Przegląd 0

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    wally1308
    Użytkownik

Witam kupiłem nowy skuter z Carrefour i w karcie gwarancyjnej nie mam żadnej pieczątki przy przegląd zero tylko w adaptacji to przeglądu 0 jest pieczątką i wklej ony numer VIN. Czy to wystarczy jako przegląd 0 czy muszę coś jeszcze zrobić gdzieś w serwisie. Jest to skuter toros el bonito 50

Wombat
    Moderator

spytaj się w carrefour

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

wally1308
    Użytkownik

Nic nie wiedzieli na ten temat

wally1308
    Użytkownik

Mówili że wszystkie tak mają i zawsze tak sprzedawali

wally1308
    Użytkownik

A może mi ktoś powiedzieć czy do pierwszej rejestracji jet potrzebny ten przegląd zero czy samo to że jest nowy dostaje podbito przegląd w dowodzie rejestracyjnym automatycznie bo nie mam pojęcia zielonego

robbo2k
    Uczestnik

Przegląd zero to ewentualnie do gwarancji. Do rejestracji pojazdu potrzebna jest faktura, oświadczenie importera iz jest importerem takich to a takich pojazdów , wyciąg z homologacji w języku polskim i oryginalny CoC i karta pojazdu jeśli była wydana. Przeglądy w książce gwarancyjnej to tylko kwestia gwarancji i serwisowania.

W dniu zarejestrowania musisz wykupić tego samego dnia OC.

wally1308
    Użytkownik

dzieki. skuter juz zarejestrowany a z tym przegladem 0 to dzwonilem do zippa i mowil ze to pomylka jest z pieczątka ale jezeli jest ta pieczatka w adnotacjach do przegladu to czyli jest zaliczony
    dzisiaj mnie czeka pierwsza wycieczka ale obawiam sie ze moze to za duzo jak na pierwsza jazde. musze nim z marketu do domu przejechac 25km czy moge tak od razu nim jechac czy powiniem sie udac najpierw do jakiegos mechanika na sprawdzenie?

robbo2k
    Uczestnik

Jak market skręcił wszystko dobrze…. to śmiało. Przed wejściem na niego złap w rękę wszystkie nakrętki i sprawdź czy nie latają. Czy nic nie wisi luzem z silnika i elektryki, czy paliwo nie cieknie. Olej czy jest w silniku Sprawdź czy hamulce działają i światła i w drogę.

WodzuWGK
    Uczestnik

Tak, tylko bez pałowania – pamiętaj że rozpoczynasz 1000 km-owy okres docierania.

wally1308
    Użytkownik

Już go w sumie wczoraj sprawdzałem czy wszystko działa z takich powierzchownych rzeczy jak światła opalanie itp. Nie wiem tylko jak sprawdzić poziom oleju i czy w ogóle jest. Jestem laikiem a ludzie z marketu to też za bardzo pojęcia nie mieli

Wombat
    Moderator

poziom oleju sprawdzasz albo przez okienko albo przez miarke na bagnecie (bagnet jest w korku wlewowym)

wally1308
    Użytkownik

W korku wlewu oleju? A gdzie mam tego szukać? Gdzieś przy silniku?

wally1308
    Użytkownik

Właśnie dojechałem. Pierwsze 25 km zrobione i powiem ze jak narazie jestem zadowolony ze skutera. Dobrze się prowadzi i wydaje się być wygodny…..A może to dlatego że to mój pierwszy skuter 😛 bałem się że nie dam rady i się będę przewracal ale to jest prostsze niż jazda na rowerze

Wombat
    Moderator

i brawo ty.

wally1308
    Użytkownik

Brawo ja… A takie pytanko jeszcze. Żeby odpalić od kopa to musi być jakoś konkretnie ustalony ten przełącznik od startera i czy też trzeba na hamulcu go mieć w trakcie odpalenia bo jakoś nie mogę go tak odpalic a w markecie chłop go od razu tak odpalił i zapomniałem się pytac jak to się robi

Berg
    Uczestnik

wally1308 napisał:

W korku wlewu oleju? A gdzie mam tego szukać? Gdzieś przy silniku?

.
    Tak, tutaj:

Postaw skuter na nóżkach, wykręć korek, wytrzyj patyk, wsadź bez wkręcania i wyjmij. Olej ma być na tej kratkowanej powierzchni gdzieś w połowie.
    .
    Kluczyk przekręć i kopnij. Powinien zapalić; nie musisz go trzymać na hamulcu żeby odpalił kopiąc; tylko nie dodawaj gazu bo po odpaleniu wejdzie na obroty, sprzęgło złapie i skuter wyrwie Ci się z rąk 🙂 .
    Hamulec (dowolny) trzymasz tylko przy zapalaniu rozrusznikiem elektrycznym. Pamiętaj, że przy wystawionej nóżce bocznej nie odpalisz silnika 🙂

wally1308
    Użytkownik

Już umiem i sprawdzić olej i odpalić z kopa. Dziękuję wszystkim za pomoc. Bardzo przydatne forum i bardzo pomocni i konkretni ludzie. Jeszcze raz dziekuje

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button