Przegląd gwarancyjny – dylemat

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Przegląd gwarancyjny – dylemat

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe CzechuXX CzechuXX 8 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe CzechuXX
    CzechuXX
    Użytkownik

Zbliża się wielkimi krokami pierwszy przegląd. 300 km za niecałe 40 km będzie. I teraz dylemat… Robić przeglądy na własną rękę co za tym idzie utrata gwarancji, czy jednak płacić 150zł za prawie darmo i dojeżdżać do najbliższego serwisu 30km…
    Jak sprawdzałem ceny części[wszystko za 50zł idzie kupić] to dochodzę do wniosku coraz częściej, że ta operacja nie jest opłacalna…

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

zależy jak trafisz, Wybierz taki serwis który polecają inni. czytałeś pewnie przygody użytkownika „avenue” czy jakoś tak- że mu na przeglądzie skuter torros zepsuli.

ja się cieszę że poprzedni właściciel mojego skuta nie dopełnił formalności i skut stracił gwarancję – nie mam dylematu i wszystko robię sam

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    CzechuXX
    Użytkownik

czytałem też o tym… to też przemawia za tym aby samemu serwisować… w końcu budowa skuta jest tak samo skomplikowana jak budowa cepa…
    Co do serwisów nie mam dużego wyboru… jeden w Gdynii… reszta to wiochy ba kaszubach…
    Gdyby jeszcze był gdzieś w Gdańsku to bym się zastanowił… Wogóle dziwne, że w takim mieście nie ma serwisu…

Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
    TERMIT_PL
    Użytkownik

Nie opłaca się serwisować.Lepiej stracić tą całą gwarancję,bo to jest pic na wodę.Jak coś się zepsuje,to sobie naprawisz sam albo ewentualnie skorzystasz z naprawy.A często zdarza się,że na przeglądzie nie potrzebnie rozbierają całego skuta na części pierwsze i jeszcze potem gorzej jeździ niż przed… Reasumując daj sobie z tym spokój- lej paliwko,jeździj,wymieniaj olej kiedy trzeba (jeśli to 4T) i będzie git 😉

CzechuXX
    Użytkownik

jest to 2T…
    Podobno jakiś tam olej trzeba wymienić przy tych 300km…
    Da ktoś opis tej wymiany krok po kroku zaczynając jaki kupić? 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

W 2T się wymienia jedynie olej przekładniowy. Co do tego jaki olej to Ci nie pomogę bo u mnie też powoli zbliża się ten czas wymiany i jeszcze sam nie wiem jaki olej dobrać. Na olejach bardzo dobrze zna się Pietro więc może zajrzy tutaj i napisze 🙂

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Nie jestem jakimś szczególnym znawcą olejów, ale coś tam wiem.. 😉

Do przekładni poleciłbym polski Hipol 75W90, jest to olej półsyntetyczny, lepszy od zalecanego 80W90.

CzechuXX
    Użytkownik

jaka ilość go tam wchodzi? jaki koszt jest tego oleju?
    Czy przy 300km trzeba go wymienić, czy to tylko jest po to aby serwis miał co robić?

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Do przekładni wchodzi ok. 150ml. Ten olej nie jest drogi, bo płacisz za towar a nie za marke. Radzę zmienić, zobaczysz ile w starym będzie opiłków.

CzechuXX
    Użytkownik

dzięki za pomoc…
    wymiane spróbuje sobie wygooglować 🙂

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie