przefarbowywanie plastików

Kilka pytań odnośnie plastików.
1.Gdy już zetrę starą farbę papierem ściernym, czym to trzeba przemyć ten plastik?
2.Jeśli dam podkład, to jaką farbą? (typ, jak można to podaj też linka na allegro) Mam pistolet do farby
3.A co z lakierem? (także prosiłbym o linka)
4.Jeśli o czymś zapomniałem to dopisz

Jeśli nic nie naprawiałeś to tylko matowisz stary lakier i na to kładziesz nowy, podkład Ci nie potrzebny.
A myjesz po szlifowaniu benzyną ekstrakcyjną, wystarczy. Musisz tylko pył zetrzeć i odtłuścić.
Lakier najlepiej samochodowy, akrylowy.

Ja używam do takich rzeczy rozcieńczalnika karbamidowego (odtłuszcza i ogólnie jest do takich rzeczy)
Ostatnio naprawiałem połamany plastik (dokładnie to dwa chwyty lewej owiewki dolnej), ponieważ były kompletnie połamane, a efekt przerósł wszelkie oczekiwania :)
Oczywiście masa szpachlowa, żywica epoksydowa, mata szklana i lakier czarny połysk, przezroczysty (zawsze maluję jedną do dwóch warstw bezbarwnego dla ochrony).
Mogę wrzucić parę fotek, jeśli ktoś potrzebuje instruktażu ;)
Zanim przygotujesz plastik pod malowanie nie szlifuj od razu papierem o grabacji 60 czy 100, tylko stopniowo, od gruboziarnistego aż po coraz bardziej drobnoziarniste czyli od 100, przez 200, 300, 800,
Papiery powyżej 1000< polecałbym wodne.

Dzięki