Prowadzenie motoru poboczem/chodnikiem

• Temat jest pusty.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #661376 Reply
    Karol Sowa
    Uczestnik
    • 1

Dzień dobry.
    Mam 14 lat i chciałbym kupić sobie motor. Niedaleko mojej miejscowości jest na sprzedaż że tak powiem wymarzony motor. Niestety nikt z rodziny nie posiada dużego auta aby mi go przetransportować , a na lawetę szkoda mi trochę wydać. Mam niedaleko do miejscowości w której jest sprzedawany motor (9km). I pytanie brzmi czy mogę pchać/prowadzić (kluczyki w kieszeni) motor poboczem lub chodnikiem? Czy mogę dostać za to mandat?
    Proszę o powagę i dziękuje za odpowiedź.

#661378 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

– a czemu nim nie pojechac?
    – jak chcesz kupic pojazd skoro masz 14 lat i zerową możliwość podpisania umowy (wiec co to za cud: złom, szrot, lewizna bez kwitów?)?
    – i dlaczego motor?? raczej motorower?
    – w jak głupi pomysł usiłujsz się wpakować?

pchanie mojego skutera przez 4km w chodny wieczór to była mordęga. Nie wyobrażam sobie tego przez 9km. Ale wiem że kolega tutaj kiedyś chyba wlókł 27km taki 100kg skuter.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

#661400 Reply
    No to LU
    Uczestnik
    • 0

Sprzedający nie może Ci go podstawić pod dom…? Jest niesprawny? Nieubezpieczony? Niezarejestrowany…?

#661431 Reply
    Michalk001
    Uczestnik
    • 12

Jeżeli pchasz lub prowadzisz jednoślad poboczem lub chodnikiem to w tym momencie jesteś traktowany jako pieszy. Co nie oznacza że policja nie zechce sprawdzić legalności posiadania pojazdu.

#662785 Reply
    Kacper
    Uczestnik
    • 8

Jak masz chęć i siłę i wiesz, że dasz radę to normalnie możesz go prowadzić poboczem, a jak jest chodnik to chodnikiem. A gdzieniegdzie możesz sobie kawałek podjeżdżać nim na nie legalu. Ewentualnie jak ktoś z twojej rodziny ma prawo jazdy chociaż kat. B to możesz z nim pójść i możecie razem wrócić.

#724487 Reply
    Marcin
    Gość
    • 4 498

Witam. Mam pytanko które nie daje mi spokoju. Chodzi mi o pchanie motocykla po chodniku. Wiem że jeśli prowadzę go stojąc przy nim to jest ok ale czy popełniam wykroczenie kiedy silnik jest zgaszony a ja siedząc na nim odpycham się nogami. Dodam że Moto waży 210kg a do przepchnięcia mam 50 metrów

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Prowadzenie motoru poboczem/chodnikiem
Twoje informacje:

Back to top button