proszę o pomoc w wyborze skutera motowell vs zipp

witam ,
forum śledzę od jakiegoś czasu ,ale dopiero dziś sie "zapisałem" , więc chciałbym się przywitać :)

CZEŚĆ !

Na dniach chcę zakupić skuterka , który będzie służył głownie do przemieszczania mojej skromnej osoby do pracy , a weekendy na jakieś krótkie wycieczki :)
Na ten cel mam przeznaczone 4500 pln +/- 200 zł. Chcę zakupić skuter nowy , na gwarancji .
Podobają mi się dwa defacto różne skutery :
pierwszy to ZIPP quantum R http://allegro.pl/2012rok-zipp-quantum-r-dodatki-szyba-myslowice-i2228217700.html

drugi natomiast to coś klasycznego : motowell Retrosa http://otomoto.pl/motowell-retrosa-jak-vespa-2010-nowy-wyprzedaz-M2893021.html

Pytanie z gatunku trudnych : który i dlaczego wybrać ?
Mam niecałe 180 cm wzrostu i wagi prawie 95 więc myślę ,ze oba mnie uciągną :) oczywiście po dotarciu silnika będę chciał skuter odblokować ,aby nadać mu drugie . szybsze wcielenie :)Skuter będzie użytkowany przez cały okres wiosenno-letio-jesienny

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie ,
pozdrawiam ,Olek

Z tych dwóch to quantum R. Chyba, że wolisz coś bardziej niezawodnego to kymco agility albo vitality.

Motowell Retrosa nie skomentuje bo nie znam. Quantuma znam nie opisze silnika 2t bo mam 4t ale reszta skutera to ma prawie 8tys km zdechły łożyska tylnego koła te w wahaczu, kilka żarówek z przednich reflektorów, (drobna awaria gaźnika ale ja mam 4T) spierdzielił się czujnik poziomu paliwa, pękło siedzenie ,własciwie ten spód siedzenia na środku jest okragła dziura i od tej dziury powstały dwa pęknięcia jedno w lewo drugie w prawo, i chyba tyle jak na razie, to mysle ze nieźle jak na mało szanowanego chińczyka.

Enter, skoro masz quantuma w 4T to znaczy, że masz tego starszego quantuma, a on od quantuma R różni się bardzo, także jakością. Porównywać starszego quantuma do quantuma r to tak jakby porównywać zupę pomidorową do grzybowej, niby to i to zupa a jednak całkowicie co innego...

Jeżeli podoba Ci się styl retro, możesz spokojnie brać Motowella. Ogólnie jest to sprawdzona marka skuterów składanych na Węgrzech. Warto wspomnieć, że niektóre modele Węgrzy zaprojektowali sami i posiadają zastrzeżone wzory, czyli nikt nie może ich dublować.
Prestiż marki Motowell, jest raczej wyższy od Zippa.

podoba mi się motowell ,ale nie znalazłem nigdzie żadnego testu / opisy użytkownika także cięzko jest mi sie zdecydować:) Na + dla niego to to ,że mam niedaleko do salonu w którym stoi , ale nie wiem czy jest to oficjalny dealer i jak będzie wygladała sprawa gwarancji iprzegladó serwisowych.

Zipp to wg. opinii znalezionych w necie to taki high end wśród chińczyków ...

Ciężka sprawa

oliho napisał:

podoba mi się motowell ,ale nie znalazłem nigdzie żadnego testu / opisy użytkownika także cięzko jest mi sie zdecydować:) Na + dla niego to to ,że mam niedaleko do salonu w którym stoi , ale nie wiem czy jest to oficjalny dealer i jak będzie wygladała sprawa gwarancji iprzegladó serwisowych.
Zipp to wg. opinii znalezionych w necie to taki high end wśród chińczyków ...
Ciężka sprawa

Zipp to taki high end wśród chińczyków?..a to ciekawe?
Ja osobiście wybrałbym Quantuma R, ale nie z powodu tego że jest "high end'em wśród chińczyków" ale z powodów praktycznych, na pewno Quantum R posiada więcej miejsca na kanapie, pod nią przepastny schowek i ogólnie z fabryczną szybą lepiej spełni rolę do której wymyślono skutery.
Jeżeli jednak bardziej przypadł Ci do gustu Motowell, to z reguły serwis zapewnia sprzedawca. Tak czy nie, węgierska marka godna jest polecenia.

a jak wygląda sprawa odblokowania poszczególnych modeli ? wiąże się t oz dużymi kosztami ?

Skłaniam się jednak w stronę mottowell'a jest po prostu inny niż wszystkie inne skutery na drodze :)

oliho napisał:

Zipp to wg. opinii znalezionych w necie to taki high end wśród chińczyków ...

Dobre... dlaczego to niby w opinii użytkowników zipp to "high-end", bo jest składany w PL w odróżnieniu od innych?
No to powiem tak - gdybym SAMODZIELNIE nie poprawił niedoróbek naszych rodzimych konstruktorów / składaczy, to bym miał przy zipp pro tyle awarii, że miałbym dosyć chińszczyzny.
Mało tego- nasi milusieńcy konstruktorzy przez 2 lata nie potrafili do tego dojść, że ich moto mają wady konstrukcyjne w tym modelu, jeżeli chodzi o mocowanie silnika.
Mało tego - zamiast wymieniać ramy w związku z WADĄ KONSTRUJKCYJNĄ, ONI JE P PROSTU ZESPAWALI (każda szanująca się firma wymienia wadliwe elementy - przynajmniej do tego przyzwyczaiło mnie Kymco, yamaha i Honda przedtem).

Po 4te - teraz "wielka marka zipp" cieszy się jak głupi z sera w swoich broszurach reklamowych, z tego że w roku 2012 wprowadzili nowy model, który nie ma wad konstrukcyjnych... a co z tymi co kupili z takowymi z winy producenta?

To ma być poważny producent "high-endowy"?

To już Keeway, czy inne badziewie podchodzi poważniej do tematu, bo jak porównuje podobne produkty, to ani ten zipp nie rożni się za bardzo konstrukcyjnie, podobnie ma "losowe wady" znane z WSZYSTKICH chinoli, oraz podobnie jesteś w większości przypadków skazany sam na siebie, jak chcesz coś porządnie zrobić, a nie w ich pseudoazotowanych serwisach "na odpierdal".

P.S.
No chyba że ten ich serwis jest przy okazji serwisem marki bardziej renomowanej - bo jest kilka ytakich w PL, ja akurat ostatecznie trafiłem na serwis mający Honde, Kymco i przy okazji zipp - i wyjątkowo w stosunku do innych serwisów będących tylko zippoowskimi, jestem zadowolony na razie, bo to oni mi ostatecznie polikwidowali to co inne serwisy robiły "na pałe", a co powinny zrobić, skoro miałem moto na gwarancji.

Ale itak podejście zipp jako producenta mi sie nie podoba - inne marki przyzyczaiły mnie do innego traktowania, a wcale wiecej nie kosztują (np Kymco, czy Sym można kupić za podobne pieniądze, co produkty zipp).
Skoro ktoś woła sobie więcej niż za podobne chińczyki - to powinna iść za tym chociaż obsługa techniczna lepsza... ba, a skoro to składają w PL, to powinni lepiej to robić, a nie gorzej niż ChRL.

Bo po tej ramie w zipp pro, to wychodzi, że Polak gorzej robi niż Chiończyk.

W każdym bądź razie - po swoich poprawkach jestem zadowolony finalnie, ale biorąc pod uwagę że trochę tam było do roboty, z powodów zaniedbań producenta, to więcej już zipp nie kupię... ani innych pseudo polskich produktów, bo właśnie nie przejechałem sie tyle na częściach produkcji ChRL, co na tym "składaniu w PL", którym to owi producenci się chwalą.

witam ponownie !
Do grona moich "faworytów" po przeczytaniu kilku artykułów dołaczył jeszcze keeway matrix.

Co sądzicie o tej konstrukcji ?
Moge mieć nowego za 3900 z dostawą do domu ( rok 2011, kolor czarny )

A może coś nietypowego? http://moto.allegro.pl/super-skuter-benelli-49x-totalna-wyprzedaz-i2226390384.html

^ te benelli są na częsciach keeway : http://www.motogen.pl/pojazdy/benelli-quattronove-x,art271.html