Przegląd techniczny skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Przegląd techniczny skutera

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe bogdan70
    bogdan70
    Użytkownik

Jak wygląda przegląd techniczny (badanie techniczne)skutera do 50 cm w warsztacie diagnostycznym .

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a czego się boisz że pytasz?
    Formalnie wygląda tak że pan sprawdza zgodność wpisów w dowodzie z cechami na ramie, obowiązkowe wyposażenie, opony, klakson, sprawdza światła, kierunkowskazy, powinien sprawdzić hamulce, szczelność silnika, stan plastików (żadnych połamanych i sterczących zadziorów) pod kątem bezpieczeństwa a nie estetyki, głośność wydechu.. itd., luzy w zawieseniu i na głowce ramy, to czy kanapa się nie rozpada pod tobąi czy się trzyma, lusterko/lusterka. Po prostu sprawdza.
    Inne rzeczy wykonuje w zależności od norma obowiązujących dany pojazd – np silniki 4T z katalizatorem powinny spełniać określone normy w spalinach.. itd

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

To co opisał Wombat to wersja Państwowa a wersja praktyczna wygląda mniej więcej tak idź zapłać tylko nie zapomnij na flaszkę zostawić

Smart Fortwo(prawie skuter :D)
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

znam kilka stacji na których nie odpuszcza. A przegląd w Pcimiu i po znajomości to inna sprawa.

Zdjęcie profilowe serpent
    serpent
    Użytkownik

A swoją drogą, sprawdzają czy pojazd jest odblokowany? Bo znajomy sąsiada babki teściowej mojej kuzynki chyba posiada motocykl zarejestrowany na A2.

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie sprawdzają bo nie mają jak.
    A co do tych pojazdów zarejestrowanych na inną kategorie niż są w rzeczywistości i co nawet ślepy z kilometra węchem wyczuje – to zupełnie inna historia.
    W stanie obecnym nikt z tym nic nie robi bo nic z tego nie ma. Przyjeżdżasz na stacje skuterem 125 lub 150 zarejestrowanym np na 50cm… jest to honda Dylan która nigdy nie występowała w 50cm. Wystarczy sie odrobinę interesować tematem żeby to wiedzieć albo znać się na swojej robocie…
    no i co ma zrobić Stacja Kontroli?
    Z jednej strony sprzęt ma państwowe papiery, zarejestrowane w wydziale komunikacji. Mają je podważać? Wezwać policję? Robić na tym tle milion pism?
    Dużo roboty i jak się rozjedzie fama że Stacja jest bardzo restrykcyjna i ^poprawna^ to stracą klientów – czyli dochód.
    JAKBY istniał system promujący (kasą) stacje za wyłapywanie takich…hmmm.. nieścisłości i wyłapywanie by im się opłacało bardziej niż przymykanie oka – to relacje by się zmieniły. Albo by się zmieniła grubość koperty.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Co wy z tym łapówkarstwem,sam znam jedną gdzie przegląd motocykla czy skutera sie konczy na sprawdzeniu: vin czy zgodny, , hamulce,opny,oświetlenie idź zaplac i spie…j:) a skuterów to 99, 9%
    Modeli nie i marki nie odróżniają, gwarantuje że jak bym wjechał Leonardo 150/50 to za ch.. nie zakuma ze to „motocykl” nie motorower, . Jak w wojsku sztuka jest sztuka vin się zgadza.
    A z chinolami to i drogówka sie nie moze połapać,odprowadzalem znajomemy pro po przeszczepie silnika na loncin 250 to jak mnie zatrzymali to stwierdzili że ładny jak na chinski, i ze w tym wieku powinienem byc juz mądrzejszy (70 jechalem a to motorower)

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Nigdy w życiu nie dałem ^w łapę^ na przeglądzie, nikt na mnie nie wymuszał, ani ja nie mam skłonności do dawania łapówek. Inna sprawa, że nie potrzebowałem takiej ^usługi^…

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Prawda jest brutalna że moto to pojazdy drugiej kategorii i mają na nie wywalone [nie wszystkie stacje żeby nie urazic nikogo]

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Zulus napisał:

Nigdy w życiu nie dałem ^w łapę^ na przeglądzie, nikt na mnie nie wymuszał, ani ja nie mam skłonności do dawania łapówek. Inna sprawa, że nie potrzebowałem takiej ^usługi^…

bo nie jesteś tjunikofiec. jakbyś był to byś wiedział że strach blady pada na każdego przed przeglądem bo ma (w zależności od przypadku):
    – wycięte katalizatory
    – za głośny wydech
    – wycięte DPF-y i inne EGR-y
    – niehomologowane lampy przednie
    – niehomologowane lampy tylne
    – wystające gumy z racji złego ET lub poszerzenia dystansami
    – kubły bez homologacji albo niewłasciwe pasy przy kubłach
    – lusterka M3 look bez homologacji
    – ogromny szpoiler na klej wystający poza obrys
    – za mała kierownice i/lub kiere bez homologacji
    – narożniki, corner lighty i inne takie bez homologacji
    – xenony z bazaru
    … itd.. itp.. itd
    O normalnym ^średnim stanie^ wiekowego samochodu z LPG bez stempla w dowodzie, wytłuczoną zawiechą, wyciekami.. itd to nawet nie wspominam.
    Zasadnioczo:
    Tuningujesz – stracha czujesz.
    😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie