Przednia opona obciera o plastik

Mam problem z moim roxem, a mianowicie przednia opona podczas gwałtownego hamowania obciera o plastik znajdujący się na nią. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza, ale plastik w dobrym stanie nie jest. Jest jeszcze jeden problem podczas skręcania kierowncią(na postoju) skuter podnosi się i opuszcza. Wygląda to tak, jeżeli koło jest ustawione prosto skuter znajduje się w najwyższej pozycji, przekręcając kierownicę w prawo lub w lewo skuter opada. Jest to mało zauważalne, ale prawdopodobnie ma to coś wspólnego z obcieraniem. Proszę o rady co z tym zrobić.
http://i.imgur.com/CXelGwJ.png

Skuter po wypadku, uszkodzona półka (sztyca), oraz prawdopodobnie wygięta rama.

Prawdopodobnie izdebski12 ma rację,czy ta Yamaha nie miała centralnego dzwona w przednie koło?Ze zdjęcia wynika że masz uszkodzoną główkę ramy i cholera wie co jeszcze :(Współczuję bo sporo pieniędzy naprawa prawdopodobnie będzie.

Jakiego naprawiania? Jeżeli jest zgięta rama to rama nadaje się tylko na złom a skuter do wyrejestrowania.
Aby zdiagnozować problem należy w trakcie jazdy puścić kierownicę. Jeżeli ściąga na któryś bok to masz problem.

Zawsze można naciągnąć próbować,a jak pęknie to spawać nie.Oczywiście o ile ktoś jest takim wariatem by póżniej śmigać ze spawaną główką ramy!Osobiście już o takich słyszałem gostkach co mają ramę spawaną i dalej takimi skutami smigają.

A jeżeli wyjdzie że problem jest tylko z ramą to jest jeszcze wyjście kupić samą ramę i przełożyć wszystko do niej.Ale opłaca się tylko wtedy jeśli bebechy są w dobrym stanie jeszcze.

Po puszczeniu kierownicy skuter jedzie przed siebie, nie znosi na żadne strony. Mechanik powiedział, że do wymiany jest półka na lagi.