Przedłużka amortyzatora - co sądzicie ?

Siema siema, mam zamiar zakupić przedłużkę amortyzatora, ale nie wiem jak ją założyć i jak by to wyglądało. Sami oceńcie.

szyszu3 napisał:

Siema siema, mam zamiar zakupić przedłużkę amortyzatora, ale nie wiem jak ją założyć i jak by to wyglądało. Sami oceńcie.

W jakim celu miałoby to być? Aby masa nie była dobrze rozłożona i żebyś przy ostrym hamowaniu wyleciał przez kierownicę? Czy ma to inne zastosowanie?

Haha, niee.:D żeby lepiej wyglądało. Chyba jak się założy to jest silnik niżej troche tył.. I stożek jak by wystawał i by to fajnie się prezentowało. Zamierzam zrobić to tylko ze względu na wygląd.xd

Przedłużka amortyzatora to dobry plan też posiadam. Skuter sie wtedy lepiej prezentuje a jeszcze lepiej jak się ma ładny filtr stożkowy i zamiast zwykłego błotnika-tuningowe nadkole. Przy jeździe na jednym kole siedząc jest się bardziej w poziomie

No no.:D O to mi chodzi. Bojan: Jaki masz stożek ?

Jaki wgl stożek polecacie ?

Polini air box , a jaką masz pojemność skutera 50 czy 70? Jak 50 to po co Ci stożek, chyba tylko do lepszego dźwięku i ew wyglądu.

Ja ogólnie stożek odradzam dźwięk jest gorszy ponieważ słyszymy dziwne zasysanie powietrza .Następną sprawą jest to że przez te filtry dostaje się dużo brudu no a ostatnią sprawą jest to że trzeba wymieniać dysze na większe

domo1293 - dostaje się dużo brudu jak się ma stożek siatkowy(?) , przez gąbkowy się brud nie przedostaje.

No ja mam 50cc ja chcem e względu na dźwięk i wygląd, skuter się lepiej prezentuje. A co do zasysania brudów to nie prawda.. Są jeszce lepsze też te stożki z tymi osłonami.

Ja mam gąbkowy stożek taki zwykły za 50zł

Uploaded with ImageShack.us
z brudem jest tak przy siatkowych (miałem taki jeszcze w silniku chińskim i nie polecam) ale gąbkowe sprawują się dobrze. żadnych dziwnych dźwięków, zasysania nie słyszę silnik brzmi ładnie jeszcze przy sportowym wydechu

jak będzie marnej jakości to filtrowanie nie będzie się różnić od siatkowego, da to samo co założenie rajtuz na 2-3 warstwy

do gąbki oczywiście obowiązkowo olej przeznaczony do filtrów powietrza

Taki mały masz ? Ja myślałem o takich większych z tą osłoną coś takiego jak Malossi tylko, że podróbka ty chyba jest bo 50zł kosztuje a orginalny koło 100zł

Do seryjnego cylindra to po co mi większy? ale fakt te z osłoną są lepsze. może z czasem wymienie na jakiś malossi. Olej tak obowiazkowo. Ale gąbka jest o wiele lepsza niż siatkowy filtr powietrza

Jaki olej do nich ? Na szczęśćie jeszcze nie zmieniałem to jak bd zmieniał na stożek to odrazu wleje lepszy olej.xd

Bojan napisał:

Ale gąbka jest o wiele lepsza niż siatkowy filtr powietrza

Gąbkowy filtr powietrza a tymbardziej nasączony w oleju do filtrów wyłapie sporo więcej niż sam siatkowy filtr. Dlatego tez jeśli już zakładać stożek to tylko i wyłącznie gąbkowy i nasączony w oleju do filtrów. Do seryjnego silnika gdzie mamy seryjny filtr w "puszcze" i nie jeździ się dużo po terenie to nie ma potrzeby nawet nasączać filtra. Jak dużo jeździ się po polnych drogach to nasączony filtr obowiązkowo.

Aaaaaaa.. Ja myślałem, że do silnika się leje specjalny olej..xd
Ale to przecież jak zamocze gąbke w oleju to będzie kurz się osadzał.

szyszu3 napisał:

Aaaaaaa.. Ja myślałem, że do silnika się leje specjalny olej..xd
Ale to przecież jak zamocze gąbke w oleju to będzie kurz się osadzał.

Wolisz mieć kurz na filtrze powietrza i go co jakiś czas myć czy chcesz aby ten kurz dostał się do silnika ? Pomyśl trochę.

A co gaźnik nie zaciągnie oleju ?

To jest taki specjalny olej, którym się nasącza gąbkę. Ma on bardzo dużą lepkość i nie ma opcji by gaźnik go zaciągnął.