problemy z silnikiem..

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    silva21ify
    Użytkownik
    • 23
    • 76Postów:

Siemanko
    Skuter: chinczyk
    Mam wielki problem. Co prawda minelo od tego troche czasu ale zanim dam skuter do mechanika chcialbym zobaczyc co otym sądzicie.

W listopadzie strzeliło mi sprzegło. Przy wymianie nie mogłem sobie poradzic ze sciagnieciem wariatora i paska (brak odpowiednich narzedzi)Kolega mi powiedział że mozna zablokować magneto i wtedy wariator powinien poscic. Zrobilismy tak wymienilismy sprzegło złozylismy skuter ale nie palił. Przy blokowaniu przypadkowo zmieliłem cewki. Oddałem skuter do pobliskiego mechanika (ale slyszałem od kumpla że ma srednią opinie) i on powiedział że zablokował się wał i że przy blokowaniu obrociło sie koło magnetyczne. Nie mogł także odkrecic magneta. Zaspiewał mi okolo 500 zł za wymiane polowy silnika, ale po czasie zadzwonił i powiedział że sie poddaje… Ciagle nawet przedłużką własne roboty nie odkrecił tego magneta..Powiedział mi tez ze najlepiej znalesc okazje i kupic jakis skuter za pol darmo zeby tylko silnik przelozyc… Niedlugo chce oddac skuter do innego mechanika (kumpel mi go polecił mowil ze dobry jest) Myslicie że to co mowil pierwszy mechanik to seryjnie prawda? Że az tak przez 1 błąd moglo sie spier***ic? Jakies inne sugestie co moglo sie stac i czy obejdzie sie bez napraw wynoszącysz poł kafla? :/

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

magneto się zablokowało? wtf? przecież magneto jest na wale. W najgorszym wypadku uciąć „końcówkę wału” gdzie trzyma się magneto, wymienić wał, kupić nowe magneto, nowy iskrownik. Mechanik Cię nabija w butelkę, albo już tak dużo Ci popsuł, że teraz masz większe problemy.

silva21ify
    Użytkownik
    • 23
    • 76Postów:

Mowił że zrobi wszystko i wgl za taką kase, a potem mi dzwoni że sie poddaje.. w sumie nwm co o tym myslec. Najpierw myslalem ze mnie nabija z ceną zę wymieni jedną rzecz a skasuje mnie na pol silnika, ale potem faktycznie nie da sie odkrecic tej pokrywy co cewki są pod nią. Mam nadzieje że pomoze mi ten drugi mechanik :/ Bo oddac do serwisu takiego prawdziwego to skasują mnie wiecej niz ten skuter był wart pewnie..

Kristop
    Uczestnik
    • 38
    • 1 164Postów:

Dawaj do tego lepszego niech go obejży, bo jak sam nie chcesz dłubać, to nic nie wymyślimy;)

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button