Prowadzenie motoru poboczem/chodnikiem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Prowadzenie motoru poboczem/chodnikiem

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Kacek 4 dni, 10 godzin temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Karol Sowa
    Użytkownik

Dzień dobry.
    Mam 14 lat i chciałbym kupić sobie motor. Niedaleko mojej miejscowości jest na sprzedaż że tak powiem wymarzony motor. Niestety nikt z rodziny nie posiada dużego auta aby mi go przetransportować , a na lawetę szkoda mi trochę wydać. Mam niedaleko do miejscowości w której jest sprzedawany motor (9km). I pytanie brzmi czy mogę pchać/prowadzić (kluczyki w kieszeni) motor poboczem lub chodnikiem? Czy mogę dostać za to mandat?
    Proszę o powagę i dziękuje za odpowiedź.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

– a czemu nim nie pojechac?
    – jak chcesz kupic pojazd skoro masz 14 lat i zerową możliwość podpisania umowy (wiec co to za cud: złom, szrot, lewizna bez kwitów?)?
    – i dlaczego motor?? raczej motorower?
    – w jak głupi pomysł usiłujsz się wpakować?

pchanie mojego skutera przez 4km w chodny wieczór to była mordęga. Nie wyobrażam sobie tego przez 9km. Ale wiem że kolega tutaj kiedyś chyba wlókł 27km taki 100kg skuter.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe No to LU
    No to LU
    Użytkownik

Sprzedający nie może Ci go podstawić pod dom…? Jest niesprawny? Nieubezpieczony? Niezarejestrowany…?

no i na co to komu…?

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Jeżeli pchasz lub prowadzisz jednoślad poboczem lub chodnikiem to w tym momencie jesteś traktowany jako pieszy. Co nie oznacza że policja nie zechce sprawdzić legalności posiadania pojazdu.

Zipp Salmo: przebieg 56702km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 260km.

Kacek
    Użytkownik

Jak masz chęć i siłę i wiesz, że dasz radę to normalnie możesz go prowadzić poboczem, a jak jest chodnik to chodnikiem. A gdzieniegdzie możesz sobie kawałek podjeżdżać nim na nie legalu. Ewentualnie jak ktoś z twojej rodziny ma prawo jazdy chociaż kat. B to możesz z nim pójść i możecie razem wrócić.

Mój sprzęt: CPI JP 50
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie