Przednie światło romet 700

Witam mam pytanie odnosnie przedniego swiatla chce zmienic na inne by lepiej swiatlo swiecilo moge wstawić zarowke H7? Proszę o rade specjalisty:-) Skuter to Romet 700

A jaką masz tam żarówkę - BA20D? Jeżeli tak to kup coś takiego:http://allegro.pl/zarowka-12v-35-35w-h6-ba20d-niebieska-xenon-zm-b35-i5232776620.html

wiesz co? nawet nie wiem, ale sprawdzę. A co do Kupna to będę chciał kupić u mnie na mieście w Poznaniu dla tego pytam odnośnie tej żarówki. Czyli jeśli bedzie żarówka BA20D to wtedy mam na mieście szukać takiej żarówki co mi podesłałeś linka ? Tak że czekam na innych wypowiedzi ;)

Ta żarówka z linku jest do bani. Dwa włókna są, tylko że przy włóknie od świateł mijania powinno być malutkie lusterko które skieruje wiązkę w górę reflektora, a ten odbije światło w dół, na ziemię. Dzięki temu nie oślepisz innych jadących z przeciwka.
Przyjrzyj się tej żarówce do skutera:

(zdjęcie podlinkowane)
Widzisz różnicę?
Z poprawną żarówką będziesz miał b.ładne długie (snop światła poziomo) i piękne odcięcie krótkich poniżej poziomu dolnej krawędzi szyby samochodów. Jak masz dobrą i sprawną instalację w skuterze, to nawet zwykła bańka dobrze Ci zaświeci.
A jak już koniecznie chcesz halogen, to kup coś takiego:

Ta ma lusterko i kierowcy z przeciwka nie będą Cię obrzucać k...ami że ich oślepiasz.
.
A żarówka H7 nie podejdzie bo: ma jedno włókno i nie wejdzie Ci fizycznie w gniazdo reflektora w skuterze. Musi być typ BA20D.

Aha rozumiem a wymienić chce bo w nocy slabo daje moje swiatlo tak ze szukam :-) i chcial bym by bylo lepsze swiatlo i by nie świeciło jak zwykła zarowka :-)

Jak *słabo daje*, to pierwsze sprawdź instalację w jakim masz stanie. Na zwykłej żarówce przy dobrej instalacji oświetla b.ładnie.
*Nie świeciło jak zwykła żarówka* - to znaczy jak ma świecić? Żarówka to żarówka. Ksenonu nie zamontujesz.

Teraz jest takie żółte swiatlo, a w nocy slabo widac chciał bym by świeciło lepszym światłem takim "bialym" a instalacja bd dobra bo od nowości swiatlo tak samo daje

Teraz tak patrze na internecie i widze ze ludzie montują zarowki Led albo jakies revo xenon czy tylko to jest legalne? I bez przeróbek zamontowac do skutera?

No i to już jest grubsza przeróbka. Założenie ledów nie jest prostą sprawą, chociaż do zrobienia. To nie jest zwykła wymiana żarówki.
Co do legalności, to nie możesz zainstalować żadnych świateł nie mających homologacji...

Aha, czyli jeslo bym chcial zamontowac taka żarówkę - http://allegro.pl/zarowka-przednia-revo-xenon-type-ba20d-12v-35w-35w-i5664948115.html

Albo taka - http://allegro.pl/zarowka-przednia-revo-xenon-hir-5000k-ba20d-12v-35-i5664948250.html to moge liczyc na kontrole i zabranie dowodu? Pytam sie bo jestem zielony w tych sprawach a nie chce kłopotów z policją

Na szkle reflektora masz napisane jaki typ żarówki przeszedł homologację do niego. Zastosowanie ksenonowej żarówki widać z daleka, więc już samo to może być przyczyną kontroli i zatrzymania dowodu rejestracyjnego...

to nie są xenonowe żarówki. to normalne żarówki i warunki homologacji są zachowane.
świeci to ciut lepiej ale szału nie ma. tam po prostu jest marna lampa

Rozumiem :-) tak ze bede na miescie szukal takich zarowek na pewno sklep mieloch odwiedzę :-) tak ze dziekuje za pomoc :-) temat do zamknięcia :-)

Masz jeszcze jeden problem - dwa reflektory. Jeśli założysz dwie takie żarówki po 35W każda, a do tego doliczysz 5W na tył + pewnie z drugie 5W na oświetlenie zegarów, to w sumie masz już zapotrzebowanie na 80 Wat. Prądnica w skuterach ma wydajność ~50 Wat, więc masz już duży brak mocy. Wyjściem jest szukanie żarówek 20W (zamiast 35W) i będziesz miał wszystko jasno świecące (20+20+5+5=50)
Ja mam tylko jedną lampę u siebie i jedną zwykłą, okrągłą bańkę - ale 20/20W. Wystarczy. Świeci jak głupia i nie boję się jeździć w całkowitych ciemnościach.

ja mam 2x35W H4 fabrycznie i prądniczka to wytrzymuje