Przegląd gwarancyjny

Niebawem jadę na przegląd gwarancyjny przy 300 km i mam pytanie bo tak wyszło że mam teraz 320km i na dojazd tak z 15 więc 335km i czy trzeba na równo 300km czy można trochę przekroczyć?

Czy będę coś płacił bo trochę mi się nie uśmiecha ponieważ skuter kosztował ponad 5000 zł (2T) więc to chyba tylko olej przekładniowy wymienią i koniec

Kolega miał o 100 km więcej i nic mechanik nie mówił. Jedź nic Ci nie zrobią :D

Nic się nie dzieje, to tylko chodzi żebyś nie przejechał dużo więcej km.

A ile kosztuje przegląd i co ewentualnie w nim wymieniają bo to 2t?
Jest na gwarancji to powinni chyba za darmo zrobic no nie?

No przeglądy nie są za darmo. Ceny przeglądu wahają się w zależności od serwisu. Przeważnie jest to pomiędzy 100-200zł.

jak nie będziesz robił przeglądów gwarancyjnych w autoryzowanych serwisach to stracisz gwarancje :-)

lucek71 napisał:

jak nie będziesz robił przeglądów gwarancyjnych w autoryzowanych serwisach to stracisz gwarancje :-)

Z tą gwarancją to róznie bywa.Przedtem byłem zwolennikiem robienia przeglądów,ale po doświadczeniach i dogłębnym przeczytaniu co nie podlega gwarancji to nie wiem czy ma sens płacenie za przeglądy.Zrobiłem pierwszy przegląd i więcej już nie pojadę.Skoro tłok - cylinder - pierścienie nie podlegają gwarancji to gwarancja obejmune tylko praktycznie moduł i cewkę zapłonowa,ciekaw jestem czy łożyska wału też podlegają gwarancji bo nie ma o tym nic napisane.W skuterach peugeot gwaranja polega praktycznie na tym aby robic drogie płatne przeglądy.Zgłosiłem problem że paruja mi reflrktory i licznik,odpowiedż - /"i co my Panu na to poradzimy ?/".Oczywiście usiłowali mi wmówić że to normalne.Peugeot ma bardzo niekorzystne warunki gwarancji,ale całe szczęście póki co jest bezawaryjny.

Ja zrobiłem tylko pierwszy przeglad - po 300 km. To był mój ostatni. Wzięli 155 zł. Następne 250 każdy. 4T z kolei chyba 400 zł.

Obecnie nie jeżdze na przeglądy i wiem, że dzięki temu nie wydałem równowartości nowego Routera Bassy.

A jak odblokują mi na przeglądzie to nie stracę gwarancji?

A ile jest przeglądów wszystkich?

No przeglądy są co 1500km pierwszy jest przy 300 , ja już byłem na 300km , 1500 i teraz ostatni raz pojadę na 3000km by gwarancji nie stracić potem sam sobie wszystko będę robić , a z tego co pisze w książeczce to na przeglądzie powinni sprawdzać :
-sprawdzenie stanu połączeń śrubowych
-wymianie oleju silnikowego
-czyszczeniu filtru powietrza
-wymianie oleju w przekładni napędowej
-sprawdzeniu poprawności działania hamulców oraz stanu okładzin
-sprawdzeniu stanu ogumienia
-sprawdzeniu ułożyskowania
-sprawdzeniu przedniego i tylnego zawieszenia
-sprawdzeniu podpory głównej
-sprawdzeniu stanu akumulatora
-sprawdzeniu poprawności działania manetki gazu

Ja raz przekroczyłem o prawie 400km i nic nie gadali ;P