proszę o pomoc w wyborze skutera motowell vs zipp

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #54476 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

witam ,
    forum śledzę od jakiegoś czasu ,ale dopiero dziś sie „zapisałem” , więc chciałbym się przywitać 🙂

CZEŚĆ !

Na dniach chcę zakupić skuterka , który będzie służył głownie do przemieszczania mojej skromnej osoby do pracy , a weekendy na jakieś krótkie wycieczki 🙂
    Na ten cel mam przeznaczone 4500 pln +/- 200 zł. Chcę zakupić skuter nowy , na gwarancji .
    Podobają mi się dwa defacto różne skutery :
    pierwszy to ZIPP quantum R http://allegro.pl/2012rok-zipp-quantum-r-dodatki-szyba-myslowice-i2228217700.html

drugi natomiast to coś klasycznego : motowell Retrosa http://otomoto.pl/motowell-retrosa-jak-vespa-2010-nowy-wyprzedaz-M2893021.html

Pytanie z gatunku trudnych : który i dlaczego wybrać ?
    Mam niecałe 180 cm wzrostu i wagi prawie 95 więc myślę ,ze oba mnie uciągną 🙂 oczywiście po dotarciu silnika będę chciał skuter odblokować ,aby nadać mu drugie . szybsze wcielenie :)Skuter będzie użytkowany przez cały okres wiosenno-letio-jesienny

Z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie ,
    pozdrawiam ,Olek

#54479 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35

Z tych dwóch to quantum R. Chyba, że wolisz coś bardziej niezawodnego to kymco agility albo vitality.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

#54480 Reply
    enter1978
    Użytkownik
    • 19

Motowell Retrosa nie skomentuje bo nie znam. Quantuma znam nie opisze silnika 2t bo mam 4t ale reszta skutera to ma prawie 8tys km zdechły łożyska tylnego koła te w wahaczu, kilka żarówek z przednich reflektorów, (drobna awaria gaźnika ale ja mam 4T) spierdzielił się czujnik poziomu paliwa, pękło siedzenie ,własciwie ten spód siedzenia na środku jest okragła dziura i od tej dziury powstały dwa pęknięcia jedno w lewo drugie w prawo, i chyba tyle jak na razie, to mysle ze nieźle jak na mało szanowanego chińczyka.

#54486 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35

Enter, skoro masz quantuma w 4T to znaczy, że masz tego starszego quantuma, a on od quantuma R różni się bardzo, także jakością. Porównywać starszego quantuma do quantuma r to tak jakby porównywać zupę pomidorową do grzybowej, niby to i to zupa a jednak całkowicie co innego…

#54488 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Jeżeli podoba Ci się styl retro, możesz spokojnie brać Motowella. Ogólnie jest to sprawdzona marka skuterów składanych na Węgrzech. Warto wspomnieć, że niektóre modele Węgrzy zaprojektowali sami i posiadają zastrzeżone wzory, czyli nikt nie może ich dublować.
    Prestiż marki Motowell, jest raczej wyższy od Zippa.

#54495 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

podoba mi się motowell ,ale nie znalazłem nigdzie żadnego testu / opisy użytkownika także cięzko jest mi sie zdecydować:) Na + dla niego to to ,że mam niedaleko do salonu w którym stoi , ale nie wiem czy jest to oficjalny dealer i jak będzie wygladała sprawa gwarancji iprzegladó serwisowych.

Zipp to wg. opinii znalezionych w necie to taki high end wśród chińczyków …

Ciężka sprawa

#54504 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

oliho napisał:

podoba mi się motowell ,ale nie znalazłem nigdzie żadnego testu / opisy użytkownika także cięzko jest mi sie zdecydować:) Na + dla niego to to ,że mam niedaleko do salonu w którym stoi , ale nie wiem czy jest to oficjalny dealer i jak będzie wygladała sprawa gwarancji iprzegladó serwisowych.
    Ciężka sprawa

Zipp to taki high end wśród chińczyków?..a to ciekawe?
    Ja osobiście wybrałbym Quantuma R, ale nie z powodu tego że jest „high end’em wśród chińczyków” ale z powodów praktycznych, na pewno Quantum R posiada więcej miejsca na kanapie, pod nią przepastny schowek i ogólnie z fabryczną szybą lepiej spełni rolę do której wymyślono skutery.
    Jeżeli jednak bardziej przypadł Ci do gustu Motowell, to z reguły serwis zapewnia sprzedawca. Tak czy nie, węgierska marka godna jest polecenia.

