Przegląd 0

Witam kupiłem nowy skuter z Carrefour i w karcie gwarancyjnej nie mam żadnej pieczątki przy przegląd zero tylko w adaptacji to przeglądu 0 jest pieczątką i wklej ony numer VIN. Czy to wystarczy jako przegląd 0 czy muszę coś jeszcze zrobić gdzieś w serwisie. Jest to skuter toros el bonito 50

spytaj się w carrefour

Nic nie wiedzieli na ten temat

Mówili że wszystkie tak mają i zawsze tak sprzedawali

A może mi ktoś powiedzieć czy do pierwszej rejestracji jet potrzebny ten przegląd zero czy samo to że jest nowy dostaje podbito przegląd w dowodzie rejestracyjnym automatycznie bo nie mam pojęcia zielonego

Przegląd zero to ewentualnie do gwarancji. Do rejestracji pojazdu potrzebna jest faktura, oświadczenie importera iz jest importerem takich to a takich pojazdów , wyciąg z homologacji w języku polskim i oryginalny CoC i karta pojazdu jeśli była wydana. Przeglądy w książce gwarancyjnej to tylko kwestia gwarancji i serwisowania.

W dniu zarejestrowania musisz wykupić tego samego dnia OC.

dzieki. skuter juz zarejestrowany a z tym przegladem 0 to dzwonilem do zippa i mowil ze to pomylka jest z pieczątka ale jezeli jest ta pieczatka w adnotacjach do przegladu to czyli jest zaliczony
dzisiaj mnie czeka pierwsza wycieczka ale obawiam sie ze moze to za duzo jak na pierwsza jazde. musze nim z marketu do domu przejechac 25km czy moge tak od razu nim jechac czy powiniem sie udac najpierw do jakiegos mechanika na sprawdzenie?

Jak market skręcił wszystko dobrze.... to śmiało. Przed wejściem na niego złap w rękę wszystkie nakrętki i sprawdź czy nie latają. Czy nic nie wisi luzem z silnika i elektryki, czy paliwo nie cieknie. Olej czy jest w silniku Sprawdź czy hamulce działają i światła i w drogę.

Tak, tylko bez pałowania - pamiętaj że rozpoczynasz 1000 km-owy okres docierania.

Już go w sumie wczoraj sprawdzałem czy wszystko działa z takich powierzchownych rzeczy jak światła opalanie itp. Nie wiem tylko jak sprawdzić poziom oleju i czy w ogóle jest. Jestem laikiem a ludzie z marketu to też za bardzo pojęcia nie mieli

poziom oleju sprawdzasz albo przez okienko albo przez miarke na bagnecie (bagnet jest w korku wlewowym)

W korku wlewu oleju? A gdzie mam tego szukać? Gdzieś przy silniku?

Właśnie dojechałem. Pierwsze 25 km zrobione i powiem ze jak narazie jestem zadowolony ze skutera. Dobrze się prowadzi i wydaje się być wygodny.....A może to dlatego że to mój pierwszy skuter :P bałem się że nie dam rady i się będę przewracal ale to jest prostsze niż jazda na rowerze

i brawo ty.

Brawo ja... A takie pytanko jeszcze. Żeby odpalić od kopa to musi być jakoś konkretnie ustalony ten przełącznik od startera i czy też trzeba na hamulcu go mieć w trakcie odpalenia bo jakoś nie mogę go tak odpalic a w markecie chłop go od razu tak odpalił i zapomniałem się pytac jak to się robi

wally1308 napisał:

W korku wlewu oleju? A gdzie mam tego szukać? Gdzieś przy silniku?

.
Tak, tutaj:

Postaw skuter na nóżkach, wykręć korek, wytrzyj patyk, wsadź bez wkręcania i wyjmij. Olej ma być na tej kratkowanej powierzchni gdzieś w połowie.
.
Kluczyk przekręć i kopnij. Powinien zapalić; nie musisz go trzymać na hamulcu żeby odpalił kopiąc; tylko nie dodawaj gazu bo po odpaleniu wejdzie na obroty, sprzęgło złapie i skuter wyrwie Ci się z rąk :-) .
Hamulec (dowolny) trzymasz tylko przy zapalaniu rozrusznikiem elektrycznym. Pamiętaj, że przy wystawionej nóżce bocznej nie odpalisz silnika :-)

Już umiem i sprawdzić olej i odpalić z kopa. Dziękuję wszystkim za pomoc. Bardzo przydatne forum i bardzo pomocni i konkretni ludzie. Jeszcze raz dziekuje