po lewej stronie.

Czyli muszę mieć migacze,światła,sygnał i lewe lusterko :D A co ze stelażem?

zalezy jaki jest. Mogą się czepić o ew. ostre krawędzie

Migaczy nie musisz mieć to to motorower wrazie czego powiesz im ze rękami pokazujesz

Albo lewą nogę odpowiednio uniesiesz i też będzie. Prawa to jest podpora (kierunek w prawo się olewa), a ręce przy tym są zawsze zajęte.

Martin, poczytaj może Małego Księcia, bo zawalisz swój koniec roku. Poczytaj, bo to mądra książka jest i nawet czegoś uczy. :D

martin1996a napisał:

Migaczy nie musisz mieć to to motorower wrazie czego powiesz im ze rękami pokazujesz

Niezupełnie. Motorower ma prawo nie posiadać kierunkowskazów jeżeli nie był w nie standardowo wyposażony przez producenta, tak jak np. Komarek. Jeżeli jednak producent wyposażył go w w/w element, to skuter musi go posiadać, bo tak przewiduje jego homologacja, która dopuszcza go do ruchu drogowego.

@chinol_180 Nie wiem skąd wziąłeś przekonanie, że jadąc na motorowerze bez kierunków olewamy wskazanie kierunku przy skręcie w prawo. Przepisy ruchu drogowego mówią, że w pojeździe niewyposażonym w kierunki, chęć zmiany kierunku jazdy wskazujemy poprzez lewą rękę. Jak skręcamy w lewo, to wiadomo, wyciągamy rękę na bok. Gdy skręcamy w prawo, wyciągniętą rękę kierujemy w prawą stronę nad kask, tak jakbyśmy chcieli ją na nim położyć, przy czym dłoń musi wskazywać kierunek jazdy. Wygląda to może idiotycznie, ale jest to manewr poprawny.

Chinol sie nabija z martina

Komar może nie mieć kierunkowskazów, gdyż w czasie jego sprzedaży nie były wymagane. Motorowery produkowane obecnie mają taki wymóg, koniec kropka.

Martina to już chyba nikt tutaj poważnie nie traktuje, odnoszę wrażenie, że ten człowiek to eksperyment socjologiczny i ktoś tutaj naszą społeczność bada, ba poddaje próbie nawet.

lucek71 napisał:

Komar może nie mieć kierunkowskazów, gdyż w czasie jego sprzedaży nie były wymagane.

Oto własnie mi chodzi. Kiedyś kierunków nie montowano w pojazdach. Jednakże dzisiaj przepisy tego wymagają. Żeby nie dyskwalifikować pojazdów z lat poprzednik, które nie posiadają kierunkowskazów, ustawodawca dał furtkę. Pojazd nie musi posiadać kierunków, jeżeli jego producent tego nie przewidział. A że mowa tu o pojazdach leciwych, to już inna sprawa.

Ja się tutaj z nikogo nie nabijam. W życiu. :D

Ja się tylko tutaj... brechtam, trząsam chabłędzia, węszę farmazony, koszę żyto, turlam fąfla, pocieram dżaskę, palę kaganek, muminkuję, żazam beton, tropię trypla. ;-)