#54507 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

a jak wygląda sprawa odblokowania poszczególnych modeli ? wiąże się t oz dużymi kosztami ?

Skłaniam się jednak w stronę mottowell’a jest po prostu inny niż wszystkie inne skutery na drodze 🙂

#54564 Reply
    Raf
    Użytkownik
    • 2

oliho napisał:

Dobre… dlaczego to niby w opinii użytkowników zipp to „high-end”, bo jest składany w PL w odróżnieniu od innych?
    No to powiem tak – gdybym SAMODZIELNIE nie poprawił niedoróbek naszych rodzimych konstruktorów / składaczy, to bym miał przy zipp pro tyle awarii, że miałbym dosyć chińszczyzny.
    Mało tego- nasi milusieńcy konstruktorzy przez 2 lata nie potrafili do tego dojść, że ich moto mają wady konstrukcyjne w tym modelu, jeżeli chodzi o mocowanie silnika.
    Mało tego – zamiast wymieniać ramy w związku z WADĄ KONSTRUJKCYJNĄ, ONI JE P PROSTU ZESPAWALI (każda szanująca się firma wymienia wadliwe elementy – przynajmniej do tego przyzwyczaiło mnie Kymco, yamaha i Honda przedtem).

Po 4te – teraz „wielka marka zipp” cieszy się jak głupi z sera w swoich broszurach reklamowych, z tego że w roku 2012 wprowadzili nowy model, który nie ma wad konstrukcyjnych… a co z tymi co kupili z takowymi z winy producenta?

To ma być poważny producent „high-endowy”?

To już Keeway, czy inne badziewie podchodzi poważniej do tematu, bo jak porównuje podobne produkty, to ani ten zipp nie rożni się za bardzo konstrukcyjnie, podobnie ma „losowe wady” znane z WSZYSTKICH chinoli, oraz podobnie jesteś w większości przypadków skazany sam na siebie, jak chcesz coś porządnie zrobić, a nie w ich pseudoazotowanych serwisach „na odpierdal”.

P.S.
    No chyba że ten ich serwis jest przy okazji serwisem marki bardziej renomowanej – bo jest kilka ytakich w PL, ja akurat ostatecznie trafiłem na serwis mający Honde, Kymco i przy okazji zipp – i wyjątkowo w stosunku do innych serwisów będących tylko zippoowskimi, jestem zadowolony na razie, bo to oni mi ostatecznie polikwidowali to co inne serwisy robiły „na pałe”, a co powinny zrobić, skoro miałem moto na gwarancji.

Ale itak podejście zipp jako producenta mi sie nie podoba – inne marki przyzyczaiły mnie do innego traktowania, a wcale wiecej nie kosztują (np Kymco, czy Sym można kupić za podobne pieniądze, co produkty zipp).
    Skoro ktoś woła sobie więcej niż za podobne chińczyki – to powinna iść za tym chociaż obsługa techniczna lepsza… ba, a skoro to składają w PL, to powinni lepiej to robić, a nie gorzej niż ChRL.

Bo po tej ramie w zipp pro, to wychodzi, że Polak gorzej robi niż Chiończyk.

W każdym bądź razie – po swoich poprawkach jestem zadowolony finalnie, ale biorąc pod uwagę że trochę tam było do roboty, z powodów zaniedbań producenta, to więcej już zipp nie kupię… ani innych pseudo polskich produktów, bo właśnie nie przejechałem sie tyle na częściach produkcji ChRL, co na tym „składaniu w PL”, którym to owi producenci się chwalą.

#54586 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

witam ponownie !
    Do grona moich „faworytów” po przeczytaniu kilku artykułów dołaczył jeszcze keeway matrix.

Co sądzicie o tej konstrukcji ?
    Moge mieć nowego za 3900 z dostawą do domu ( rok 2011, kolor czarny )

#54597 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8
    #54668 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

^ te benelli są na częsciach keeway : http://www.motogen.pl/pojazdy/benelli-quattronove-x,art271.html

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: proszę o pomoc w wyborze skutera motowell vs zipp
Twoje informacje:

Back to top button