Prośba o pomoc w wyborze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Prośba o pomoc w wyborze

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Majker Majker 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Szukamskutera
    Szukamskutera
    Użytkownik

Cześć skuterowicze :),

jestem niedużą kobietką, która szuka skutera dla siebie.
    Nie mam bladego pojęcia o skuterach i nie mam kogo zapytać.
    Skuter będzie mi potrzebny tylko do jazdy po mieście, myślę, że max 150km/miesiąc.
    Szukam czegoś z woj. małopolskiego / świętokrzyskiego.
    Przedział cenowy maksymalnie 4000zł, chociaż nie ukrywam, że chciałabym sprawę załatwić jak najtaniej.

Czy lepiej kupić tańszy NOWY, czy starszy używany?

Z góry bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi (będę również wdzięczna jeśli znacie jakiś sklep/komis gdzie nie będą wciskać mi kitu)

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Co nowe to nowe 😉 Chyba, że ktoś się zna na skuterach na tyle, żeby się nie naciąć przy kupnie używki. W tej cenie polecałbym kymco agility 4T 😉

o

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

Myślę, że w tej cenie warto kupić nowy. Tak jak napisał Ryglos – nowy to nowy a i frajda większa, że ma się coś od nowości.
    W tym przedziale cenowym znajdziesz wiele ciekawych skuterów.
    Może być coś z Kymco – będzie najlepiej wykonany i najmniej awaryjny ale jeżeli zdecydujesz się na jakiś za 2500-3000 też będziesz zadowolona.
    Jedyny parametr poza wyglądem to silnik – wybieraj czterosuwowy oznaczany 4T. Jest cichy, oszczędniejszy i nie trzeba przy tankowaniu dolewać oleju co może być dla niektórych jakąś niedogodnością.
    Aha ! I to o czym zawsze wspominam. Pamiętaj, że do ceny skutera należy doliczyć 100 zł na rejestrację, kolejne 50-100 na OC, kupić kask itp więc o stosowną kwotę należy budżet powiększyć bądź część obecnego odłożyć na tego typu wydatki.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !
    a123659
    Użytkownik

Mxx_rs, po części się zgodzę, ale kilka zastrzeżeń musi być ;p
    Po 1. W dzisiejszych czasach nie produkuje się już dwusuwów, które nie posiadałyby dozownika oleju, więc oleju nie trzeba samemu mieszać z benzyną, tylko raz na ok. 1000km wlewasz litr oleju do miski oleju. W 4T musisz wymieniać olej.
    Po 2. Nie można komuś mówić, żeby wybierał tylko 4T, bo jedni wolą 4T, a inni 2T, wybór należy do każdego z osobna. Jeśli ktoś chce lepsze przyspieszenie, za to mniejsze spalanie to 4T, jeśli ktoś chce lepsze osiągi to 2T.
    Tyle z moich uwag 😉

o
    Zdjęcie profilowe mxx_rs
    mxx_rs
    Użytkownik

O tych dozownikach to nie wiedziałem… fajna sprawa 🙂
    A co do 2T/4T po prostu myślę, że dla kobiety na pierwszy skuter będzie wygodniejszy w obsłudze.
    Ale … najlepiej znaleźć salon skuterów w okolicy i tam się przymierzyć, może przejechać jeśli jest taka możliwość i wypytać.
    Co oczywiście nie znaczy, że na forum nie pomożemy 🙂

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48137] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/48137/icon3.png[/IMG][/URL]
    Pisz po Polsku – Masz w pokoju regał czy regała ? Tak samo skuter a nie skutera !

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Ryglos napisał:

Co nowe to nowe 😉 Chyba, że ktoś się zna na skuterach na tyle, żeby się nie naciąć przy kupnie używki. W tej cenie polecałbym kymco agility 4T 😉

Agility dla nie wysokiej osoby, to poroniony pomysł. Ja mam 176cm wzrostu, a stojąc na czerwonym świetle skuterem Agility 50, ledwo dostawałem stopami do asfaldu, właściwie czubkami butów. Tak że koledzy jeśli nie jeździliście takim skuterem, nie doradzajcie wcale, bo to jest bezwartościowa paplanina, nie dorada.
    Proponuję podjechać do dilera i przymierzyć się do skutera, nie kupować pierwszego lepszego.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Ryglos napisał:

Mxx_rs, po części się zgodzę, ale kilka zastrzeżeń musi być ;p
    Po 1. W dzisiejszych czasach nie produkuje się już dwusuwów, które nie posiadałyby dozownika oleju, więc oleju nie trzeba samemu mieszać z benzyną, tylko raz na ok. 1000km wlewasz litr oleju do miski oleju. W 4T musisz wymieniać olej.
    Po 2. Nie można komuś mówić, żeby wybierał tylko 4T, bo jedni wolą 4T, a inni 2T, wybór należy do każdego z osobna. Jeśli ktoś chce lepsze przyspieszenie, za to mniejsze spalanie to 4T, jeśli ktoś chce lepsze osiągi to 2T.
    Tyle z moich uwag 😉

1. W dzisiejszych czasach produkuje się wiele dwusuwów bez dozownika.
    2. „Jeśli ktoś chce lepsze przyspieszenie, za to mniejsze spalanie to 4T, jeśli ktoś chce lepsze osiągi to 2T” -ciekawa teoria 😀

Zdjęcie profilowe dejw1001
    dejw1001
    Użytkownik

witam, mam skuterek idealny dla Ciebie, jako że to forum to podam też link do ogłoszenia strony (nie reklamuje innych stron)

http://www.skuterowo.com/ogloszenia/pokaz-ogloszenie/218/Malaguti-F15-Ducati-Xerox-aerox-wysiada/d/Skutery-Sprzedam/&adstatus=preview/

za 4500 Ci sprzedam, jako że jestes kobieta, naprawde polecam jest jak nowy

888143356 zdwoń

a123659
    Użytkownik

Zależy jak niewysokiej. Chyba jasne, że zawsze trzeba się przymierzyć do skutera.
    Wiele dwusuwów bez dozownika? Bardzo ciekawe… Może podasz jakieś przykłady? Bo w większości występuje dozownik.
    Co do teorii to co jest w niej złego? 4T ma mniejszą moc od 2T i przeważnie mniej spala, więc co tam widzisz źle?

o
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

dejw1001 napisał:

witam, mam skuterek idealny dla Ciebie, jako że to forum to podam też link do ogłoszenia strony (nie reklamuje innych stron)
    http://www.skuterowo.com/ogloszenia/pokaz-ogloszenie/218/Malaguti-F15-Ducati-Xerox-aerox-wysiada/d/Skutery-Sprzedam/&adstatus=preview/
    za 4500 Ci sprzedam, jako że jestes kobieta, naprawde polecam jest jak nowy
    888143356 zdwoń

W ogłoszeniu nie podałeś rocznika. Fajnie prezentuje się na fotkach, ciekawe jak w realu? Poza tym Malaguti to w skuterach odpowiednik Lamborghini, klasa sama w sobie 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie